Dnes Středa - zatazeno 29°C
Zítra Čtvrtek - jasno 31°C
Středa 16. 6. 2021
Svátek má Zbyněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Doprava

Praha 4 má výhrady k magistrátem navrhovanému řešení cyklopruhů na Podolském nábřeží

Zástupci Prahy 4 a metropole se dohodli na vytvoření cyklopruhů na Podolském nábřeží, a to v obou směrech. Rada městské části Praha 4 však na svém středečním zasedání konstatovala, že návrh hlavního města plně neodpovídá projednanému a dohodnutému řešení.

„Návrh tohoto opatření jsme s hlavním městem opakovaně projednali. Protože dohodnuté podmínky bohužel nebyly respektovány v plném rozsahu, máme k navrženému řešení čtyři zásadní námitky,“ uvedl první místostarosta Prahy 4 pro finance, dopravu a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS). „Věříme, že hlavní město bude tyto námitky při konečném řešení respektovat,“ dodal.

Námitky Prahy 4

1. MČ Praha 4 zásadně nesouhlasí s užitím baliset na Podolském nábřeží, protože by významně narušily historicky cenné lokality Podolského nábřeží v přímém kontaktu s významnými památkami Vyšehradu, Podolského sanatoria, Podolské vodárny a plaveckého stadionu.

2. MČ Praha 4 zásadně nesouhlasí s rušením existujících parkovacích míst, která slouží k obsluze Podolského sanatoria a přilehlých objektů na Podolském nábřeží před křížením s ulicí U Podolského sanatoria ve směru do centra. Tato místa jsou součástí Zón placeného stání a jsou trvale obsazena a nezbytně nutná pro zajištění dopravy v klidu. Požaduje, aby byla zachována v dosavadním rozsahu.

3. MČ Praha 4 zásadně nesouhlasí s nerespektováním řádně projednaného a schváleného řešení vjezdu z ulice Podolské nábřeží k Plaveckému stadionu Podolí a s vytvářením dočasného řešení v místě napojení budoucího Dvoreckého mostu, které je zásadně v rozporu s budoucím řešením napojení tohoto mostu. Požaduje, aby byl respektován současný stav.

4. MČ Praha 4 zásadně nesouhlasí s rušením dopravního značení B 20a (nejvyšší povolená rychlost 70 km/h) na místní komunikaci Modřanská ve směru z centra.

Komentář Vratislav Fillera z AutoMatu k navrhovaným řešením je zde: https://prahounakole.cz/2020/08/pripravuji-se-cyklopruhy-na-podolskem-nabrezi-praha-4-ma-vyhrady/


Nové prostory registru vozidel ve Vysočanech

13. června 2021 v 06:48

Od pondělí 14. června bude ve Vysočanech spuštěn registr vozidel ve zcela nových prostorách. Ty původní byly využívány od roku 1998, přičemž úroveň prostředí jak pro klienty, tak i pro zaměstnance, již neodpovídala současným požadavkům. Oproti předchozímu pracovišti umožní dosažení vyšší kapacity...

Práce v Průběžné ulici změní vedení linek autobusů a tramvají v Zahradním Městě

12. června 2021 ve 21:22

Kvůli pracím na přestavbě a zahloubení Průběžné ulice pod novým železničním mostem bude od pondělí 14. června od cca 23:30 do středy 15. září do cca 23:30 obousměrně přerušen provozu tramvají v úseku Radošovická – Nádraží Hostivař a dojde také ke změnám ve vedení autobusových linek v oblasti...

Správa železnic hledá projektanta modernizace nádraží v Praze-Krči

10. června 2021 v 07:34

Správa železnic připravuje modernizaci stanice Praha-Krč, pro kterou aktuálně vypsala zakázku na zhotovitele dokumentace pro společné povolení, a to včetně zpracování dokumentace pro provádění stavby.

Skútry projedou Prahou

9. června 2021 v 17:12

V sobotu 12. června se koná 18. ročník akce Skútršňůra – spanilá jízda skútrů z Prahy na Slapskou přehradu. Povede na území městských částí Praha 1, 2, 4, 7, 8, 12 a 16. V trase jízdy je povolen pohyblivý zábor. 

Červnové uzavírky Bubenečského tunelu

9. června 2021 ve 12:38

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel od čtvrtka 10. června od 23 hodin do pátku 11. června do 5 hodin uzavřen.

Letenský tunel se ve čtvrtek uzavře

9. června 2021 ve 12:31

Z důvodu mytí bude Letenský tunel od čtvrtka 10. června od 23 hodin do pátku 11. června do 5 hodin uzavřen.

Na Národní se bude opravovat most, centrum čeká dopravní omezení

9. června 2021 v 10:19

Technická správa komunikací zahájí ve čtvrtek 17. června 2021 práce na opravě mostu v Národní ulici přes ulici Divadelní. Práce by měly být hotové do konce tohoto roku a budou rozděleny na etapy.

Další články
Nahoru