Dnes Úterý - jasno 14°C
Zítra Středa - jasno 11°C
Úterý 30. 5. 2023
Svátek má Ferdinand
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 4 letos rozdělí na dotacích přes 15 milionů korun
Praha 4 podpoří festival Čtení ve vlaku. Foto: Facebook

Praha 4 letos rozdělí na dotacích přes 15 milionů korun

Praha 4 podpoří také v letošním roce dotacemi kulturní, sportovní a spolkové projekty, prevenci rizikového chování dětí a mládeže a jejich bezpečnost, protidrogovou prevenci, ochranu životního prostředí, sociální a zdravotní oblast, rodinnou politiku, integraci cizinců a národnostních menšin. Rozdělí na to přes 15 milionů korun, rozhodli ve středu zastupitelé.  

„Mám velkou radost, že se nám letos podařilo zvýšit objem finančních prostředků na dotace, protože jsme obdrželi mnoho podnětných žádostí, kterým jsme chtěli vyhovět, “ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS). „Největší podíl tvoří příspěvky na provoz klubů, spolků a organizací, což jsme předpokládali ve vazbě na současnou energetickou situaci,“ dodal. 

Do velkého množství podpořených akcí patří například 22. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Tóny nad městy, Festival Čtení ve vlaku nebo Den nuselských dílen. Velká část prostředků zamíří také do oblasti sociální a zdravotní, na podporu rodin či seniorů a to například projektem Náhradní babička či dědeček – cesta k vícegeneračnímu respektu spolu Letokruh.

Praha 4 především podporuje také sport, sportovní spolky či kroužky v rámci jejich celoroční činnosti. Mezi podpořenými je mimo jiné projekt Běhám(e) pro děti obecně prospěšné společnosti Dejme dětem šanci anebo Pravidelná sportovní činnost předškolních dětí na území Prahy 4 spolu TJ Junior Praha. 

„Vzhledem ke skutečnosti, že alokovaná částka v oblasti dotací pro životní prostředí nebyla plně vyčerpána, chystáme se vyhlásit druhé kolo žádostí v této kategorii,“ dodal starosta Kubín.


Autor: puc

Praha 1: Volná pracovní místa v Oddělení sociální péče a služeb

Dnes ve 22:27

Praha 1 hledá Sociálního pracovníka/ci na Oddělení sociální péče a služeb odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Pěstounské rodiny představí Dny pěstounství

Dnes v 16:10

Hlavní město zve na další ročník osvětové akce zaměřené na náhradní rodinnou péči, Dny pěstounství. Lidé se mohou od 1. do 20. června přijít dozvědět více o pěstounské péči a výchově dětí. Akce je určena nejen pěstounům a zájemcům o pěstounství, ale i široké...

Další články
Nahoru