dnes
Pátek - jasno
30°C
zítra
Sobota - jasno
31°C
pozítří
Neděle - jasno
31°C
Praha 4 nechala v červenci otevřeny všechny mateřské školy, zájem o ně je minimální
Děti v MŠ Trojlístek v Bezové ulici. Foto: P4

Praha 4 nechala v červenci otevřeny všechny mateřské školy, zájem o ně je minimální

Prázdninový provoz mateřských škol zřizovaných Prahou 4 je v plném proudu a nabídka volných míst vysoce převyšuje zájem rodičů. Zatímco k předškolnímu vzdělávání pro rok 2019/2020 rodiče přihlásili celkem 3 571 dětí, k červencové docházce byla přihlášena jen čtvrtina dětí z tohoto počtu. A z přihlášených dětí nakonec chodí jen necelá polovina.

Čtvrtá městská část je zřizovatelem 23 mateřských škol, které mají celkem 39 pracovišť. Dvanáct mateřských škol je samostatných, sedm je sloučených a čtyři jsou součástí základní školy, z toho v jednom případě i střední školy.

„V červenci jsme otevřeli všechny mateřské školy, a to i proto, abychom pomohli rodičům, kteří během koronavirové krize museli čerpat dovolenou, popřípadě jinou formu péče o děti. Zájem o červencovou docházku ale projevili rodiče jen čtvrtiny dětí, z nichž navíc fakticky dochází méně než polovina. V srpnu to pak bude ještě podstatně méně,“ popsala starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO).

Ta v pátek zkontrolovala aktuální situaci v Mateřské škole Trojlístek, a to na jejím pracovišti v Bezové ulici, kde rodiče pro červencovou docházku přihlásili 42 dětí. Dochází jich ale necelá polovina.

Mateřská škola Trojlístek pracuje ve třech provozech – v Točité, Bezové a Hudečkově ulici. Pracoviště v Točité ulici je v červenci uzavřeno a bude zase otevřeno v srpnu. O děti z Trojlístku se tak starají v Bezové a Hudečkově.

„I během prázdninového provozu dbáme na dezinfekci, zvýšenou hygienu rukou nebo třeba intenzivnější úklid,“ popsala statutární zástupkyně Mateřské školy Trojlístek Iva Vrbová. V Hudečkově bylo přihlášeno 50 dětí, z nichž ale pravidelně přichází něco přes 20.

Praha 4 plánovala nechat v srpnu otevřeno šest mateřinek, které zřizuje, ale jelikož byl zájem minimální, nakonec budou otevřeny jen čtyři školky (MŠ Fillova, MŠ Jílovská, MŠ Trojlístek – Točitá a MŠ Kaplická). K srpnové docházce se přihlásilo sedm procent dětí.


Český USAR tým odletěl z Prahy do Bejrútu

5. srpna 2020 ve 23:29

Dnes po 16. hodině odstartovalo z pražského Letiště Václava Havla do Bejrútu letadlo s USAR týmem, který má 36 členů.

Pražští hasiči se připravují na vyslání USAR týmu do Bejrútu

5. srpna 2020 v 08:42

V souvislosti s včerejším výbuchem skladu ledku v Bejrútu, který nepřežilo přes sto lidí a další tisíce lidí byly zraněny, byla Libanonu nabídnuta pomoc ze strany České republiky.

Metropolitní program pro zvýšení úrovně cizích jazyků bude i nadále pokračovat

4. srpna 2020 v 16:29

Rada Prahy schválila Metropolitní podporu středoškolské jazykové výuky 2020, která má kontinuálně nahradit současný Metropolitní program podpory středoškolské jazykové výuky. Tato podpora se týká středních škol zřizovaných hlavním městem Prahou v gesci odboru školství, mládeže a...

Další články
Nahoru