Dnes Neděle - zatazeno 7°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 5°C
Neděle 18. 4. 2021
Svátek má Valérie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Politika

Praha 4 je i nadále proti výstavbě administrativního centra nedaleko stanice metra Budějovická

Rada čtvrté městské části se na svém dnešním zasedání jednohlasně ohradila proti postupu odboru stavebního řádu pražského magistrátu, který svým rozhodnutím z 11. března již podruhé během dvou let zrušil rozhodnutí stavebního odboru Úřadu MČ Praha 4, kterým byla zamítnuta žádost o vydání rozhodnutí o umístění této stavby.  

„Zásadně nesouhlasíme s tím, aby tato naddimenzovaná administrativní budova, která naprosto nerespektuje stávající, ani budoucí vztahy v území a která zásadním způsobem ohrožuje funkci okolních obytných budov, byla do této lokalita umístěna,“ řekl radní pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS). 

Praha 4 upozorňuje na nevhodnost napojení stavby do přetíženého dopravního uzlu Budějovická – Vyskočilova – Ješetická a zejména na rozpor této stavby s platným územním plánem a charakterem sousední obytné zástavby. 

„V loňském roce jsme dokonce magistrátu jako odvolacímu orgánu poskytli znalecké posudky, které potvrzují tento rozpor. Jsem proto velmi rozhořčen rozhodnutím odvolacího orgánu, který se zřejmě závěry těchto posudků vůbec nezabýval, a naopak posoudil všechny odvolací námitky investora stavby jako důvodné,“ uvedl dále radní Opa. 

Magistrát se opětovně neztotožnil se správní úvahou stavebního úřadu vedoucí k závěru, že navrhovaná stavba s devatenácti nadzemními podlažími a výškou atiky 72 metrů je v daném místě v rozporu s územním plánem a s požadavky na respektování urbanistického a architektonického charakteru prostředí a na zachování pohody bydlení a zdravého životního prostředí. 

Magistrát svým rozhodnutím vrátil věc k novému projednání a současně rozhodl, že v pokračujícím řízení bude postupováno bez jakýchkoliv prodlev a rozhodnutí ve věci má stavební úřad vydat do 30 dnů od právní moci tohoto rozhodnutí. 

„Proti rozhodnutí magistrátu se již nelze odvolat. Nesouhlasné stanovisko, které jsme dnes na jednání Rady MČ Praha 4 ke stavbě Administrativního centra Budějovická opětovně přijali, však budeme uplatňovat nadále i v pokračujícím řízení,“ zdůraznil Patrik Opa. 

„Nynější postoj magistrátu je o to víc zarážející, že stejný orgán ve svém rozhodnutí z roku 2016 konstatoval, že navrhovaná stavba svou hmotou nesplňuje požadavky stanovené územním plánem,“ dodal.


Praha 5 uspořádala on-line mítinky, tento typ jednání s veřejností chce využívat i v budoucnu

29. března 2021 ve 20:45

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany, kterých se zúčastnilo přes sto lidí. Úřad počítá s on-line mítinky i do budoucna.

Další články
Nahoru