Dnes Středa - polojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 10°C
Středa 17. 4. 2024
Svátek má Rudolf
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 4 nahrazuje magistrátem odstraněné lavičky mobiliářem z vlastních zásob

První náhradní lavičky za ty, které ze zastávek MHD na začátku srpna nechal odvézt pražský magistrát, umístila v uplynulých dnech Praha 4. Na stanici autobusu MHD Budějovická v Olbrachtově ulici tak mají cestující k dispozici tři lavičky. Další přibydou na jiných místech v průběhu září. Městská část to uvedla na svém webu.

Hlavní město odstraní v celé Praha zhruba 1 400 kusů mobiliáře v podobě modrých laviček nesoucích rozměrné reklamy, které jsou především na zastávkách MHD. Stane se tak na náklady bývalého nájemce, společnosti AD-Net, která je i přes platnou výpověď a rozhodnutí soudů o exekuci neodklidila.

Magistrát tak pokračuje ve svém plánu odstraňovat z ulic vizuální smog a postupně kultivovat veřejný prostor. Mezi prvními zmizely lavičky v Olbrachtově v ulici v Praze 4.

„Protože dodání obrovského množství laviček bude magistrátu trvat delší dobu, lavičky, které byly na pozemcích svěřených do správy městské části Praha 4, nahradíme z vlastních zásob,“ uvedl radní po životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO). 

„Naši obyvatelé, zejména senioři a hendikepovaní lidé, tak alespoň na frekventovaných místech nepřijdou o možnost odpočinout si při každodenních pochůzkách za lékařem a nákupy, anebo při procházkách,“ pokračoval.

Další lavičky se objeví i na protější straně Olbrachtovy ulice, před poliklinikou a Úřadem městské části Praha 4 v ulici Antala Staška nebo před historickou Nuselskou radnicí.


Autor: red

Tragédie v Kyjích: Vlak srazil dva muže, přebíhali přes koleje

Včera v 09:41

Kolem půl desáté v pondělí večer došlo k tragédii u železniční zastávky Praha – Kyje. Dva muže, které přebíhali přes koleje v místech, kde to je zakázáno, srazil vlak mířící do centra Prahy. Oba na místě zemřeli. Železniční doprava byla odkloněna.

Dotační program podpoří inovační akce

15. dubna 2024 v 08:07

Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila Program na podporu akcí v oblasti inovací v hlavním městě pro rok 2024. Program spouští město s cílem poskytovat podporu inovačním akcím systematicky a předvídatelně. K financování akcí z tohoto programu Praha pro rok 2024 vyčlenila...

Další články
Nahoru