Dnes Úterý - obcasny-dest 28°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 3. 10. 2023
Svátek má Bohumil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 4 investuje do letních rekonstrukcí škol přes 120 milionů korun
Ilustrační foto: archiv

Praha 4 investuje do letních rekonstrukcí škol přes 120 milionů korun

Během letních prázdnin Praha 4 proveden v základních a mateřských školách, které zřizuje, rekonstrukční práce. Týkat se to bude celkem čtyřiadvaceti školských zařízení, celkové odhadované náklady jsou 123 milionů korun. Informoval o tom mluvčí čtvrté městské části Jiří Bigas.

V ZŠ Poláčkova se žáci a zaměstnanci na začátku školního roku dočkají lepší kuchyně, rekonstrukce přijde na 48,8 milionu korun. V ZŠ Plamínkové se v létě dělají nové rozvody vody, stát to má 2,2 milionu korun.

V ZŠ Filosofská dochází k zateplení, což by mělo přinést provozní úspory. Projekt, který je před kolaudací, má stát 42 milionů korun.

V ZŠ Ohradní dochází k opravě střechy za 1,9 milionu korun, v ZŠ Jitřní k opravě podlahy tělocvičny za 998 tisíc korun, v ZŠ Táborská k opravě podlahy dílny za 920 tisíc korun.

V MŠ Trojlístek nechá v létě opravit Praha 4 objekt v Hudečkově ulici a v objektu Táborská dojde na rekonstrukci kotelen. Kotelna bude rekonstruována i v ZŠ Křesomyslova, náklady dosáhnou tří milionů korun.

V ZŠ Na Chodovci se opravuje podlaha velké tělocvičny, náklady dva miliony korun. Dalšími letními pracemi jsou oprava kuchyněk v MŠ Krčská-Tajovského, rekonstrukce hřiště pro 1. stupeň v ZŠ Na Planině, oprava elektroinstalace v ZŠ Horáčkova, rekonstrukce toalet v pavilonu A ZŠ Bítkovská, rekonstrukce rozvodů vody v ZŠ Plamínkové a ZŠ Sdružení a také oprava sociálního zařízení v MŠ Mezivrší. 


Autor: puc

Čtrnáctka podle vás. Setkání nad projekty

Včera ve 14:02

Čtvrtý ročník participativního rozpočtu Čtrnáctka podle vás dospěl do další fáze. Během čtyř měsíců mohli občané podávat projekty na zvelebení městské části. Celkem jich na radnici dorazilo 14. Ty, které odborníci a místní radní vyhodnotí jako realizovatelné, budou v závěru října představeny...

Praha 4: Společná debata s obyvateli přinesla nové podněty

Včera ve 13:22

Setkání veřejnosti s radními k úpravě parkování v ulici Horní přineslo nové podněty. Praha 4 uspořádala společnou debatu s obyvateli, aby zmapovala potřeby a problémy v lokalitě a návrhy na jejich možné řešení, které by uspokojilo většinu obyvatel v ulici Horní...

Začíná čtvrtý ročník Hromadného darování krve s Vězeňskou službou ČR

1. října 2023 v 19:51

V pondělí 2. října zahájí Vězeňská služba ČR již čtvrtý ročník Hromadného darování krve. Odběrů v Ústřední vojenské nemocnici se účastní generální ředitelství, Ministerstvo spravedlnosti a pět věznic (Pankrác, Ruzyně, Jiřice, Vinařice, Oráčov). Dohromady do ÚVN přijde celkem 60 dárců. Osobně bude...

Objev vědců o rozrůznění druhů ocenil časopis Nature Communications

1. října 2023 ve 13:50

Vědci a vědkyně z Centra pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR použili matematické moduly evoluce k potvrzení Darwinových předpokladů o tom, že velká míra rozrůzňování živočišných druhů souvisí s velikostí území, na kterém se změny odehrávají. Zároveň ale objevili výjimečné...

Další články
Nahoru