Dnes Úterý - skorojasno 30°C
Zítra Středa - polojasno 31°C
Úterý 16. 8. 2022
Svátek má Jáchym
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Doprava

Praha 4 nesouhlasí se zkrácením autobusové linky 193

Městská část Praha 4 rozhodně nesouhlasí se zkrácením nebo jinými změnami autobusové linky MHD číslo 193. Informovala o tom v tiskové zprávě.

Tato linka na současné trase obsluhuje tisíce obyvatel z oblastí Kunratic, Krče, pankrácké pláně a Horních a Dolních Nuslí či Michle. „Je nepostradatelná pro provoz desítky škol městské části a škol jiných zřizovatelů, nejvýznamnějších zdravotnických, sociálních a volnočasových zařízení, lékáren, obchodů i Úřadu městské části Praha 4,“ uvedla radnice. 

Po zahájení provozu na nové tramvajové trati z náměstí Hrdinů ke stanici metra Pankrác plánuje hlavní město zkrátit autobusovou linku 193 do stanice Náměstí Hrdinů. Tím by však bylo přerušeno přímé spojení Dolních Nuslí od Horních Nuslí, Krče a Michle. 

Takto navržené řešení je v zásadním rozporu s předchozími opakovanými požadavky městské části a usneseními Rady městské části Praha 4. Zásadně ovlivní provoz v dotčeném území Prahy 4 včetně obsluhy veškerých zařízení a provozoven a dotkne se tisíců obyvatel, a to nejen z Prahy 4," uvedla radnice. 

„Ve spolupráci s organizací Ropid Praha 4 nadále usilovně hledá řešení tohoto nepříjemného rozporu, který by se negativně dotkl obyvatel Prahy 4. Jednání jsou vedena s cílem nalézt maximálně možnou shodu všech oprávněných zájmů,“ uvedl 1. místostarosta pro dopravu, finance a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS).


Autor: TZ, red

Petržílkova je dočasně uzavřena

11. srpna 2022 v 09:07

V rámci probíhající rekonstrukce lávky Petržílkova je celá ulice do 23. srpna uzavřena. Objízdná trasa vede ulicí V Hůrkách.

Vodítkem přivázal fenku k sedačce auta

28. července 2022 v 09:26

Když procházel mladý pár ulicí po Dvořákově nábřeží, všiml si na zadním platě kufru ležícího psa. Auto stálo na přímém slunci, venkovní teplota se blížila k 30 stupňům, všechna okna byla zavřená, proto zhruba po 15 minutách muž kontaktoval tísňovou linku...

Rekonstrukce křižovatky Poděbradská – Průmyslová – Kbelská začne 1. srpna

28. července 2022 v 07:04

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 1. srpna rozsáhlou rekonstrukci křižovatky Poděbradská – Průmyslová – Kbelská, díky které dojde ke zvýšení kapacity a bezpečnosti chodců i dopravy.

Na další části Strakonické vznikne nový jízdní pruh pro hromadnou dopravu a IZS

25. července 2022 v 10:14

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve středu 27. července další etapu rozšíření Strakonické v úseku od nadjezdu mimoúrovňové křižovatky Mezichuchelské ulice po autobusovou zastávku Malá Chuchle.

Další články
Nahoru