Dnes Pátek - zatazeno 6°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 4°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Praha 4 nahrazuje magistrátem odstraněné lavičky mobiliářem z vlastních zásob

První náhradní lavičky za ty, které ze zastávek MHD na začátku srpna nechal odvézt pražský magistrát, umístila v uplynulých dnech Praha 4. Na stanici autobusu MHD Budějovická v Olbrachtově ulici tak mají cestující k dispozici tři lavičky. Další přibydou na jiných místech v průběhu září. Městská část to uvedla na svém webu.

Hlavní město odstraní v celé Praha zhruba 1 400 kusů mobiliáře v podobě modrých laviček nesoucích rozměrné reklamy, které jsou především na zastávkách MHD. Stane se tak na náklady bývalého nájemce, společnosti AD-Net, která je i přes platnou výpověď a rozhodnutí soudů o exekuci neodklidila.

Magistrát tak pokračuje ve svém plánu odstraňovat z ulic vizuální smog a postupně kultivovat veřejný prostor. Mezi prvními zmizely lavičky v Olbrachtově v ulici v Praze 4.

„Protože dodání obrovského množství laviček bude magistrátu trvat delší dobu, lavičky, které byly na pozemcích svěřených do správy městské části Praha 4, nahradíme z vlastních zásob,“ uvedl radní po životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO). 

„Naši obyvatelé, zejména senioři a hendikepovaní lidé, tak alespoň na frekventovaných místech nepřijdou o možnost odpočinout si při každodenních pochůzkách za lékařem a nákupy, anebo při procházkách,“ pokračoval.

Další lavičky se objeví i na protější straně Olbrachtovy ulice, před poliklinikou a Úřadem městské části Praha 4 v ulici Antala Staška nebo před historickou Nuselskou radnicí.


Autor: red

Praha 12 má schválený rozpočet

Včera ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru