Dnes Sobota - obcasny-dest 22°C
Zítra Neděle - polojasno 28°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Politika

Praha 4 je i nadále proti výstavbě administrativního centra nedaleko stanice metra Budějovická

Rada čtvrté městské části se na svém dnešním zasedání jednohlasně ohradila proti postupu odboru stavebního řádu pražského magistrátu, který svým rozhodnutím z 11. března již podruhé během dvou let zrušil rozhodnutí stavebního odboru Úřadu MČ Praha 4, kterým byla zamítnuta žádost o vydání rozhodnutí o umístění této stavby.  

„Zásadně nesouhlasíme s tím, aby tato naddimenzovaná administrativní budova, která naprosto nerespektuje stávající, ani budoucí vztahy v území a která zásadním způsobem ohrožuje funkci okolních obytných budov, byla do této lokalita umístěna,“ řekl radní pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS). 

Praha 4 upozorňuje na nevhodnost napojení stavby do přetíženého dopravního uzlu Budějovická – Vyskočilova – Ješetická a zejména na rozpor této stavby s platným územním plánem a charakterem sousední obytné zástavby. 

„V loňském roce jsme dokonce magistrátu jako odvolacímu orgánu poskytli znalecké posudky, které potvrzují tento rozpor. Jsem proto velmi rozhořčen rozhodnutím odvolacího orgánu, který se zřejmě závěry těchto posudků vůbec nezabýval, a naopak posoudil všechny odvolací námitky investora stavby jako důvodné,“ uvedl dále radní Opa. 

Magistrát se opětovně neztotožnil se správní úvahou stavebního úřadu vedoucí k závěru, že navrhovaná stavba s devatenácti nadzemními podlažími a výškou atiky 72 metrů je v daném místě v rozporu s územním plánem a s požadavky na respektování urbanistického a architektonického charakteru prostředí a na zachování pohody bydlení a zdravého životního prostředí. 

Magistrát svým rozhodnutím vrátil věc k novému projednání a současně rozhodl, že v pokračujícím řízení bude postupováno bez jakýchkoliv prodlev a rozhodnutí ve věci má stavební úřad vydat do 30 dnů od právní moci tohoto rozhodnutí. 

„Proti rozhodnutí magistrátu se již nelze odvolat. Nesouhlasné stanovisko, které jsme dnes na jednání Rady MČ Praha 4 ke stavbě Administrativního centra Budějovická opětovně přijali, však budeme uplatňovat nadále i v pokračujícím řízení,“ zdůraznil Patrik Opa. 

„Nynější postoj magistrátu je o to víc zarážející, že stejný orgán ve svém rozhodnutí z roku 2016 konstatoval, že navrhovaná stavba svou hmotou nesplňuje požadavky stanovené územním plánem,“ dodal.


Autor: red

Zastupitelstvo Prahy 17 schválilo vypsání tendru na pečovatelský dům

Dnes v 10:06

Stavba domu s pečovatelskou službou (DPS) v pražských Řepích by měla odhadem stát 380 milionů korun. Kapacita domova je plánovaná pro 125 osob. Vyplývá to z usnesení zastupitelstva Prahy 17, které schválilo vypsání zadávacího řízení na stavitele DPS. Informovala...

Zastupitelé Prahy 15 se sejdou na mimořádném zasedání

23. června 2022 v 07:11

Osmé mimořádné zasedání ZMČ Praha 15 se koná dne 24. června od 17 hodin v Kulturním centru Varta, Boloňská 310, Horní Měcholupy. Zasedání bude opět vysíláno on‑line.

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou na zasedání

22. června 2022 ve 20:24

Ve čtvrtek 23. června se bude v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9) konat 16. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14. Začátek je v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17.30 hodin.  

Další články
Nahoru