Dnes Pondělí - polojasno 4°C
Zítra Úterý - zatazeno 4°C
Pondělí 8. 3. 2021
Svátek má Gabriela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Doprava

Praha 4 má výhrady k magistrátem navrhovanému řešení cyklopruhů na Podolském nábřeží

Zástupci Prahy 4 a metropole se dohodli na vytvoření cyklopruhů na Podolském nábřeží, a to v obou směrech. Rada městské části Praha 4 však na svém středečním zasedání konstatovala, že návrh hlavního města plně neodpovídá projednanému a dohodnutému řešení.

„Návrh tohoto opatření jsme s hlavním městem opakovaně projednali. Protože dohodnuté podmínky bohužel nebyly respektovány v plném rozsahu, máme k navrženému řešení čtyři zásadní námitky,“ uvedl první místostarosta Prahy 4 pro finance, dopravu a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS). „Věříme, že hlavní město bude tyto námitky při konečném řešení respektovat,“ dodal.

Námitky Prahy 4

1. MČ Praha 4 zásadně nesouhlasí s užitím baliset na Podolském nábřeží, protože by významně narušily historicky cenné lokality Podolského nábřeží v přímém kontaktu s významnými památkami Vyšehradu, Podolského sanatoria, Podolské vodárny a plaveckého stadionu.

2. MČ Praha 4 zásadně nesouhlasí s rušením existujících parkovacích míst, která slouží k obsluze Podolského sanatoria a přilehlých objektů na Podolském nábřeží před křížením s ulicí U Podolského sanatoria ve směru do centra. Tato místa jsou součástí Zón placeného stání a jsou trvale obsazena a nezbytně nutná pro zajištění dopravy v klidu. Požaduje, aby byla zachována v dosavadním rozsahu.

3. MČ Praha 4 zásadně nesouhlasí s nerespektováním řádně projednaného a schváleného řešení vjezdu z ulice Podolské nábřeží k Plaveckému stadionu Podolí a s vytvářením dočasného řešení v místě napojení budoucího Dvoreckého mostu, které je zásadně v rozporu s budoucím řešením napojení tohoto mostu. Požaduje, aby byl respektován současný stav.

4. MČ Praha 4 zásadně nesouhlasí s rušením dopravního značení B 20a (nejvyšší povolená rychlost 70 km/h) na místní komunikaci Modřanská ve směru z centra.

Komentář Vratislav Fillera z AutoMatu k navrhovaným řešením je zde: https://prahounakole.cz/2020/08/pripravuji-se-cyklopruhy-na-podolskem-nabrezi-praha-4-ma-vyhrady/


Praha 9: Zóny placeného stání budou rozšířeny od prvního dubna

Dnes ve 12:32

Vysočanská radnice spouští od 1. dubna nově zóny placeného stání na Proseku, Střížkově a Krocínce, v Hloubětíně a Nových Vysočanech.

Oprava mostu K Austisu omezí dopravu

Včera v 10:15

Technická správa komunikací zahájí od úterý 16. března stavební práce na mostním objektu X029, který vede přes Pražský okruh a k ulici K Austisu. Stavba bude dokončena 31. října.

Rekonstrukce mostu v Horoměřické ulici

5. března 2021 v 19:01

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 15. března 2021 kompletní přestavbu mostního objektu S071 v ulici Horoměřická. Práce by měly být hotové do konce listopadu 2021. 

Začíná další část rekonstrukce Jabloňové ulice

4. března 2021 ve 12:30

Technická správa komunikací začne po zimní přestávce pracovat na další části rekonstrukce Jabloňové ulice, v úseku V Korytech – Topolová na území Prahy 10.

Uzavření cyklotrasy podél Strakonické

4. března 2021 ve 12:24

V období od 8. března do 31. prosince 2021 se uskuteční několik dlouhodobých uzavírek frekventované cyklotrasy EuroVelo 4/A1 v Praze v úseku ulice Dostihová – Barrandovský most z důvodu stavebních prací při rozšiřování komunikace Strakonická. 

Po zimní přestávce pokračují práce v Türkově ulici

3. března 2021 ve 12:30

Technická správa komunikací (TSK) začne od 15. března 2021 se stavebními pracemi na mostním objektu X699 v ulici Türkova. Práce by měly skončit 31. května 2021.

V úseku Flora – Náměstí Míru nepojedou tramvaje

2. března 2021 v 15:37

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází od pátku 5. března od 20 hodin do neděle 7. března přibližně do 22:30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Flora – Náměstí Míru.

Křižovatku ulic Karlická x Pod Klapicí čeká rekonstrukce

2. března 2021 v 11:14

Technická správa komunikací začne v pondělí 8. března v okolí Karlické ulice s přípravnými pracemi pro stavbu a její objízdnou trasu v Radotíně. Hlavní práce na stavbě začínají od 15. března a skončit by měly začátkem srpna 2022.

Další články
Nahoru