dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Praha 4 má nového starostu, Štěpánek chce strážníky, koupaliště a dokončení privatizace bytů
Nový starosta Prahy 4 Petr Štěpánek. Foto: archiv

Praha 4 má nového starostu, Štěpánek chce strážníky, koupaliště a dokončení privatizace bytů

Starostou Prahy 4 byl zvolen předseda pražské Strany zelených (SZ) Petr Štěpánek. Rozhodli o tom na svém jednání zastupitelé městské části. Štěpánkovi dalo hlas 26 zastupitelů z celkem 44 přítomných. V Praze 4 se na koalici domluvily TOP 09, Trojkoalice a ČSSD. V 45členném zastupitelstvu bude mít 26 hlasů. Ve volbách vítězné ANO skončilo v opozici.

Kvůli Štěpánkově volbě muselo být přerušeno jednání zastupitelstva na magistrátu, jehož je Štěpánek členem.

„Děkuji všem, kdo mě volili, a jsem připraven na spolupráci napříč politickým spektrem se všemi zastupiteli a stejně tak i se všemi obyvateli Prahy 4," řekl Štěpánek, který vystřídal ve funkci dosavadního starostu Pavla Caldra (Pro Prahu).

V následujících letech se chce Štěpánek zaměřit na rozšíření počtu míst v mateřských školách, dokončit privatizaci bytů a dobudovat koupaliště na Lhotce. Rovněž chce sestavit vyrovnaný rozpočet nebo společně s magistrátem navýšit počet strážníků v ulicích Prahy 4.

Na jednání zastupitelů Prahy 4 přijel Štěpánek na kole přímo z magistrátu, kde bylo právě kvůli jeho volbě starostou ustavující jednání zastupitelstva přerušeno do dnešních 18 hodin.

Na magistrátu se totiž domluvila koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN), která má v 65členném zastupitelstvu 33 členů, tedy většinu pouze jednoho hlasu. Štěpánek tak musí být přítomen i při magistrátním hlasování.

Ve volbách zvítězilo na „čtyřce" hnutí ANO s 21,69 procenta hlasů. Druhá je koalice KDU-ČSL, Strany zelených a STAN a třetí místo patří TOP 09. Do zastupitelstva se dostaly ještě ČSSD, ODS a Pro Prahu.


Další články
Nahoru