Dnes Neděle - oblacno 10°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 3°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 4 nechala v červenci otevřeny všechny mateřské školy, zájem o ně je minimální
Děti v MŠ Trojlístek v Bezové ulici. Foto: P4

Praha 4 nechala v červenci otevřeny všechny mateřské školy, zájem o ně je minimální

Prázdninový provoz mateřských škol zřizovaných Prahou 4 je v plném proudu a nabídka volných míst vysoce převyšuje zájem rodičů. Zatímco k předškolnímu vzdělávání pro rok 2019/2020 rodiče přihlásili celkem 3 571 dětí, k červencové docházce byla přihlášena jen čtvrtina dětí z tohoto počtu. A z přihlášených dětí nakonec chodí jen necelá polovina.

Čtvrtá městská část je zřizovatelem 23 mateřských škol, které mají celkem 39 pracovišť. Dvanáct mateřských škol je samostatných, sedm je sloučených a čtyři jsou součástí základní školy, z toho v jednom případě i střední školy.

„V červenci jsme otevřeli všechny mateřské školy, a to i proto, abychom pomohli rodičům, kteří během koronavirové krize museli čerpat dovolenou, popřípadě jinou formu péče o děti. Zájem o červencovou docházku ale projevili rodiče jen čtvrtiny dětí, z nichž navíc fakticky dochází méně než polovina. V srpnu to pak bude ještě podstatně méně,“ popsala starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO).

Ta v pátek zkontrolovala aktuální situaci v Mateřské škole Trojlístek, a to na jejím pracovišti v Bezové ulici, kde rodiče pro červencovou docházku přihlásili 42 dětí. Dochází jich ale necelá polovina.

Mateřská škola Trojlístek pracuje ve třech provozech – v Točité, Bezové a Hudečkově ulici. Pracoviště v Točité ulici je v červenci uzavřeno a bude zase otevřeno v srpnu. O děti z Trojlístku se tak starají v Bezové a Hudečkově.

„I během prázdninového provozu dbáme na dezinfekci, zvýšenou hygienu rukou nebo třeba intenzivnější úklid,“ popsala statutární zástupkyně Mateřské školy Trojlístek Iva Vrbová. V Hudečkově bylo přihlášeno 50 dětí, z nichž ale pravidelně přichází něco přes 20.

Praha 4 plánovala nechat v srpnu otevřeno šest mateřinek, které zřizuje, ale jelikož byl zájem minimální, nakonec budou otevřeny jen čtyři školky (MŠ Fillova, MŠ Jílovská, MŠ Trojlístek – Točitá a MŠ Kaplická). K srpnové docházce se přihlásilo sedm procent dětí.


Praha 15: Třetí ročník Participativního rozpočtu

Dnes v 19:12

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Další články
Nahoru