dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražské krimi

Praha 4 ocenila výkony policistů a strážníků

Sedm policistů a policistek Policie České republiky, obvodního ředitelství IV, a šest strážnic a strážníků Městské policie Praha 4 dnes převzalo ocenění „Ochránce Prahy 4“, které městská část Praha 4 uděluje za mimořádně záslužné činy při zajišťování bezpečnosti a pořádku.

„Bezpečnost našich obyvatel je priorita,“ uvedla radní Lucie Michková (ODS), předsedkyně Komise pro bezpečnost a prevenci kriminality v Praze 4. „Vaše výkony ve službě jsou významné a samozřejmě také vaší zásluhou se obyvatelé naší městské části mohou cítit bezpečněji“.

Starosta Pavel Caldr ocenil spolupráci Městské policie a Policie České republiky s Prahou 4, poděkoval policistům a strážníkům za mimořádné výkony ve službě a vyslovil přání, aby vzájemná spolupráce byla i nadále na stejně dobré úrovni a ku prospěchu obyvatel městské části.

Mezi oceněnými jsou tři strážníci z obvodního oddělení Městské policie Praha 4, Ludvík Gregor, Michal Verčík a Petr Stránský, kteří 7. února 2014 v nočních hodinách vypátrali a na zastávce MHD Podolské nábřeží zadrželi dva muže, podezřelé z toho, že se před tím vloupali do domu v ulici Na Dolinách, kde poškodili domovní a bytové dveře a odcizili věci majitele bytu. Ocenění získala rovněž strážnice Miroslava Nováková, která 8. března 2014 večer, v době, kdy byla mimo službu, odhalila pokus o vloupání do sklepa bytového domu.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Další články
Nahoru