Dnes Sobota - polojasno 10°C
Zítra Neděle - skorojasno 12°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Praha 4 nahrazuje magistrátem odstraněné lavičky mobiliářem z vlastních zásob

První náhradní lavičky za ty, které ze zastávek MHD na začátku srpna nechal odvézt pražský magistrát, umístila v uplynulých dnech Praha 4. Na stanici autobusu MHD Budějovická v Olbrachtově ulici tak mají cestující k dispozici tři lavičky. Další přibydou na jiných místech v průběhu září. Městská část to uvedla na svém webu.

Hlavní město odstraní v celé Praha zhruba 1 400 kusů mobiliáře v podobě modrých laviček nesoucích rozměrné reklamy, které jsou především na zastávkách MHD. Stane se tak na náklady bývalého nájemce, společnosti AD-Net, která je i přes platnou výpověď a rozhodnutí soudů o exekuci neodklidila.

Magistrát tak pokračuje ve svém plánu odstraňovat z ulic vizuální smog a postupně kultivovat veřejný prostor. Mezi prvními zmizely lavičky v Olbrachtově v ulici v Praze 4.

„Protože dodání obrovského množství laviček bude magistrátu trvat delší dobu, lavičky, které byly na pozemcích svěřených do správy městské části Praha 4, nahradíme z vlastních zásob,“ uvedl radní po životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO). 

„Naši obyvatelé, zejména senioři a hendikepovaní lidé, tak alespoň na frekventovaných místech nepřijdou o možnost odpočinout si při každodenních pochůzkách za lékařem a nákupy, anebo při procházkách,“ pokračoval.

Další lavičky se objeví i na protější straně Olbrachtovy ulice, před poliklinikou a Úřadem městské části Praha 4 v ulici Antala Staška nebo před historickou Nuselskou radnicí.


Autor: red

V Holešovicích hořela hala

Dnes v 10:17

Včera v 21:30 hodin byl na operační středisko pražských hasičů nahlášen požár haly v Holešovicích v ulici Partyzánská. 

Praha podpoří integraci mladých lidí z dětských domovů

20. října 2021 v 10:54

Rada hl. m. Prahy schválila finanční podporu projektu Patron – podpora sociální integrace dospívajících z dětských domovů organizace Liga otevřených mužů ve výši 199,8 tisíc korun. 

Další články
Nahoru