Dnes Pondělí - obcasny-dest 16°C
Zítra Úterý - polojasno 12°C
Pondělí 15. 4. 2024
Svátek má Anastázie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 4 na letošek připravuje revitalizaci několika parků
Park Jezerka. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Praha 4 na letošek připravuje revitalizaci několika parků

Na letošní rok plánuje čtvrtá městská část výsadbu desítek stromů a chystá revitalizaci několika parků. Server Pražský patriot o tom informoval mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

„Plánujeme rozsáhlé výsadby stromů v počtu více než 100 kusů,“ uvedl. Z důvodu provozní bezpečnosti se podle něj bude i letos během celého roku kácet. „V letošním roce dochází a dojde na území městské části ke kácení dřevin, stromů a keřů kvůli výstavbě metra D,“ upřesnil.

Na letošní rok se podle něj připravuje revitalizace parku Na Topolce, parku u domu s pečovatelskou službou v Branické ulici, parku Na Fidlovačce a parku Na Kavčích horách. „Tam jednáme s Českou televizí o budoucí spolupráci při správě parku,“ podotkl.

V parcích probíhá průběžně výměna mobiliáře. Rozsáhlejší výměna a rozšíření mobiliáře proběhne u zmíněného parku Na Kavčích horách, v parku Na Pankráci, v parku Jezerka, v parku Na Fidlovačce.

V parku generála Kutlvašra v Nuslích na letošek plánuje radnice Prahy 4 rozšíření závlahového systému. „Výsev květnatých luk plánujeme také, ale to je již několik let v naší městské části standardem,“ řekl Bigas.

V letošním roce se chce městská část zaměřit na osvětu a bude umisťovat v parcích u vybraných dřevin informační tabulky s popisky o jednotlivých stromech.


Autor: Jan Puci

Dotační program podpoří inovační akce

Dnes v 08:07

Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila Program na podporu akcí v oblasti inovací v hlavním městě pro rok 2024. Program spouští město s cílem poskytovat podporu inovačním akcím systematicky a předvídatelně. K financování akcí z tohoto programu Praha pro rok 2024 vyčlenila...

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Včera v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

13. dubna 2024 v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

13. dubna 2024 v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru