Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 2°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 4 instalovala v Podolské ulici novou smart toaletu
Fototapety na vnější stěně toalety přispěly k souladu zařízení s jeho okolím. Foto: Praha 4

Praha 4 instalovala v Podolské ulici novou smart toaletu

V Podolské ulici, v blízkosti kurtů a plaveckého stadionu, byla umístěna další mobilní smart toaleta vybavená solárním napájením, čtečkou platebních karet, ovládacím softwarem, softwarem pro dálkovou obsluhu a monitoringem.

„Stejně jako smart toaleta na Roztylském náměstí i tato využívá chytré technologie, které umožňují efektivně a za nižších nákladů udržovat vysoký standard služby. I v tomto případě je důležitý přístup pouze pomocí platební karty anebo zasláním SMS zprávy, jenž výrazně snižuje riziko zneužívání toalety nežádoucími osobami,“ popsal nové zařízení radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011).

V blízkosti sportovišť v Podolské ulici WC dlouhodobě chybělo. „Velký důraz klademe na vizuální stránku, aby fototapety na vnějších stěnách toalet výrazně přispěly k souladu zařízení s jeho okolím. Myslím, že se to i v tomto případě povedlo,“ doplnil radní Prahy 4 pro správu veřejných prostranství Jan Hušbauer (ANO 2011).
Autor: TZ, red

Milostivé léto v Praze 2

2. prosince 2021 v 11:58

Do 28. ledna 2022 probíhá akce umožňující fyzickým osobám zbavit se exekucí vedených vůči nim městskou částí Praha 2 vzniklých především v souvislosti s nájmem obecních bytů a nebytových prostor.

Praha pošle nemocnicím další čtyři miliony korun

2. prosince 2021 v 07:57

Rada Prahy na pondělním jednání odsouhlasila návrh na poskytnutí finančních prostředků v celkové výši 4 miliony korun na dofinancování lékařské pohotovostní služby pro vybrané smluvní poskytovatele zdravotních služeb na území hlavního města.

Zákazníkům zkrachovalých dodavatelů energií pomůže nový web

2. prosince 2021 v 07:48

Hlavní město se snaží pomoci Pražanům lépe se orientovat v aktuálně složité situaci v oblasti odběru energií, zejména v souvislosti s nedávným ukončením činnosti společnosti Bohemia Energy, kdy její zákazníci nyní dočasně odebírají zemní plyn a elektřinu v režimu tzv. Dodavatelů poslední instance...

Další články
Nahoru