Dnes Úterý - zatazeno 4°C
Zítra Středa - oblacno 3°C
Úterý 25. 1. 2022
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Doprava

Praha 4 nesouhlasí se zkrácením autobusové linky 193

Městská část Praha 4 rozhodně nesouhlasí se zkrácením nebo jinými změnami autobusové linky MHD číslo 193. Informovala o tom v tiskové zprávě.

Tato linka na současné trase obsluhuje tisíce obyvatel z oblastí Kunratic, Krče, pankrácké pláně a Horních a Dolních Nuslí či Michle. „Je nepostradatelná pro provoz desítky škol městské části a škol jiných zřizovatelů, nejvýznamnějších zdravotnických, sociálních a volnočasových zařízení, lékáren, obchodů i Úřadu městské části Praha 4,“ uvedla radnice. 

Po zahájení provozu na nové tramvajové trati z náměstí Hrdinů ke stanici metra Pankrác plánuje hlavní město zkrátit autobusovou linku 193 do stanice Náměstí Hrdinů. Tím by však bylo přerušeno přímé spojení Dolních Nuslí od Horních Nuslí, Krče a Michle. 

Takto navržené řešení je v zásadním rozporu s předchozími opakovanými požadavky městské části a usneseními Rady městské části Praha 4. Zásadně ovlivní provoz v dotčeném území Prahy 4 včetně obsluhy veškerých zařízení a provozoven a dotkne se tisíců obyvatel, a to nejen z Prahy 4," uvedla radnice. 

„Ve spolupráci s organizací Ropid Praha 4 nadále usilovně hledá řešení tohoto nepříjemného rozporu, který by se negativně dotkl obyvatel Prahy 4. Jednání jsou vedena s cílem nalézt maximálně možnou shodu všech oprávněných zájmů,“ uvedl 1. místostarosta pro dopravu, finance a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS).


Autor: TZ, red

Výstava Minulá budoucnost ve vestibulu metra Na Knížecí

18. ledna 2022 ve 20:43

Při příležitosti znovuotevření vestibulu ve stanici Anděl – Na Knížecí připravilo hlavní město prostřednictvím Dopravního podniku hl. m. Prahy a Galerie hl. m. Prahy výstavu Minulá budoucnost / Previous Future. Jejím hlavním tématem je pražské metro a ve zrekonstruovaných vitrínách přímo ve...

Rekonstrukce křižovatky na náměstí Osvoboditelů

17. ledna 2022 ve 14:31

Od 20. ledna začne další etapa prací na rekonstrukci křižovatky na náměstí Osvoboditelů v Radotíně.

Další články
Nahoru