Dnes Sobota - oblacno 7°C
Zítra Neděle - zatazeno 11°C
Sobota 5. 12. 2020
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 4 nesouhlasí s chystaným zkrácením trasy autobusové linky 193
Autobus na lince 193. Foto: P4

Praha 4 nesouhlasí s chystaným zkrácením trasy autobusové linky 193

Radnice Prahy 4 nesouhlasí s plánovaným zkrácením trasy autobusu číslo 193, který jezdí od Nádraží Vršovice na Šeberák. Důvodem je, že linku využívají mimo jiné senioři. ČTK to dnes řekl mluvčí Jiří Bigas. Linku chce organizace Ropid, plánující MHD, zkrátit kvůli souběhu s plánovanou tramvají číslo 19.

„Bude kopírovat trasu linky 193 od Pankráce přes Náměstí Bratří Synků až k nádraží ve Vršovicích," uvedl mluvčí Ropid Filip Drápal. Po nové trase má autobus jezdit od letošního 28. listopadu.

Dopravní podnik (DPP) v současné době rekonstruuje tramvajovou trať z Pražského povstání k Vozovně Pankrác. Zároveň buduje novou trať ke stanici metra C Pankrác, na kterou naváže trať až před budovu pošty na rohu ulic Budějovická a Na Strži.

„Městská část zásadně nesouhlasí s jakýmikoli změnami či zkrácením autobusové linky 193. Toto spojení velmi využívané všemi seniory a dalšími obyvateli Prahy 4 obsluhuje v současné době nejen desítky tisíc bytů, nemocnice, polikliniky, lékárny a provozovny obchodu a služeb, ale propojuje také školská a sociální zařízení Prahy 4," uvedl Bigas.

Důvodem zkrácení trasy je zavedení zmíněné tramvaje číslo 19. „Je nesmyslné, aby vedle sebe souběžně jezdila takto dlouhý úsek tramvaj a autobus," uvedl Drápal.

Tramvaj číslo 19 bude mezi Pražského povstání a Náměstí Bratří Synků koordinována se současnou linkou 18 a bude mít stejné intervaly jako linka 193. „V pracovní dny dopoledne, kdy jezdí především senioři nebo rodiče s kočárky, pojede dokonce častěji, a to každých 10 minut místo 12," uvedl Drápal.

Přesnou podobu nové trasy autobusu číslo 193 nemá Ropid ještě dokončenu. Finální návrh má být hotov do konce tohoto týdne. „Aktuálně řešíme úpravu trasy linky 193 pro co nejpříjemnější přestup mezi autobusem a tramvají a také z hlediska časových návazností," dodal Drápal.


Strahovský tunel v sobotu v noci uzavřen

Včera ve 14:04

Z důvodu pravidelné údržby a čištění kamer bude Strahovský tunel od soboty 5. prosince od 23 hodin do neděle 6. prosince do 5 hodin uzavřen.

Dnes v noci budou tunely Brusnický a Dejvický uzavřeny

3. prosince 2020 v 07:00

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie budou Brusnický a Dejvický tunel od 3.12.2020 od 23 hodin do 4.12.2020 do 5 hodin uzavřeny.

Příští týden bude obnoven plný provoz denních příměstských autobusových linek

2. prosince 2020 ve 14:02

V návaznosti na další uvolňování vládních protiepidemických opatření a na základě rozhodnutí Středočeského kraje bude od pondělí 7. prosince obnoven plný provoz denních příměstských autobusových linek PID, končí tedy prázdninové omezení u části z nich.

V úterý se vrátí provoz do uzavřeného úseku v Prosecké ulici

30. listopadu 2020 ve 20:41

Technická správa komunikací dokončila 30. listopadu práce na kompletní rekonstrukci komunikace a chodníků v Prosecké ulici v úseku od ulice Františka Kadlece po ulici Na Labuťce, a tím se nejpozději v úterý 1. prosince 2020 vrátí do toho úseku provoz v obou směrech.

Další články
Nahoru