dnes
Pátek - jasno
4°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - zatazeno
1°C
Praha 4 má návrh rozpočtu na rok 2017, největší investicí bude obnova koupaliště na Lhotce
Opuštěné koupaliště Lhotka. Foto: archiv

Praha 4 má návrh rozpočtu na rok 2017, největší investicí bude obnova koupaliště na Lhotce

Rada městské části Praha 4 dnes schválila návrh rozpočtu městské části na rok 2017. Praha 4 má podle něj v příštím roce hospodařit s rozpočtem ve výši téměř 960 milionů korun a její hospodaření má být vyrovnané. Rozpočet ještě podléhá schválení zastupitelstvem městské části.

Rozpočet na příští rok je předkládán jako schodkový s tím, že schodek ve výši 232,6 milionu korun je kryt vlastními zdroji městské části, konkrétně nevyčerpanými prostředky z rozpočtu na letošní rok. Nejvyšší částku odčerpá z rozpočtu provoz radnice a městské části. Na státní správu a územní samosprávu půjde zhruba 289 milionů korun, dalších 116 milionů na školství a vzdělávání a 84 milionů na zeleň a ochranu prostředí.

Na investice by mělo jít zhruba 309 milionů korun. „Prioritní investicí v příštím roce bude obnova přírodního koupaliště na Lhotce," uvedl Štěpánek. Podle slibů politiků se měli lidé koupat na Lhotce už loni. Rekonstrukce má stát podle návrhu rozpočtu asi 50 milionů korun.

Návrh rozpočtu musí ještě projednat a schválit její zastupitelé. Navržený rozpočet nezadluží městskou část a přitom zajistí kvalitní služby pro naše obyvatele,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ).


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

Včera ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru