Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - oblacno 4°C
Pondělí 24. 1. 2022
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Doprava

Praha 4 navrhuje, aby se chystaný most přes Vltavu jmenoval Podolský

Ačkoli se o chystaném mostu, který propojí Prahu 5 v oblasti Zlíchova a Prahu 4 v lokalitě Dvorce, hovoří jako o Dvoreckém, vedení uvedených městských částí se usnesla, že budou prosazovat vlastní názvy. Hlavní a zároveň konečné slovo budou mít pražští radní.  

Radní Prahy 4 přijali 15. prosince usnesení, že navrhují pojmenovat budoucí most spojující Prahu 4 a Prahu 5 novým názvem Podolský. Zároveň přijatým usnesení žádají místopisnou komisi hlavního města Prahy, aby byl tento návrh projednán. 

V pondělí 20. prosince se usnesli radní Prahy 5, že tato městská část bude navrhovat, aby se most jmenoval Havlův nebo Zlíchovský. 

Názvy staveb, ulic a veřejných prostranství v metropoli schvalují městští radní na návrh magistrátní místopisné komise, která bude posuzovat návrhy Prahy 5 i návrh Prahy 4.

Anketa

Který z navrhovaných názvů pro chystaný most v Praze se vám líbí nejvíc?

9.3%
(9.3%)
62.6%
(62.6%)
15.7%
(15.7%)
12.4%
(12.4%)
Tendr na stavbu mostu za 972 milionů korun vypsalo město před dvěma měsíci. Se stavbou by se mělo podle dřívějších informací magistrátu začít nejpozději v polovině příštího roku a dílo bude vznikat dva až tři roky.

Most má sloužit tramvajím, autobusům, vozidlům integrovaného záchranného systému, cyklistům a pěším. Z dosavadních prezentací vyplývá, že západní vyústění mostu povede poblíž tramvajové zastávky Lihovar, východní bude u Žlutých lázní severně od Jeremenkovy ulice.

Délka bude 388 metrů a šířka 16 metrů. Součástí projektu je návrh nové tramvajové zastávky.


Autor: puc

Výstava Minulá budoucnost ve vestibulu metra Na Knížecí

18. ledna 2022 ve 20:43

Při příležitosti znovuotevření vestibulu ve stanici Anděl – Na Knížecí připravilo hlavní město prostřednictvím Dopravního podniku hl. m. Prahy a Galerie hl. m. Prahy výstavu Minulá budoucnost / Previous Future. Jejím hlavním tématem je pražské metro a ve zrekonstruovaných vitrínách přímo ve...

Rekonstrukce křižovatky na náměstí Osvoboditelů

17. ledna 2022 ve 14:31

Od 20. ledna začne další etapa prací na rekonstrukci křižovatky na náměstí Osvoboditelů v Radotíně.

Další články
Nahoru