Dnes Pátek - obcasny-dest 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Praha 4 ocenila zákrok záchranářů a policistů na Novodvorské

Praha 4 včera ocenila zákrok proti útočníkovi, který nožem napadl dvě ženy v Novodvorské ulici. Policisté České republiky a záchranáři ze Záchranné služby hlavního města Prahy projevili pohotovost a odvahu, a zachránili tak život napadeným ženám. Útok se odehrál v sobotu 17. prosince loňského roku v podvečer nedaleko obchodního centra Novo Plaza.

Ocenění předali starosta Ondřej Kubín (ODS), 1. místostarostka Irena Michalcová (ANO) a předsedkyně Výboru pro bezpečnost Lucie Michková (ODS).

„Útočník napadl a pobodal dvě ženy a jen díky spolupráci záchranářů a policistů se podařilo obě ženy zachránit, a nikdo další naštěstí nebyl zraněn,“ uvedl starosta Ondřej Kubín. „Oceňuji profesionalitu i pohotovost obou složek integrovaného záchranného systému, jejich včasný zásah zabránil mnohem horšímu následkům.“

Ocenění převzali zdravotní záchranáři Karel Kirs a Michaela Procházková, kteří byli na místě jako první a zahájili resuscitaci, lékař Luboš Včela, který následně pomohl s provedením náročného zákroku torakostomie, kdy se skalpelem otevře dutina hrudní, aby se v ní nehromadila krev, a řidič vozidla rychlé lékařské pomoci Pavel Volenec.

Z řad policistů byli oceněni pprap. Jakub Málek, který se aktivně zapojil do resuscitace vážně poraněné ženy, a za zákrok proti nebezpečnému pachateli prap. Tomáš Tataruch, nprap. Václav Tůma, pprap. Tomáš Špulák, pprap. Daniel Braj, pprap. Aleš Kolaja, pprap. Richard Trsek a pprap. Tomáš Zimola.Autor: Alo

V souvislosti s válkou se na Prahu 10 přemístilo 7000 Ukrajinců

Včera ve 21:29

Na Ukrajině si během uplynulého víkendu připomněli dvě smutná výročí: dva roky od začátku plnohodnotné ruské invaze a deset let od zabrání Krymu. Tisíce lidí v Praze i v dalších městech vyjádřily sounáležitost s Ukrajinou. Připomeňme si, co jsme pro napadenou zemi udělali...

Trhy na Tylově náměstí v Praze 2

Včera v 16:51

Od pondělí 11. března se otevřou trhy na Tylově náměstí v Praze 2.

Praha 14 pokračuje v programech prevence

Včera v 10:52

Praha 14 realizuje několik programů prevence rizikového chování, zaměřuje se na žáky. O podrobnostech informovala o tom koordinátorka protidrogové prevence a prevence kriminality Veronika Havlíčková.

Praha 8 vypsala konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala

Včera v 10:27

Praha 8 vyhlásila konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala. Přihlášky mohou zájemci podávat do středy 13. března. 

Praha 14 vyhlásí Sportovce roku 2023

Včera v 08:25

Vyhlášení sportovce roku Prahy 14 proběhne v úterý 26. března v KD Kyje. Připraven je doprovodný program, vystoupí Anna Slováčková.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

Včera v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Praha 3: Osudy legionářů

Včera v 07:29

U příležitosti 85. výročí německé okupace představí Martin Říha počátky vzniku nejrozsáhlejší vojenské ilegální odbojové organizace, její strukturu, činnost i plány v roce 1939. Současně budou na příkladu několika vybraných osobností popsány osudy legionářů...

PVK oslaví světový den vody

28. února 2024 v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Novoměstská radnice otevře vyhlídkovou věž

28. února 2024 v 10:05

Vyhlídková věž Novoměstské radnice je v zimě z bezpečnostních důvodů uzavřena. Otevřena bude opět v první jarní den, 20. března.

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

28. února 2024 v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

27. února 2024 ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Další články
Nahoru