Dnes Středa - oblacno 2°C
Zítra Čtvrtek - snih 3°C
Středa 27. 1. 2021
Svátek má Ingrid
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 4 hospodařila v prvním pololetí s přebytkem 43,6 milionu korun
Radnice Prahy 4 u stanice metra Budějovická. Foto: archiv

Praha 4 hospodařila v prvním pololetí s přebytkem 43,6 milionu korun

Hospodaření radnice Prahy 4 skončilo v prvním pololetí přebytkem asi 43,6 milionu korun. Výsledek ovlivnily vyšší příjmy a nižší výdaje, než radnice očekávala. Příjmy byly 434,5 milionu a výdaje 390,8 milionu. Vyplývá to z výsledku hospodaření, který má ČTK k dispozici.

Na letošek má čtvrtá městská část schválen rozpočet s příjmy 761,76 milionu a výdaji 1,09 miliardy. Rozdíl pokryje z vlastních zdrojů nebo peněz od města a státu. Na investice má jít 342 milionů.

Většinu výdajů tvořily běžné výdaje, a to asi 347,9 milionu. Nejvíc peněz šlo na fungování radnice a městské části. Druhá nejvyšší částka byla vydána na školství a vzdělávání, a to přes 77 milionů. Více než 40 milionů vydala městská část na životní prostředí a na sociální oblast.

Kapitálové výdaje čerpala radnice z necelých deseti procent schváleného rozpočtu, kdy v prvním pololetí investovala zhruba 43 milionů Kč. Také tady vydala nejvíce do školství a vzdělávání. Do tělovýchovy a zájmové činnosti dala přibližně šest milionů a 2,5 milionu na životní prostředí.

Z příjmů tvoří největší část tzv. transfery, tedy peníze, které dostává například od města. Dosáhly zhruba 388 milionů korun. Daňové příjmy byly 21,8 milionu a nedaňové 24,9 milionu.

Hospodaření Prahy 4 skončilo loni přebytkem 158,3 milionu korun. Příjmy dosáhly 1,075 miliardy korun a výdaje 916,7 milionu korun. Hospodaření ovlivnilo nižší čerpání výdajů, zejména investic.


Pátá a šestá městská část startují spolupráci v oblasti mobility

Včera ve 20:19

Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková a místostarosta Prahy 6 Jakub Stárek se sešli, aby si předali zkušenosti mezi radnicemi a nastartovali spolupráci.

Tři významné vzpomínkové akce připomenou Den památky obětí holocaustu

Včera v 16:12

Vzhledem k aktuální nepříznivé epidemiologické situaci a s ohledem na krizové opatření Vlády ČR proběhnou zítra akce v online prostoru.

Přihlaste svůj nápad do soutěže Adapterra Awards

Včera v 15:35

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards odstartoval a až do konce letošního března mohou lidé na webuwww.adapterraawards.cz přihlašovat již hotové projekty, které pomáhají zvládat dopady klimatické krize.

Zítra zasedne Zastupitelstvo městské části Praha 5

25. ledna 2021 v 16:40

Zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 se koná 26. ledna od 9 hodin a bude online.

Tragédie v Uhříněvsi, vlak tam na přejezdu srazil člověka

25. ledna 2021 v 11:55

Na železničním přejezdu v Uhříněvsi srazil včera krátce podevatenácté hodině rychlík člověka. Signalizační zařízení bylo údajně v provozu.

Další články
Nahoru