Dnes Neděle - jasno 29°C
Zítra Pondělí - polojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 4 odkoupí pozemek v parku Jezerka

Radní Prahy 4 odsouhlasili záměr odkoupení pozemku na území parku Jezerka. Podle přijatého usnesení je cílem je sjednotit vlastnictví v centrálním parku v Nuslích tak, aby bylo možné dále rozšiřovat zeleň a relaxační zónu.

„I z důvodu provozování dětského hřiště v parku Jezerka chce Praha 4 odkoupit pozemek o rozloze přes tisíc metrů čtverečních tak, aby správa parku byla efektivnější. S majiteli jsme již domluveni,“ řekl místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09).

Park Jezerka v Nuslích se nachází na území dřívější vinice a má již téměř dvousetletou historii. V současnosti sídlí v jeho centrální části Divadlo na Jezerce. V květnu loňského roku došlo v parku k rozsáhlé rekonstrukci altánu a přilehlých strmých svahů.

„Do budoucna plánuje městská část revitalizaci celého území. Tento projekt, spolu s rekonstrukcí parku Přátelská zahrada, je dalším krokem k zelenější Praze 4,“ uvedla městská část na svém oficiálním webu.


Autor: TZ, red

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru