Dnes Úterý - prehanky-dest 11°C
Zítra Středa - prehanky-dest 8°C
Úterý 18. 5. 2021
Svátek má Nataša
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 4 nesouhlasí s chystaným zkrácením trasy autobusové linky 193
Autobus na lince 193. Foto: P4

Praha 4 nesouhlasí s chystaným zkrácením trasy autobusové linky 193

Radnice Prahy 4 nesouhlasí s plánovaným zkrácením trasy autobusu číslo 193, který jezdí od Nádraží Vršovice na Šeberák. Důvodem je, že linku využívají mimo jiné senioři. ČTK to dnes řekl mluvčí Jiří Bigas. Linku chce organizace Ropid, plánující MHD, zkrátit kvůli souběhu s plánovanou tramvají číslo 19.

„Bude kopírovat trasu linky 193 od Pankráce přes Náměstí Bratří Synků až k nádraží ve Vršovicích," uvedl mluvčí Ropid Filip Drápal. Po nové trase má autobus jezdit od letošního 28. listopadu.

Dopravní podnik (DPP) v současné době rekonstruuje tramvajovou trať z Pražského povstání k Vozovně Pankrác. Zároveň buduje novou trať ke stanici metra C Pankrác, na kterou naváže trať až před budovu pošty na rohu ulic Budějovická a Na Strži.

„Městská část zásadně nesouhlasí s jakýmikoli změnami či zkrácením autobusové linky 193. Toto spojení velmi využívané všemi seniory a dalšími obyvateli Prahy 4 obsluhuje v současné době nejen desítky tisíc bytů, nemocnice, polikliniky, lékárny a provozovny obchodu a služeb, ale propojuje také školská a sociální zařízení Prahy 4," uvedl Bigas.

Důvodem zkrácení trasy je zavedení zmíněné tramvaje číslo 19. „Je nesmyslné, aby vedle sebe souběžně jezdila takto dlouhý úsek tramvaj a autobus," uvedl Drápal.

Tramvaj číslo 19 bude mezi Pražského povstání a Náměstí Bratří Synků koordinována se současnou linkou 18 a bude mít stejné intervaly jako linka 193. „V pracovní dny dopoledne, kdy jezdí především senioři nebo rodiče s kočárky, pojede dokonce častěji, a to každých 10 minut místo 12," uvedl Drápal.

Přesnou podobu nové trasy autobusu číslo 193 nemá Ropid ještě dokončenu. Finální návrh má být hotov do konce tohoto týdne. „Aktuálně řešíme úpravu trasy linky 193 pro co nejpříjemnější přestup mezi autobusem a tramvají a také z hlediska časových návazností," dodal Drápal.


Pracoviště pražského registru vozidel na Jarově je v provozu

Dnes v 06:03

Od úterý 18. května jsou na pracovišti registru vozidel odboru dopravněsprávních činností v Praze 3 – Jarov, Osiková 2 obnoveny běžné úřední hodiny. 

FlixBus obnovuje linky do Košic a spoj mezi Plzní, Prahou a Brnem

Včera ve 12:23

Flotila zelených autobusů FlixBus se od dubna postupně rozrůstá. Od 27. května budou moci cestující využít obnovené spojení Praha – Košice a Plzeň – Košice. Ve stejný den vyjede také linka mezi Plzní, Prahou a Brnem a zpět, která bude provozována s denní...

Na Vltavě se zastavily přívozy

15. května 2021 ve 14:02

V metropoli je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina řeky po předchozích deštích.

Ve čtvrtek v noci neprojedete Bubenečským tunelem

11. května 2021 v 18:24

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel od čtvrtka 13. května od 23 hodin do pátku 14. května do 5 hodin uzavřen.

Anketa k řešení dopravy a mobility v Praze 13

10. května 2021 v 19:17

Praha 13 se před časem obrátila na obyvatele a požádala o vyplnění krátkého dotazníku, týkajícího se pohybu po městské části, dopravy nebo parkování.

Tunelem Mrázovka neprojedete ze středy na čtvrtek v noci

10. května 2021 v 18:19

Z důvodu kontroly technologie a čištění kamer bude tunel Mrázovka od středy 12. května od 23 hodin do čtvrtka 13. května do 5 hodin uzavřen.

Most v ulici Za Černým mostem bude neprůjezdný

6. května 2021 v 15:07

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v úterý18. května rekonstrukci mostu, který vede přes železniční trať a převádí ulici Za Černým mostem, která se dále napojuje přes komunikaci Cíglerova na Pražský okruh (Poděbradská/Chlumecká).

Další články
Nahoru