Dnes Pondělí - polojasno 21°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 19°C
Pondělí 21. 6. 2021
Svátek má Alois
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Praha 4 odkoupí pozemek v parku Jezerka

Radní Prahy 4 odsouhlasili záměr odkoupení pozemku na území parku Jezerka. Podle přijatého usnesení je cílem je sjednotit vlastnictví v centrálním parku v Nuslích tak, aby bylo možné dále rozšiřovat zeleň a relaxační zónu.

„I z důvodu provozování dětského hřiště v parku Jezerka chce Praha 4 odkoupit pozemek o rozloze přes tisíc metrů čtverečních tak, aby správa parku byla efektivnější. S majiteli jsme již domluveni,“ řekl místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09).

Park Jezerka v Nuslích se nachází na území dřívější vinice a má již téměř dvousetletou historii. V současnosti sídlí v jeho centrální části Divadlo na Jezerce. V květnu loňského roku došlo v parku k rozsáhlé rekonstrukci altánu a přilehlých strmých svahů.

„Do budoucna plánuje městská část revitalizaci celého území. Tento projekt, spolu s rekonstrukcí parku Přátelská zahrada, je dalším krokem k zelenější Praze 4,“ uvedla městská část na svém oficiálním webu.


Na Karlově náměstí si bezpečnostní situace vyžádala častější kontroly

Včera ve 22:22

Praha 2 se v uplynulých týdnech zaměřila na řešení zhoršené bezpečnostní situace na Karlově náměstí, iniciovala častější policejní kontroly v lokalitě. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Provozní doba pracovišť pražského magistrátu

Včera ve 21:03

Magistrát upravuje od pondělí 21. června provoz pro veřejnost na pracovištích hlavní podatelny, který byl až dosud z důvodů pandemie covid-19 omezen. 

Architektonická soutěž navrhne reprezentativní prostor mezi Stromovkou a Letnou

19. června 2021 v 08:08

Oblast u Národního technického muzea a Národního zemědělského muzea nalezne novou podobu v architektonické soutěži. Rada hlavního města Prahy pověřila Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) přípravou urbanisticko-architektonické soutěže o návrh na řešení tohoto...

Představitelé Prahy a Vídně podepsali dohodu o vzájemné spolupráci

19. června 2021 v 08:00

Dlouholeté neformální partnerství nyní stvrdili primátor Prahy Zdeněk Hřib a starosta Vídně Michael Ludwig oficiální smlouvou o spolupráci mezi oběma městy, která má platnost příštích pět let. 

Zaměstnanci pražských škol dostanou přidáno o půl miliardy korun

19. června 2021 v 07:47

Pražští radní odsouhlasili předložený návrh na posílení mzdových prostředků pro pracovníky škol a školských zařízení, jejichž zřizovatelem je hlavní město Praha a městské části. 

Milion chvilek vystaví v neděli finální účet Babišovi a jeho vládě

19. června 2021 v 06:22

V neděli 20. června se od 16 hodin uskuteční na Václavském náměstí v Praze demonstrace s názvem Jdeme do finále: NECOUVNEME!, na které spolek Milion chvilek pro demokracii zúčtuje se současnou vládou. Na akci Chvilkaři sepíšou všechny problémy a kauzy Babišovy politiky na velkou účtenku...

Další články
Nahoru