Dnes Sobota - obcasny-dest 16°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 4 má nové vedení, starostou se stal Ondřej Kubín z ODS
Starosta Prahy 4 Ondřej Kubín a místostarostka Irena Michalcová. Foto: P4

Praha 4 má nové vedení, starostou se stal Ondřej Kubín z ODS

Zastupitelé  Prahy 4 zvolili na svém dnešním ustavujícím zasedání starostu a radu městské části. Novým starostou se stal Ondřej Kubín (ODS), který v tajné volně získal 23 hlasů ze 45 hlasů přítomných členů zastupitelstva. Informoval o tom mluvčí radnice Jiří Bigas. Dosavadní starostka se Irena Michalcová (ANO) byla zvolena 1. místostarostkou.

„K prioritám naší koalice patří vyrovnané rozpočty a zdravé finance, což je v době růstu cen stále obtížnější, ale o to naléhavější úkol,“ uvedl starosta Kubín. 

„Zásadní cestou do budoucnosti jsou pro nás energetické úspory a inovace v energetických zdrojích. Naším cílem je i nadále vlídný úřad, podpora bydlení, školství a kultury v Praze 4,“ dodal. 

Nová rada má stejně jako v minulém volebním období devět členů a jsou v ní zastoupeny tři politické subjekty: ODS a TOP 09, které v Praze 4 kandidovaly v koalici nazvané Společně a hnutí ANO.

Členy rady jsou spolu se starostou Ondřejem Kubínem 1. místostarostka Irena Michalcová (ANO), místostarostové Michal Hroza (TOP 09), Jan Hušbauer (ANO 2011) a Patrik Opa (ODS) a dále radní Tomáš Hrdinka (ANO 2011), Jaroslav Míth (ODS), Radek Lacko (ANO 2011) a Filip Vácha (TOP 09).

Vítězem voleb v Praze 4 se stala koalice ODS a TOP 09, volila ji čtvrtina voličů. V pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu to stačilo na zisk třinácti mandátů. 

 Druhé je ANO, hnutí má deset zastupitelů. Do zastupitelstva se dostaly další tři subjekty. Uskupení Praha 4 sobě získalo  osm zastupitelů, stejný počet mají Piráti s nezávislými. Šest mandátů má uskupení Společně pro Prahu 4.


Autor: ČTK
Další články
Nahoru