Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - polojasno 16°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 4 investuje do letních rekonstrukcí škol přes 120 milionů korun
Ilustrační foto: archiv

Praha 4 investuje do letních rekonstrukcí škol přes 120 milionů korun

Během letních prázdnin Praha 4 proveden v základních a mateřských školách, které zřizuje, rekonstrukční práce. Týkat se to bude celkem čtyřiadvaceti školských zařízení, celkové odhadované náklady jsou 123 milionů korun. Informoval o tom mluvčí čtvrté městské části Jiří Bigas.

V ZŠ Poláčkova se žáci a zaměstnanci na začátku školního roku dočkají lepší kuchyně, rekonstrukce přijde na 48,8 milionu korun. V ZŠ Plamínkové se v létě dělají nové rozvody vody, stát to má 2,2 milionu korun.

V ZŠ Filosofská dochází k zateplení, což by mělo přinést provozní úspory. Projekt, který je před kolaudací, má stát 42 milionů korun.

V ZŠ Ohradní dochází k opravě střechy za 1,9 milionu korun, v ZŠ Jitřní k opravě podlahy tělocvičny za 998 tisíc korun, v ZŠ Táborská k opravě podlahy dílny za 920 tisíc korun.

V MŠ Trojlístek nechá v létě opravit Praha 4 objekt v Hudečkově ulici a v objektu Táborská dojde na rekonstrukci kotelen. Kotelna bude rekonstruována i v ZŠ Křesomyslova, náklady dosáhnou tří milionů korun.

V ZŠ Na Chodovci se opravuje podlaha velké tělocvičny, náklady dva miliony korun. Dalšími letními pracemi jsou oprava kuchyněk v MŠ Krčská-Tajovského, rekonstrukce hřiště pro 1. stupeň v ZŠ Na Planině, oprava elektroinstalace v ZŠ Horáčkova, rekonstrukce toalet v pavilonu A ZŠ Bítkovská, rekonstrukce rozvodů vody v ZŠ Plamínkové a ZŠ Sdružení a také oprava sociálního zařízení v MŠ Mezivrší. 


Autor: puc

V Česku vznikne národní centrum pro polovodiče a čipy

Dnes v 11:10

Už příští rok by v Česku mělo vzniknout Národní kompetenční centrum pro polovodiče, které bude podporovat cíle „Chips for Europe“, prvního pilíře evropského zákona o čipech (ChipsAct). Centrum zapojí ČR do vznikající evropské sítě kompetenčních center. V souladu s návrhem Národní polovodičové...

Změna územního plánu umožní výstavbu bytového komplexu

Dnes v 10:51

Do cíle doputovala dlouholetá kauza týkající se pozemků, na nichž stojí bývalá sportovní hala Tatry Smíchov a fotbalové hřiště SK Smíchov. Zastupitelé Prahy ve čtvrtek schválili změnu územního plánu, které celý téměř tříhektarový sportovní areál u železničního mostu převádí do smíšené funkce....

Pražští hasiči zasahovali kvůli následkům bouřky jen u pár drobných případů

Včera ve 12:15

Kvůli pátečnímu pásmu bouřek v Česku posílili pražští hasiči souvislosti s výstrahou na velmi silné bouřky operační středisko. Prověřili jejich běžná opatření a v režimu zvýšené pohotovosti bylo připraveno 16 dobrovolných jednotek. Nakonec byl klid, hasiči zasahovali jen u pěti případů zlomených...

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

21. června 2024 v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Další články
Nahoru