Dnes Úterý - prehanky-snih 2°C
Zítra Středa - skorojasno 7°C
Úterý 19. 1. 2021
Svátek má Doubravka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 4 instalovala v Podolské ulici novou smart toaletu
Fototapety na vnější stěně toalety přispěly k souladu zařízení s jeho okolím. Foto: Praha 4

Praha 4 instalovala v Podolské ulici novou smart toaletu

V Podolské ulici, v blízkosti kurtů a plaveckého stadionu, byla umístěna další mobilní smart toaleta vybavená solárním napájením, čtečkou platebních karet, ovládacím softwarem, softwarem pro dálkovou obsluhu a monitoringem.

„Stejně jako smart toaleta na Roztylském náměstí i tato využívá chytré technologie, které umožňují efektivně a za nižších nákladů udržovat vysoký standard služby. I v tomto případě je důležitý přístup pouze pomocí platební karty anebo zasláním SMS zprávy, jenž výrazně snižuje riziko zneužívání toalety nežádoucími osobami,“ popsal nové zařízení radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011).

V blízkosti sportovišť v Podolské ulici WC dlouhodobě chybělo. „Velký důraz klademe na vizuální stránku, aby fototapety na vnějších stěnách toalet výrazně přispěly k souladu zařízení s jeho okolím. Myslím, že se to i v tomto případě povedlo,“ doplnil radní Prahy 4 pro správu veřejných prostranství Jan Hušbauer (ANO 2011).
Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

Včera ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

17. ledna 2021 ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Další články
Nahoru