Dnes Sobota - skorojasno 25°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 25°C
Sobota 13. 8. 2022
Svátek má Alena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 4 nahrazuje magistrátem odstraněné lavičky mobiliářem z vlastních zásob

První náhradní lavičky za ty, které ze zastávek MHD na začátku srpna nechal odvézt pražský magistrát, umístila v uplynulých dnech Praha 4. Na stanici autobusu MHD Budějovická v Olbrachtově ulici tak mají cestující k dispozici tři lavičky. Další přibydou na jiných místech v průběhu září. Městská část to uvedla na svém webu.

Hlavní město odstraní v celé Praha zhruba 1 400 kusů mobiliáře v podobě modrých laviček nesoucích rozměrné reklamy, které jsou především na zastávkách MHD. Stane se tak na náklady bývalého nájemce, společnosti AD-Net, která je i přes platnou výpověď a rozhodnutí soudů o exekuci neodklidila.

Magistrát tak pokračuje ve svém plánu odstraňovat z ulic vizuální smog a postupně kultivovat veřejný prostor. Mezi prvními zmizely lavičky v Olbrachtově v ulici v Praze 4.

„Protože dodání obrovského množství laviček bude magistrátu trvat delší dobu, lavičky, které byly na pozemcích svěřených do správy městské části Praha 4, nahradíme z vlastních zásob,“ uvedl radní po životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO). 

„Naši obyvatelé, zejména senioři a hendikepovaní lidé, tak alespoň na frekventovaných místech nepřijdou o možnost odpočinout si při každodenních pochůzkách za lékařem a nákupy, anebo při procházkách,“ pokračoval.

Další lavičky se objeví i na protější straně Olbrachtovy ulice, před poliklinikou a Úřadem městské části Praha 4 v ulici Antala Staška nebo před historickou Nuselskou radnicí.


Autor: red

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Další články
Nahoru