dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C

Praha 4 nabízí domácnostem elektronickou aukci energií

Praha 4 připravila pro své obyvatele elektronickou aukci na dodavatele elektrické energie a plynu. Uskuteční se na začátku října a jejím cílem je umožnit domácnostem nákup těchto energií společně a tedy levněji. Úřad městské části tím vychází vstříc zájmu veřejnosti o tento způsob snižování nákladů.

„Sami občané projevili o elektronickou aukci energií zájem,“ potvrdil starosta Pavel Caldr. „My jim chceme vyhovět, protože chápeme, že mnozí lidé chtějí a potřebují v této ekonomicky nelehké době ušetřit.“

Aukce se uskuteční na začátku října a smlouvy s vítězným dodavatelem se uzavírají na dva roky, s termínem od ledna 2014 nebo podle individuální dohody. Obyvatelé městské části Praha 4 mohou do aukce přihlásit jakékoli odběrné místo na území Prahy 4, tedy například i své rekreační chalupy a chaty v chatařských a zahrádkářských koloniích, nebo podnikatelské objekty na území celé České republiky.

„Protože přitom chceme ochránit domácnosti před nekalým jednáním některých obchodníků, kteří se pokoušejí jejich snahu o úspory zneužít, vybrali jsme jako organizátora aukce společnost Admia Consult s.r.o., která nevyžaduje před ukončením aukce od zájemců žádné smluvní závazky,“ uvedl dále starosta Pavel Caldr. „Lidé se tak budou rozhodovat o uzavření smlouvy až podle dosažených výsledků a prokazatelných úspor.“

Elektronická aukce je v případě zemního plynu výhodná pro domácnosti v rodinných domech. Soutěžená složka v tomto případě tvoří vysoký podíl a úspory mohou dosáhnout 15 – 30 % za 1 MWh a až desítky tisíc korun při uzavření smlouvy na dva roky. U elektrické energie se vyplatí do aukce zapojit, pokud je roční spotřeba domácnosti (odběrného místa) nad 5 MWh. Cena se může snížit až o několik tisíc korun za rok. Naopak pro domácnosti v domech s centrálním vytápěním je účast v elektronické aukci zbytečná, protože jejich spotřeba plynu i elektřiny je malá.

Elektronické aukce představují nejefektivnější nástroj pro vyjednávání o cenách s dodavateli elektrické energie a zemního plynu. Předpokladem k dosažení skutečně významných slev jer spojení poptávky co největšího počtu lidí, aby vyjednávací pozice vůči dodavatelům byla co nejsilnější. Pokud domácnosti jednají s dodavateli samostatně, nedokáží vyvinout potřebný tlak na ceny.


Adventní zpívání na Kozím plácku

Včera v 09:01

Praha 1 a radní pro oblast školství a spolků Eva Špačková zvou na Adventní zpívání na Kozím plácku ve čtvrtek 14. prosince od 17 hodin.

Praha 1: Přijďte si zabruslit na Ovocný trh

Včera v 08:47

Kluziště pro veřejnost se jako každý rok bezplatně otevřelo na pěší zóně na Ovocném trhu.

Umprum SHOP 2017

Včera v 08:35

Od 13. do 17. prosince se na náměstí Jana Palacha koná unikátní předvánoční akce, na které si můžete zakoupit originální dárky z dílen studentů a absolventů UMPRUM.

Při požáru rodinného domu v Praze 12 zemřela kočička

Včera v 08:16

Dnes ráno v 5 hodin zasahovali hasiči z Modřan, Krče a Radotína u požáru rodinného domu v ulici Na Šabatce v Praze 12. Hasiči pracovali v dýchací technice, plameny zničily veškeré vybavení v domě v prvním nadzemním podlaží a částečně se rozšířily i do druhého podlaží. Při požáru...

Praha 1: Oceněné osobnosti městské části uvidíte na výstavě

Včera v 07:55

Radnice Prahy 1 oceňuje osobnosti, které svou činností přispívají k českému uměleckému i vědeckému dědictví.

Praha 6: Ve čtvrtek začínají Vánoce na Náměstíčku

Včera v 07:30

Od 14. prosince najdete na Náměstíčku stánky s vánoční tematikou, dětské dílničky a celou řadu koncertů. 

Praha 3: Vánoční zvyky a tradice

9. prosince 2017 v 19:57

Koncertní program v dobových kostýmech s průvodním slovem určený pro rodiče s dětmi, na kterém vystoupí Smíšený sbor Josefa Vycpálka a sólisté za doprovodu varhan.

Praha 1: Večer plný zábavy a inspirace

9. prosince 2017 v 17:28

Christmans talkshov vznikne, když se dají dohromady dvě akce pro obyvatele Prahy 1. Čaj o sedmé a Vostrý kafe.

Farmářské produkty, vánoční sortiment, oslava Silvestra. Poslední letošní trhy na Náplavce

9. prosince 2017 v 11:32

Během adventních sobot 9. 12., 16. 12., 23. 12. zde najdete kromě klasického farmářského tržiště i dárky od českých designérů a tvůrců, kosmetiku a vánoční dekorace.

Zesílí policejní bezpečnostní opatření. U bankovních a obchodních domů

9. prosince 2017 v 09:09

Před letošními vánočními svátky zesílí Pražská policie bezpečnostní opatření týkající se bankovních domů, ale nejen jich.

Další krátké zprávy
Nahoru