Dnes Úterý - zatazeno 4°C
Zítra Středa - oblacno 3°C
Úterý 25. 1. 2022
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Politika

Praha 4 je i nadále proti výstavbě administrativního centra nedaleko stanice metra Budějovická

Rada čtvrté městské části se na svém dnešním zasedání jednohlasně ohradila proti postupu odboru stavebního řádu pražského magistrátu, který svým rozhodnutím z 11. března již podruhé během dvou let zrušil rozhodnutí stavebního odboru Úřadu MČ Praha 4, kterým byla zamítnuta žádost o vydání rozhodnutí o umístění této stavby.  

„Zásadně nesouhlasíme s tím, aby tato naddimenzovaná administrativní budova, která naprosto nerespektuje stávající, ani budoucí vztahy v území a která zásadním způsobem ohrožuje funkci okolních obytných budov, byla do této lokalita umístěna,“ řekl radní pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS). 

Praha 4 upozorňuje na nevhodnost napojení stavby do přetíženého dopravního uzlu Budějovická – Vyskočilova – Ješetická a zejména na rozpor této stavby s platným územním plánem a charakterem sousední obytné zástavby. 

„V loňském roce jsme dokonce magistrátu jako odvolacímu orgánu poskytli znalecké posudky, které potvrzují tento rozpor. Jsem proto velmi rozhořčen rozhodnutím odvolacího orgánu, který se zřejmě závěry těchto posudků vůbec nezabýval, a naopak posoudil všechny odvolací námitky investora stavby jako důvodné,“ uvedl dále radní Opa. 

Magistrát se opětovně neztotožnil se správní úvahou stavebního úřadu vedoucí k závěru, že navrhovaná stavba s devatenácti nadzemními podlažími a výškou atiky 72 metrů je v daném místě v rozporu s územním plánem a s požadavky na respektování urbanistického a architektonického charakteru prostředí a na zachování pohody bydlení a zdravého životního prostředí. 

Magistrát svým rozhodnutím vrátil věc k novému projednání a současně rozhodl, že v pokračujícím řízení bude postupováno bez jakýchkoliv prodlev a rozhodnutí ve věci má stavební úřad vydat do 30 dnů od právní moci tohoto rozhodnutí. 

„Proti rozhodnutí magistrátu se již nelze odvolat. Nesouhlasné stanovisko, které jsme dnes na jednání Rady MČ Praha 4 ke stavbě Administrativního centra Budějovická opětovně přijali, však budeme uplatňovat nadále i v pokračujícím řízení,“ zdůraznil Patrik Opa. 

„Nynější postoj magistrátu je o to víc zarážející, že stejný orgán ve svém rozhodnutí z roku 2016 konstatoval, že navrhovaná stavba svou hmotou nesplňuje požadavky stanovené územním plánem,“ dodal.


Autor: red

Vyrovnaný rozpočet Prahy 4 na letošní rok dosáhl výše 1,124 miliardy korun

23. ledna 2022 v 18:30

Zastupitelstvo městské části Praha 4 schválilo 17. prosince 2021 jako jedna z prvních městských částí rozpočet na rok 2022. Praha 4 bude podle něj v příštím roce opět hospodařit s vyrovnaným rozpočtem. Ke schválení rozpočtu se nyní městská část vrátil v tiskové...

Radní Kavalírek: Praha 5 má největší rozpočtovou úsporou v novodobé historii

12. ledna 2022 ve 21:36

O sto milionů korun (12,8 procenta) nižší provozní výdaje v roce 2022 prosadil radní Prahy 5 pro oblast financí Jan Kavalírek (TOP 09). Městská část to uvedla v tiskové zprávě.

Další články
Nahoru