Dnes Pondělí - polojasno 4°C
Zítra Úterý - zatazeno 4°C
Pondělí 8. 3. 2021
Svátek má Gabriela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Praha 4 odkoupí pozemek v parku Jezerka

Radní Prahy 4 odsouhlasili záměr odkoupení pozemku na území parku Jezerka. Podle přijatého usnesení je cílem je sjednotit vlastnictví v centrálním parku v Nuslích tak, aby bylo možné dále rozšiřovat zeleň a relaxační zónu.

„I z důvodu provozování dětského hřiště v parku Jezerka chce Praha 4 odkoupit pozemek o rozloze přes tisíc metrů čtverečních tak, aby správa parku byla efektivnější. S majiteli jsme již domluveni,“ řekl místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09).

Park Jezerka v Nuslích se nachází na území dřívější vinice a má již téměř dvousetletou historii. V současnosti sídlí v jeho centrální části Divadlo na Jezerce. V květnu loňského roku došlo v parku k rozsáhlé rekonstrukci altánu a přilehlých strmých svahů.

„Do budoucna plánuje městská část revitalizaci celého území. Tento projekt, spolu s rekonstrukcí parku Přátelská zahrada, je dalším krokem k zelenější Praze 4,“ uvedla městská část na svém oficiálním webu.


Praha 13: Radnice otevírá rezervační systém i mimo vyhlášené úřední dny

Dnes v 11:14

Služby Úřadu městské části Praha 13 jsou ode dneška klientům dostupné i mimo vyhlášené úřední hodiny. Radnice vychází vstříc všem klientům a přes rezervační systém je možné se objednat na vybrané agendy i v další dny.   

K evropským městům řešícím krátkodobé ubytování v bytech se připojila Praha 1

Včera ve 20:44

Od března letošního roku má Praha 1 svého zástupce ve skupině 22 regionů a měst, která připomínkuje problematiku krátkodobých ubytovacích služeb na poli EU a nazývá se Aliance evropských měst pro řešení krátkodobých ubytovacích služeb. První městskou část zastupuje právník Jan Eisenreich, člen...

Praha 5: Online setkání k projektu Strategie rozvoje 2030+

6. března 2021 v 09:18

Strategie rozvoje 2030+ vstupuje do další části. Po analytické části, která mapovala život na Pětce, dokončuje radnice část návrhovou.

Pražská plynárenská nabízí v době pandemie mobilní kancelář

3. března 2021 v 19:37

I když zákazníci Pražské plynárenské mohou veškeré záležitosti spojené s dodávkou energií řešit online a společnost toto řešení doporučuje, myslí i na ty, pro které je tato forma komunikace obtížně využitelná nebo složitá. Po dobu, kdy budou z důvodu pandemie covid uzavřeny obchodní kanceláře...

Lepší komunikace s neslyšícími na radnici Prahy 2

3. března 2021 v 10:46

U příležitosti Mezinárodního dne sluchu, který se letos slaví již 15. rokem, vylepší Praha 2 ve spolupráci se společností Transkript Online komunikaci s neslyšícími.

Další články
Nahoru