dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražská politika

Praha 4 loni hospodařila s přebytkem

Zastupitelstvo městské části Praha 4 dnes schválilo celoroční hospodaření Prahy 4 a závěrečný účet městské části za rok 2015. Zpráva o plnění rozpočtu konstatuje, že hospodaření Prahy 4 skončilo v loňském roce přebytkem ve výši téměř 67 milionů korun. Ušetřené finanční prostředky budou letos využity v oblasti provozního rozpočtu a investic.

Investice v řádu desítek miliónů korun byly v roce 2015 využity na zateplení mateřských a základních škol a na rekonstrukci bytů v Táborské ulici, další investiční prostředky šly do rekonstrukce školního hřiště Základní školy Na Planině a navýšení kapacity Mateřské školy Němčická.

Provozní prostředky směřovaly v loňském roce například na údržbu zeleně, příspěvky příspěvkovým organizacím Prahy 4 nebo dotace pro sport. Městská část podpořila v rámci dotací divadla Dobešku, Na Jezerce a Na Fidlovačce.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru