dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C

Praha 4 ocenila nejlepší provozovny

Praha 4 letos už počtvrté ocenila v soutěži „Provozovna Prahy 4“, podnikatele a živnostníky, kteří obyvatelům městské části poskytují kvalitní výrobky a služby. V anketě, ve které sami zákazníci rozhodují o nejoblíbenější provozovně, zvítězila v kategorii služby společnost Suma, v kategorii hostinských služeb kavárna Cafe v podpalubí a v kategorii obchodní činnost prodejna Klobouky-Švadlenka.

„Naším cílem je ukázat, že mezi námi jsou úspěšní a poctiví podnikatelé a takové podnikatele podpořit,“ uvedla radní Lucie Michková (ODS).

Ocenění „Provozovna Prahy 4“ je pro tři vítězné provozovny v každé kategorii spojeno s poukazem na bezplatnou inzerci v časopise městské části Tučňák a pro provozovny na prvním a druhém místě navíc s poukazem na bezplatné marketinkové školení.

Starosta Pavel Caldr při předávání ocenění připomněl, že v minulosti mívali Pražané svého obuvníka, pekaře či mlékaře a ocenil skutečnost, že právě malí podnikatelé a živnostníci na tuto prvorepublikovou tradici navazují. „Vážíme si toho, že podnikáte, i když to není vždy jednoduché. Vím, že veřejnost neoceňuje jen dobrou práci radnice, ale i to, že má blízko svého bydliště poctivé podnikatele, kteří nabízejí kvalitní výrobky a služby,“ uvedl.

O nejlepší provozovně Prahy se letos poprvé rozhodovalo pouze elektronickým hlasováním na webu městské části Praha 4. Veřejnost ovšem o nejlepší provozovně nejen rozhodovala, ale sami zákazníci také své oblíbené provozovny do soutěže nominovali, a to ve třech kategoriích: služby, obchodní činnost a hostinská činnost. Nominovány mohly být fyzické i právnické osoby, které vlastní živnostenské oprávnění nebo mají provozovnu na území městské části Praha 4.

Praha 4 nabízí všem firmám a živnostníkům podnikajícím v městské části zápis do internetového Katalogu firem a živnostníků. Je to další způsob, jak mohou podnikatelé zákazníkům o sobě dát vědět. Tato registrace je zdarma.


Předvánoční Pravý bleší trh v Továrně

Dnes v 09:20

Letos poslední hledání staronových pokladů na Pravém Bleším Trhu v Továrně v sobotu 16. prosince od 10 do 16 hodin.

Praha 2: Do Gröbeho vily letos naposledy

Dnes v 08:41

Naposledy v tomto roce se můžete podívat do Gröbeho vily v sobotu 16. prosince od 17 hodin. Komentovanou prohlídku povede Jiřina Nováková.

Starobohnické vánoční těšení: Jarmark, koledy, program pro děti, svařené víno

Dnes v 07:44

V neděli 17. prosince se od 12 do 18 hodin koná na náměstí před kostelem sv. Petra a Pavla ve Starých Bohnicích již 9. ročník Starobohnického vánočního těšení. Na návštěvníky čekají hudební a divadelní vystoupení, jarmark a ukázky tradičních vánočních zvyků

Praha 10 zve na Vánoce na Kubáni

Dnes v 07:23

V sobotu 16. prosince na návštěvníky čekají Staročeské vánoce.

Adventní koncert v kapli sv. Václava v Suchdole

Dnes v 07:12

Společný Adventní koncert dětského pěveckého sboru ZŠ M. Alše Mikeš pod vedením Evy Benešové a suchdolského velmi smíšeného sousedského příležitostného sboru Suchdol zpívá pod vedením Martina Boumy se koná v pátek 15. prosince od 17:30 hodin v kapli sv. Václava na Kozích...

Vánoční Břevnovský jarmark

Dnes v 07:07

Na vánočním Břevnovském jarmarku máte možnost nakoupit dárky v sobotu 16. prosince od 11 do 19 hodin.

V Muzeu Bedřicha Smetany uvidíte novou výstavu Smetana zapomenut v kameni

Dnes v 07:06

V Muzeu Bedřicha Smetany bude od 6. prosince 2017 až do 20. prosince 2018 k vidění nová fotografická „smetanovská“ výstava, tentokrát věnovaná pomníkové tvorbě. Výstava vznikla na základě ročního rozsáhlého terénního průzkumu po celé České republice, během něhož bylo zaznamenáno kolem 100 objektů...

Vánoční SLOU Fashion Days

Dnes v 07:00

První vánoční SLOU Fashion Days 15. a 16. prosince na Smetanově nábřeží.

Adventní zpívání na Kozím plácku

Včera v 09:01

Praha 1 a radní pro oblast školství a spolků Eva Špačková zvou na Adventní zpívání na Kozím plácku ve čtvrtek 14. prosince od 17 hodin.

Praha 1: Přijďte si zabruslit na Ovocný trh

Včera v 08:47

Kluziště pro veřejnost se jako každý rok bezplatně otevřelo na pěší zóně na Ovocném trhu.

Umprum SHOP 2017

Včera v 08:35

Od 13. do 17. prosince se na náměstí Jana Palacha koná unikátní předvánoční akce, na které si můžete zakoupit originální dárky z dílen studentů a absolventů UMPRUM.

Další krátké zprávy
Nahoru