dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - zatazeno
1°C
pozítří
Sobota - zatazeno
3°C
Pražská doprava

Praha 4 má výhrady k magistrátem navrhovanému řešení cyklopruhů na Podolském nábřeží

Zástupci Prahy 4 a metropole se dohodli na vytvoření cyklopruhů na Podolském nábřeží, a to v obou směrech. Rada městské části Praha 4 však na svém středečním zasedání konstatovala, že návrh hlavního města plně neodpovídá projednanému a dohodnutému řešení.

„Návrh tohoto opatření jsme s hlavním městem opakovaně projednali. Protože dohodnuté podmínky bohužel nebyly respektovány v plném rozsahu, máme k navrženému řešení čtyři zásadní námitky,“ uvedl první místostarosta Prahy 4 pro finance, dopravu a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS). „Věříme, že hlavní město bude tyto námitky při konečném řešení respektovat,“ dodal.

Námitky Prahy 4

1. MČ Praha 4 zásadně nesouhlasí s užitím baliset na Podolském nábřeží, protože by významně narušily historicky cenné lokality Podolského nábřeží v přímém kontaktu s významnými památkami Vyšehradu, Podolského sanatoria, Podolské vodárny a plaveckého stadionu.

2. MČ Praha 4 zásadně nesouhlasí s rušením existujících parkovacích míst, která slouží k obsluze Podolského sanatoria a přilehlých objektů na Podolském nábřeží před křížením s ulicí U Podolského sanatoria ve směru do centra. Tato místa jsou součástí Zón placeného stání a jsou trvale obsazena a nezbytně nutná pro zajištění dopravy v klidu. Požaduje, aby byla zachována v dosavadním rozsahu.

3. MČ Praha 4 zásadně nesouhlasí s nerespektováním řádně projednaného a schváleného řešení vjezdu z ulice Podolské nábřeží k Plaveckému stadionu Podolí a s vytvářením dočasného řešení v místě napojení budoucího Dvoreckého mostu, které je zásadně v rozporu s budoucím řešením napojení tohoto mostu. Požaduje, aby byl respektován současný stav.

4. MČ Praha 4 zásadně nesouhlasí s rušením dopravního značení B 20a (nejvyšší povolená rychlost 70 km/h) na místní komunikaci Modřanská ve směru z centra.

Komentář Vratislav Fillera z AutoMatu k navrhovaným řešením je zde: https://prahounakole.cz/2020/08/pripravuji-se-cyklopruhy-na-podolskem-nabrezi-praha-4-ma-vyhrady/


Ve čtvrtek v noci neprojedete Tunelovým komplexem Blanka

Včera v 06:25

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Tunelový komplex Blanka od 26. listopadu od 23 hodin do 27. listopadu do 5 hodin uzavřen.

Na Ořechovce začaly platit parkovací zóny

23. listopadu 2020 ve 12:18

Na Ořechovce v šesté městské části dnes začaly platit parkovací zóny. Od 2. listopadu platí v Praze 6 zóny také na Hanspaulce.

Zlíchovský tunel bude o víkendu uzavřen

20. listopadu 2020 v 07:59

Z důvodu revize trafostanice a vypnutí napájení tunelu bude Zlíchovský tunel od soboty 21.listopadu od 23 hodin neděle 22. listopadu do 2:30 uzavřen hodin.

Další články
Nahoru