dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Praha 4 nesouhlasí s rozsahem výstavby v ulici Lomnického. A trvá na nové aleji
Takto vypadalo staveniště v Lomnického ulici před rokem a půl, ještě před zahájením samotné výstavby komlexu. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Praha 4 nesouhlasí s rozsahem výstavby v ulici Lomnického. A trvá na nové aleji

Čtvrtá městská část nesouhlasí se stavbou administrativního a bytového komplexu v ulici Lomnického v Nuslích. Stavební odbor Úřadu městské části Praha 4 tuto stavbu zastavil, protože byla prováděna v rozporu s vydaným územním rozhodnutím a stavebním povolením. Vlastník stavby se proti rozhodnutí odvolal.

„Rada městské části Praha 4 nesouhlasí s nezodpovědným postupem investora, který nedodržel platné stavební povolení a navzdory rozhodnutí vydanému v červnu 2013, aby zastavil stavební činnosti, pokračoval ve výstavbě,“ uvedl starosta Pavel Caldr.

Budova administrativy „A“ i bytový dům „B“ mají šest nadzemních podlaží a dvě podlaží ustupující, v podzemních garážích jsou parkovací místa. Pro stavbu administrativního a bytového komplexu v ulici Lomnického vydal územní rozhodnutí v roce 1997 Odbor územního rozhodování pražského magistrátu. Stavební povolení bylo vydáno v roce 1999 a nabylo právní moci 18. ledna 2000.

Žádost o dodatečné povolení stavby

Stavební odbor Úřadu městské části Praha 4 zahájil 18. června 2013 řízení o odstranění stavby. Na základě kontrolní prohlídky zjistil, že stavba je prováděna v rozporu s vydaným územním rozhodnutím a stavebním povolením.

Vlastník stavby nebo stavebník ovšem může podle stavebního zákona podat ve lhůtě 30 dnů od zahájení řízení o odstranění stavby žádost o dodatečné povolení stavby. To také učinil a 15. července 2013 tuto žádost podal. V takovém případě musí stavební úřad přerušit řízení o odstranění stavby a vede řízení o nově podané žádosti. Toto řízení v současné době probíhá a jeho výsledky nelze předjímat.

Častější šetření na diskutované stavbě

V lednu 2014 se uskutečnilo jednání mezi Prahou 4 a zástupci stavebníka. Starosta Pavel Caldr na tomto jednání vyzval k respektování stavebního zákona, stavebník poté přislíbil uskutečnit setkání se zástupci petičního výboru občanů s cílem pomoci k narovnání budoucích vztahů v této lokalitě a k eliminaci nepříznivých vlivů stavby.

„Osobně chci naše obyvatele ubezpečit, že situaci kolem této kontroverzní stavby sleduji a budu i nadále sledovat, stavební úřad jsem požádal, aby prováděl častější šetření na této stavbě a zajistil důsledné dodržování všech předpisů,“ řekl dále starosta Pavel Caldr. „Trvám na tom, že součástí výstavby musí být realizace nařízených sadových úprav a výsadba aleje podél ulice Lomnického,“ dodal.


Autor: Dalibor Kracík

Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru