Dnes Neděle - zatazeno 18°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 21°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 4 letos rozdělí na dotacích přes 15 milionů korun
Praha 4 podpoří festival Čtení ve vlaku. Foto: Facebook

Praha 4 letos rozdělí na dotacích přes 15 milionů korun

Praha 4 podpoří také v letošním roce dotacemi kulturní, sportovní a spolkové projekty, prevenci rizikového chování dětí a mládeže a jejich bezpečnost, protidrogovou prevenci, ochranu životního prostředí, sociální a zdravotní oblast, rodinnou politiku, integraci cizinců a národnostních menšin. Rozdělí na to přes 15 milionů korun, rozhodli ve středu zastupitelé.  

„Mám velkou radost, že se nám letos podařilo zvýšit objem finančních prostředků na dotace, protože jsme obdrželi mnoho podnětných žádostí, kterým jsme chtěli vyhovět, “ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS). „Největší podíl tvoří příspěvky na provoz klubů, spolků a organizací, což jsme předpokládali ve vazbě na současnou energetickou situaci,“ dodal. 

Do velkého množství podpořených akcí patří například 22. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Tóny nad městy, Festival Čtení ve vlaku nebo Den nuselských dílen. Velká část prostředků zamíří také do oblasti sociální a zdravotní, na podporu rodin či seniorů a to například projektem Náhradní babička či dědeček – cesta k vícegeneračnímu respektu spolu Letokruh.

Praha 4 především podporuje také sport, sportovní spolky či kroužky v rámci jejich celoroční činnosti. Mezi podpořenými je mimo jiné projekt Běhám(e) pro děti obecně prospěšné společnosti Dejme dětem šanci anebo Pravidelná sportovní činnost předškolních dětí na území Prahy 4 spolu TJ Junior Praha. 

„Vzhledem ke skutečnosti, že alokovaná částka v oblasti dotací pro životní prostředí nebyla plně vyčerpána, chystáme se vyhlásit druhé kolo žádostí v této kategorii,“ dodal starosta Kubín.


Autor: puc

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

Včera v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru