Dnes Úterý - prehanky-snih 2°C
Zítra Středa - skorojasno 7°C
Úterý 19. 1. 2021
Svátek má Doubravka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 4 nechala v červenci otevřeny všechny mateřské školy, zájem o ně je minimální
Děti v MŠ Trojlístek v Bezové ulici. Foto: P4

Praha 4 nechala v červenci otevřeny všechny mateřské školy, zájem o ně je minimální

Prázdninový provoz mateřských škol zřizovaných Prahou 4 je v plném proudu a nabídka volných míst vysoce převyšuje zájem rodičů. Zatímco k předškolnímu vzdělávání pro rok 2019/2020 rodiče přihlásili celkem 3 571 dětí, k červencové docházce byla přihlášena jen čtvrtina dětí z tohoto počtu. A z přihlášených dětí nakonec chodí jen necelá polovina.

Čtvrtá městská část je zřizovatelem 23 mateřských škol, které mají celkem 39 pracovišť. Dvanáct mateřských škol je samostatných, sedm je sloučených a čtyři jsou součástí základní školy, z toho v jednom případě i střední školy.

„V červenci jsme otevřeli všechny mateřské školy, a to i proto, abychom pomohli rodičům, kteří během koronavirové krize museli čerpat dovolenou, popřípadě jinou formu péče o děti. Zájem o červencovou docházku ale projevili rodiče jen čtvrtiny dětí, z nichž navíc fakticky dochází méně než polovina. V srpnu to pak bude ještě podstatně méně,“ popsala starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO).

Ta v pátek zkontrolovala aktuální situaci v Mateřské škole Trojlístek, a to na jejím pracovišti v Bezové ulici, kde rodiče pro červencovou docházku přihlásili 42 dětí. Dochází jich ale necelá polovina.

Mateřská škola Trojlístek pracuje ve třech provozech – v Točité, Bezové a Hudečkově ulici. Pracoviště v Točité ulici je v červenci uzavřeno a bude zase otevřeno v srpnu. O děti z Trojlístku se tak starají v Bezové a Hudečkově.

„I během prázdninového provozu dbáme na dezinfekci, zvýšenou hygienu rukou nebo třeba intenzivnější úklid,“ popsala statutární zástupkyně Mateřské školy Trojlístek Iva Vrbová. V Hudečkově bylo přihlášeno 50 dětí, z nichž ale pravidelně přichází něco přes 20.

Praha 4 plánovala nechat v srpnu otevřeno šest mateřinek, které zřizuje, ale jelikož byl zájem minimální, nakonec budou otevřeny jen čtyři školky (MŠ Fillova, MŠ Jílovská, MŠ Trojlístek – Točitá a MŠ Kaplická). K srpnové docházce se přihlásilo sedm procent dětí.


Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

Včera ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

17. ledna 2021 ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Další články
Nahoru