Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 5°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 4 hospodařila v prvním pololetí s přebytkem 100 milionů korun, meziročně méně
Radnice Prahy 4 na Budějovické. Foto: Jiří Matějíček / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Praha 4 hospodařila v prvním pololetí s přebytkem 100 milionů korun, meziročně méně

Hospodaření Prahy 4 skončilo letos v prvním pololetí roku přebytkem zhruba 100,1 milionu korun, což je meziročně o několik milionů korun méně. Příjmy dosáhly 519,2 milionu korun a výdaje přes 419,2 milionu korun. Na investice dala městská část přes 81 milionů korun. Vyplývá to z výsledku hospodaření, který včera schválili zastupitelé městské části. Pro letošek má radnice schválen rozpočet s příjmy 781,79 milionu korun a výdaji 1,12 miliardy. Rozdíl pokryje z nevyčerpaných provozních a investičních prostředků z loňska.

Z celkových příjmů tvořily největší částku takzvané transfery, tedy peníze od města a státu, které dosáhly 453,6 milionu korun, což je více, než radnice předpokládala. Daňové příjmy byly asi 27,1 milionu a nedaňové 38,8 milionu korun. Místostarosta Zdeněk Kovářík (ODS) na jednání řekl, že radnici se oproti loňsku s ohledem na zrušená opatření proti pandemii covidu-19 zvýšily vlastní příjmy jako jsou peníze ze záborů nebo dalších poplatků.

Ve výdajích vydala radnice více peněz na běžné výdaje, a sice 337,9 milionu korun, což je méně, než kolik radnice předpokládala, že vydá. Nižší bylo rovněž čerpání investičních výdajů, které dosáhly 81 milionů korun, což je asi 15 procent částky, kterou se chystala vydat.

Hospodaření Prahy 4 skončilo v loňském roce přebytkem 59,24 milionu korun, což je meziročně méně. Příjmy dosáhly 1,02 miliardy korun a výdaje byly 955,89 milionu korun. Na investice radnice vydala zhruba 127 milionů korun.


Autor: ČTK

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

Včera v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

Včera v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru