dnes
Pondělí - jasno
33°C
zítra
Úterý - zatazeno
26°C
pozítří
Středa - skorojasno
29°C
Praha 4 má návrh rozpočtu na rok 2017, největší investicí bude obnova koupaliště na Lhotce
Opuštěné koupaliště Lhotka. Foto: archiv

Praha 4 má návrh rozpočtu na rok 2017, největší investicí bude obnova koupaliště na Lhotce

Rada městské části Praha 4 dnes schválila návrh rozpočtu městské části na rok 2017. Praha 4 má podle něj v příštím roce hospodařit s rozpočtem ve výši téměř 960 milionů korun a její hospodaření má být vyrovnané. Rozpočet ještě podléhá schválení zastupitelstvem městské části.

Rozpočet na příští rok je předkládán jako schodkový s tím, že schodek ve výši 232,6 milionu korun je kryt vlastními zdroji městské části, konkrétně nevyčerpanými prostředky z rozpočtu na letošní rok. Nejvyšší částku odčerpá z rozpočtu provoz radnice a městské části. Na státní správu a územní samosprávu půjde zhruba 289 milionů korun, dalších 116 milionů na školství a vzdělávání a 84 milionů na zeleň a ochranu prostředí.

Na investice by mělo jít zhruba 309 milionů korun. „Prioritní investicí v příštím roce bude obnova přírodního koupaliště na Lhotce," uvedl Štěpánek. Podle slibů politiků se měli lidé koupat na Lhotce už loni. Rekonstrukce má stát podle návrhu rozpočtu asi 50 milionů korun.

Návrh rozpočtu musí ještě projednat a schválit její zastupitelé. Navržený rozpočet nezadluží městskou část a přitom zajistí kvalitní služby pro naše obyvatele,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ).


Další články
Nahoru