Dnes Pondělí - zatazeno 10°C
Zítra Úterý - bourky 14°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 4 instalovala v Podolské ulici novou smart toaletu
Fototapety na vnější stěně toalety přispěly k souladu zařízení s jeho okolím. Foto: Praha 4

Praha 4 instalovala v Podolské ulici novou smart toaletu

V Podolské ulici, v blízkosti kurtů a plaveckého stadionu, byla umístěna další mobilní smart toaleta vybavená solárním napájením, čtečkou platebních karet, ovládacím softwarem, softwarem pro dálkovou obsluhu a monitoringem.

„Stejně jako smart toaleta na Roztylském náměstí i tato využívá chytré technologie, které umožňují efektivně a za nižších nákladů udržovat vysoký standard služby. I v tomto případě je důležitý přístup pouze pomocí platební karty anebo zasláním SMS zprávy, jenž výrazně snižuje riziko zneužívání toalety nežádoucími osobami,“ popsal nové zařízení radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011).

V blízkosti sportovišť v Podolské ulici WC dlouhodobě chybělo. „Velký důraz klademe na vizuální stránku, aby fototapety na vnějších stěnách toalet výrazně přispěly k souladu zařízení s jeho okolím. Myslím, že se to i v tomto případě povedlo,“ doplnil radní Prahy 4 pro správu veřejných prostranství Jan Hušbauer (ANO 2011).
Autor: TZ, red

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru