dnes
Sobota - polojasno
21°C
zítra
Neděle - jasno
21°C
pozítří
Pondělí - jasno
23°C
Pražská doprava

Praha 4 má výhrady k magistrátem navrhovanému řešení cyklopruhů na Podolském nábřeží

Zástupci Prahy 4 a metropole se dohodli na vytvoření cyklopruhů na Podolském nábřeží, a to v obou směrech. Rada městské části Praha 4 však na svém středečním zasedání konstatovala, že návrh hlavního města plně neodpovídá projednanému a dohodnutému řešení.

„Návrh tohoto opatření jsme s hlavním městem opakovaně projednali. Protože dohodnuté podmínky bohužel nebyly respektovány v plném rozsahu, máme k navrženému řešení čtyři zásadní námitky,“ uvedl první místostarosta Prahy 4 pro finance, dopravu a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS). „Věříme, že hlavní město bude tyto námitky při konečném řešení respektovat,“ dodal.

Námitky Prahy 4

1. MČ Praha 4 zásadně nesouhlasí s užitím baliset na Podolském nábřeží, protože by významně narušily historicky cenné lokality Podolského nábřeží v přímém kontaktu s významnými památkami Vyšehradu, Podolského sanatoria, Podolské vodárny a plaveckého stadionu.

2. MČ Praha 4 zásadně nesouhlasí s rušením existujících parkovacích míst, která slouží k obsluze Podolského sanatoria a přilehlých objektů na Podolském nábřeží před křížením s ulicí U Podolského sanatoria ve směru do centra. Tato místa jsou součástí Zón placeného stání a jsou trvale obsazena a nezbytně nutná pro zajištění dopravy v klidu. Požaduje, aby byla zachována v dosavadním rozsahu.

3. MČ Praha 4 zásadně nesouhlasí s nerespektováním řádně projednaného a schváleného řešení vjezdu z ulice Podolské nábřeží k Plaveckému stadionu Podolí a s vytvářením dočasného řešení v místě napojení budoucího Dvoreckého mostu, které je zásadně v rozporu s budoucím řešením napojení tohoto mostu. Požaduje, aby byl respektován současný stav.

4. MČ Praha 4 zásadně nesouhlasí s rušením dopravního značení B 20a (nejvyšší povolená rychlost 70 km/h) na místní komunikaci Modřanská ve směru z centra.

Komentář Vratislav Fillera z AutoMatu k navrhovaným řešením je zde: https://prahounakole.cz/2020/08/pripravuji-se-cyklopruhy-na-podolskem-nabrezi-praha-4-ma-vyhrady/


Dopravní opatření v souvislosti s akcí 400 let od bitvy na Bílé hoře

Včera v 08:23

V pátek 18. září v čase od cca 18:45 do 20:15 hodin se v rámci akce 400 let od bitvy na Bílé hoře uskuteční v Praze 6 slavnostní průvod historických vojsk od Písecké brány do parku Maxe van der Stoela. 

Oprava mostu Ve Žlíbku – Počernická

14. září 2020 ve 13:00

Od úterý 22. září začne Technické správa komunikací s opravou mostu X 526 Ve Žlíbku – Počernická, MČ Praha 20 – Horní Počernice. Jedná se o most přes D10, Novopackou.  

Začne oprava ulice K Zeleným domkům

13. září 2020 v 05:24

V pondělí 14. září začnou opravy ulice K Zeleným domkům v Praze v úseku mezi Vídeňskou ulicí a ulicí K Libuši. 

Stavba nového mostu uzavře Strakonickou

13. září 2020 v 05:08

Od soboty 19. září od 19 hodin do neděle 20. září přibližně do 13 hodin bude uzavřena Strakonická ulice v obou směrech mezi mimoúrovňovou křižovatkou 2 (MÚK 2 Lipence) a mimoúrovňovou křižovatkou 5 (MÚK 5 Lipence, Zbraslav – Baně).

Tunel Mrázovka bude o víkendu v noci uzavřen

10. září 2020 v 07:15

Od soboty 12. září od 23 hodin do neděle 13. září do 5 hodin bude tunel Mrázovka uzavřen.

Dopravní opatření v souvislosti s jízdou Bikers for Veterans

10. září 2020 v 06:56

V sobotu 12. září se uskuteční charitativní jízda motocyklech Bikers for Veterans po sinicích na území městské části Praha 18. Kolona maximálně 100 účastníků vyjede v 10 hodin z parkoviště u OC Letňany a přibližně v 11:15 hodin opustí území hl. m. Prahy...

Další články
Nahoru