dnes
Sobota - obcasny-dest
13°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
11°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
16°C
Praha 4 hospodařila v prvním pololetí s přebytkem 43,6 milionu korun
Radnice Prahy 4 u stanice metra Budějovická. Foto: archiv

Praha 4 hospodařila v prvním pololetí s přebytkem 43,6 milionu korun

Hospodaření radnice Prahy 4 skončilo v prvním pololetí přebytkem asi 43,6 milionu korun. Výsledek ovlivnily vyšší příjmy a nižší výdaje, než radnice očekávala. Příjmy byly 434,5 milionu a výdaje 390,8 milionu. Vyplývá to z výsledku hospodaření, který má ČTK k dispozici.

Na letošek má čtvrtá městská část schválen rozpočet s příjmy 761,76 milionu a výdaji 1,09 miliardy. Rozdíl pokryje z vlastních zdrojů nebo peněz od města a státu. Na investice má jít 342 milionů.

Většinu výdajů tvořily běžné výdaje, a to asi 347,9 milionu. Nejvíc peněz šlo na fungování radnice a městské části. Druhá nejvyšší částka byla vydána na školství a vzdělávání, a to přes 77 milionů. Více než 40 milionů vydala městská část na životní prostředí a na sociální oblast.

Kapitálové výdaje čerpala radnice z necelých deseti procent schváleného rozpočtu, kdy v prvním pololetí investovala zhruba 43 milionů Kč. Také tady vydala nejvíce do školství a vzdělávání. Do tělovýchovy a zájmové činnosti dala přibližně šest milionů a 2,5 milionu na životní prostředí.

Z příjmů tvoří největší část tzv. transfery, tedy peníze, které dostává například od města. Dosáhly zhruba 388 milionů korun. Daňové příjmy byly 21,8 milionu a nedaňové 24,9 milionu.

Hospodaření Prahy 4 skončilo loni přebytkem 158,3 milionu korun. Příjmy dosáhly 1,075 miliardy korun a výdaje 916,7 milionu korun. Hospodaření ovlivnilo nižší čerpání výdajů, zejména investic.


Sbírka na obnovu požárem zničeného kostela

Včera ve 13:40

Ve středu odpoledne zničil požár kostel svatého Michaela v zahradě Kinských, známý také jako chrám sv. archanděla Michaela. Chrám je majetkem hlavního města Prahy, ale několik desítek let ho má ve správě a v užívání pravoslavná církev. Pražští radní odsouhlasili vznik veřejné sbírky na obnovu...

Praha 13: Kdy na úřad

Včera ve 13:12

Radnice Prahy 13 bude pro veřejnost otevřena i nadále dva dny v týdnu, v pondělí a ve středu.

Praha 5 využije prvky městského mobiliáře

29. října 2020 ve 12:39

Rada městské části Praha 5 schválila možnost využívat prvky pražského mobiliáře. Od dohody s Magistrátem hl. m. Prahy si slibuje především úsporu finančních prostředků, kterou jednotný systém uličního vybavení nabízí. Dále také nový design, který má do budoucna za cíl nahradit různorodou směs...

Na několika místech v centru se demonstrovalo proti vládním opatřením

28. října 2020 v 19:12

Odpůrci vládních opatření proti šíření koronaviru se dnes sešli zhruba na hodinu a půl trvajícím protestu na náměstí Republiky. Policie po příchodu první stovky demonstrantů prostor před pódiem ohradila, protože opatření proti epidemii covidu-19 umožňují konat demonstrace maximálně se...

Praha podpoří přepravu seniorů a lidí se zdravotním znevýhodněním

28. října 2020 v 17:54

Rada hlavního města Prahy schválila poskytnutí finančních prostředků na specializovanou přepravu seniorů a Pražanů se zdravotním znevýhodněním, kterou poskytuje spolek HEWER. Necelý jeden milion korun poslouží k nákupu pohonných hmot, na platy řidičů nebo na zajištění zázemí...

Magistrát zajistil extra vakcíny proti chřipce

28. října 2020 v 17:49

Hlavní město zajistilo pět tisíc vakcín proti sezónní chřipce navíc, nyní je ve spolupráci s Městskou poliklinikou Praha distribuuje.

Další články
Nahoru