dnes
Neděle - skorojasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
5°C

Praha 4 ocenila výjimečné výkony policistů a strážníků

Pět policistů Policie České republiky, obvodního ředitelství IV, a pět strážníků Městské policie Praha 4 dnes převzalo ocenění „Ochránce Prahy 4“, které městská část Praha 4 uděluje za mimořádně záslužné činy při zajišťování bezpečnosti a pořádku.

„Chci, aby Praha 4 byla bezpečnější, a vaše výkony ve službě jsou významné, a naši obyvatelé vás potřebují,“ uvedla radní Lucie Michková (ODS), předsedkyně Komise pro bezpečnost a prevenci kriminality v Praze 4.

Starosta Pavel Caldr ocenil spolupráci Městské policie a Policie České republiky s městskou částí, poděkoval policistům a strážníkům za mimořádné výkony ve službě a vyslovil přání, aby vzájemná spolupráce byla i nadále na stejně dobré úrovni a ku prospěchu obyvatel Prahy 4.

Mezi oceněnými jsou dva strážníci z obvodního oddělení Městské policie Praha 4, kteří letos 24. června zadrželi muže, který obtěžoval dvě nezletilé dívky. Muž pronásledoval obě dvanáctileté školačky od základní školy v Ohradní ulici, pokřikoval na ně, chytal je za ruce a pokoušel se je zastavit až do ulice U Plynárny, kde se dívky ukryly a zamkly v domě. Strážníci nasadili agresivnímu muži pouta a poté ho předali Policii ČR.

oceneni-praha-4

 


Epidemie svobody. Promítání filmu a beseda

Dnes ve 12:23

Promítání dokumentárního filmu a beseda s autorkami na téma očkování v úterý 23. ledna v 19:30.

Policisté zjišťují totožnost mrtvých i zraněných

Dnes v 11:40

Při sobotním požáru hotelu v centru Prahy bylo ošetřeno celkem 9 zraněných (5 těžce, 1 středně a 3 lehce zranění). U čtyř lidí byla provedena úspěšná resuscitace. Mezi zraněnými jsou i dva hasiči. Požár má bohužel i tři oběti na životě. V sobotu zemřeli dva lidé, těžce zraněný člověk, kterého...

Vernisáž: Lukáš Pohánka, Katka Pohánka / PO2

Dnes v 11:08

Výstava sourozenců Lukáše a Kataríny Pohánkových vypráví příběh street-artu ze zcela jiné perspektivy – v interiérovém prostředí.

Požár v hotelu si vyžádal již třetí oběť

Dnes v 10:51

Včerejší požár v hotelu v Náplavní ulici si vyžádal již třetí oběť. Těžce zraněný člověk, kterého záchranáři v kritickém stavu převezli do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, dnes ráno zemřel. 

Tajemná Praha Richarda Horáka

Včera v 09:20

Průřez autorovou tvorbou představuje soubor přibližně 60. fotografií. Jedná se o díla z období digitalizace, jak je sám autor nazývá, kdy už všechny fotografie pořídil pouze digitálním fotoaparátem.

Vinyl Fever v BIO OKO

Včera v 07:29

Přijďte si poslechnout nebo koupit gramofonové desky do BIO OKO na Letné. Vše od Abby až po Sepulturu, od Ivana Mládka po Blue Effect, od Menšíka po Hurvínka, od Muddyho Waterse po Franka Zappu. 

Film: Hledá se prezident (2013)

Včera v 07:23

V době mezi prvním a druhým termínem přímé volby prezidenta je dobré udělat ohlédnutí za minulým obdobím a připravit se na věci příští.

Setkání s výtvarnicí Kateřinou Šedou

Včera v 07:12

Setkat se s výtvarnicí Kateřinou Šedou, která za svou knihu Brnox obdržela cenu Magnesia Litera, můžete v pondělí 22. ledna v 18 hodin. Výtvarnice proslula projekty, které pomáhají probouzet komunitu a oživovat mezilidské vztahy. O nich promluví na lednovém setkání v Ústřední knihovně na...

Malé sportování v Harfě už posedmé

Včera v 07:02

Máte doma dítko od 2 do 7 let? Přijďte s ním do Monkey´s Gym v Galerii Harfa, kde se 21. ledna již posedmé koná oblíbené sportovní odpoledne plné zábavného pohybu pro nejmenší.

Další krátké zprávy
Nahoru