Dnes Neděle - oblacno 10°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 3°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 4 instalovala v Podolské ulici novou smart toaletu
Fototapety na vnější stěně toalety přispěly k souladu zařízení s jeho okolím. Foto: Praha 4

Praha 4 instalovala v Podolské ulici novou smart toaletu

V Podolské ulici, v blízkosti kurtů a plaveckého stadionu, byla umístěna další mobilní smart toaleta vybavená solárním napájením, čtečkou platebních karet, ovládacím softwarem, softwarem pro dálkovou obsluhu a monitoringem.

„Stejně jako smart toaleta na Roztylském náměstí i tato využívá chytré technologie, které umožňují efektivně a za nižších nákladů udržovat vysoký standard služby. I v tomto případě je důležitý přístup pouze pomocí platební karty anebo zasláním SMS zprávy, jenž výrazně snižuje riziko zneužívání toalety nežádoucími osobami,“ popsal nové zařízení radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011).

V blízkosti sportovišť v Podolské ulici WC dlouhodobě chybělo. „Velký důraz klademe na vizuální stránku, aby fototapety na vnějších stěnách toalet výrazně přispěly k souladu zařízení s jeho okolím. Myslím, že se to i v tomto případě povedlo,“ doplnil radní Prahy 4 pro správu veřejných prostranství Jan Hušbauer (ANO 2011).
Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Včera v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Další články
Nahoru