Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - oblacno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 4 letos rozdělí na dotacích přes 15 milionů korun
Praha 4 podpoří festival Čtení ve vlaku. Foto: Facebook

Praha 4 letos rozdělí na dotacích přes 15 milionů korun

Praha 4 podpoří také v letošním roce dotacemi kulturní, sportovní a spolkové projekty, prevenci rizikového chování dětí a mládeže a jejich bezpečnost, protidrogovou prevenci, ochranu životního prostředí, sociální a zdravotní oblast, rodinnou politiku, integraci cizinců a národnostních menšin. Rozdělí na to přes 15 milionů korun, rozhodli ve středu zastupitelé.  

„Mám velkou radost, že se nám letos podařilo zvýšit objem finančních prostředků na dotace, protože jsme obdrželi mnoho podnětných žádostí, kterým jsme chtěli vyhovět, “ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS). „Největší podíl tvoří příspěvky na provoz klubů, spolků a organizací, což jsme předpokládali ve vazbě na současnou energetickou situaci,“ dodal. 

Do velkého množství podpořených akcí patří například 22. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Tóny nad městy, Festival Čtení ve vlaku nebo Den nuselských dílen. Velká část prostředků zamíří také do oblasti sociální a zdravotní, na podporu rodin či seniorů a to například projektem Náhradní babička či dědeček – cesta k vícegeneračnímu respektu spolu Letokruh.

Praha 4 především podporuje také sport, sportovní spolky či kroužky v rámci jejich celoroční činnosti. Mezi podpořenými je mimo jiné projekt Běhám(e) pro děti obecně prospěšné společnosti Dejme dětem šanci anebo Pravidelná sportovní činnost předškolních dětí na území Prahy 4 spolu TJ Junior Praha. 

„Vzhledem ke skutečnosti, že alokovaná částka v oblasti dotací pro životní prostředí nebyla plně vyčerpána, chystáme se vyhlásit druhé kolo žádostí v této kategorii,“ dodal starosta Kubín.


Autor: puc

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

Včera ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

Včera ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru