Dnes Středa - skorojasno 15°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 21. 4. 2021
Svátek má Alexandra
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Doprava

Praha 4 nesouhlasí se zkrácením autobusové linky 193

Městská část Praha 4 rozhodně nesouhlasí se zkrácením nebo jinými změnami autobusové linky MHD číslo 193. Informovala o tom v tiskové zprávě.

Tato linka na současné trase obsluhuje tisíce obyvatel z oblastí Kunratic, Krče, pankrácké pláně a Horních a Dolních Nuslí či Michle. „Je nepostradatelná pro provoz desítky škol městské části a škol jiných zřizovatelů, nejvýznamnějších zdravotnických, sociálních a volnočasových zařízení, lékáren, obchodů i Úřadu městské části Praha 4,“ uvedla radnice. 

Po zahájení provozu na nové tramvajové trati z náměstí Hrdinů ke stanici metra Pankrác plánuje hlavní město zkrátit autobusovou linku 193 do stanice Náměstí Hrdinů. Tím by však bylo přerušeno přímé spojení Dolních Nuslí od Horních Nuslí, Krče a Michle. 

Takto navržené řešení je v zásadním rozporu s předchozími opakovanými požadavky městské části a usneseními Rady městské části Praha 4. Zásadně ovlivní provoz v dotčeném území Prahy 4 včetně obsluhy veškerých zařízení a provozoven a dotkne se tisíců obyvatel, a to nejen z Prahy 4," uvedla radnice. 

„Ve spolupráci s organizací Ropid Praha 4 nadále usilovně hledá řešení tohoto nepříjemného rozporu, který by se negativně dotkl obyvatel Prahy 4. Jednání jsou vedena s cílem nalézt maximálně možnou shodu všech oprávněných zájmů,“ uvedl 1. místostarosta pro dopravu, finance a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS).


Noční provoz v Těšnovském tunelu bude omezen

Včera v 10:03

Od 26. dubna do 27. dubna v noci od 23 do 5 hodin bude uzavřen tubus VODA ( směr centrum) a druhý tubus bude obousměrný.

Zlíchovský tunel bude v noci uzavírán

19. dubna 2021 v 10:11

Od 19. dubna do 20. dubna v noci od 23 do 5 hodin bude uzavřen západní tubus A (směr Barrandovský most) a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Letenský tunel bude tři noci uzavřen

17. dubna 2021 v 09:39

Z důvodu pravidelné údržby technologie bude Letenský tunel od 20. dubna do 23. dubna vždy od 23 do 5 hodin uzavřen.

Pokračuje rekonstrukce Štěrboholské spojky

16. dubna 2021 ve 21:44

Technická správa komunikací zahájí v sobotu 24. dubna další etapu rekonstrukce Štěrboholské spojky, jedné z radiál Městského okruhu na východě Prahy.

Sezonní vlaky z Prahy do středních Čech vyjedou v sobotu

15. dubna 2021 ve 12:07

V sobotu 17. dubna vyjedou po delší zimní přestávce opět sezonní víkendové rekreační vlaky PID dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují metropoli s turisticky atraktivními lokalitami středních Čech i sousedních krajů. 

Další články
Nahoru