Dnes Pondělí - skorojasno 26°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 4 hospodařila loni s přebytkem 42,23 milionu korun, předloni byla ve schodku
Radnice Prahy 4. Foto: archiv

Praha 4 hospodařila loni s přebytkem 42,23 milionu korun, předloni byla ve schodku

Radnice Prahy 4 hospodařila v loňském roce s přebytkem ve výši zhruba 42,23 milionu korun, předloni skončila ve schodku. Loňské příjmy dosáhly asi 1,21 miliardy a výdaje 1,17 miliardy korun. Kapitálové výdaje přesáhly 164 milionů korun. Vyplývá to z dokumentu, který ve středu projednali zastupitelé městské části.

Pro letošek má městská část schválený rozpočet s příjmy zhruba 922,52 milionu korun a výdaji 1,2 miliardy korun. Meziročně se zvýšily příjmy a mírně snížily výdaje. Rozdíl mezi příjmy a výdaji radnice dorovná mimo jiné z přebytku hospodaření z loňska.

V příjmech získala městská část nejvíce peněz z takzvaných transferů, což jsou peníze od hlavního města a státu, na kterých dorazilo více než 940 milionů korun. Daňové příjmy byly 158,2 milionu korun, kdy největší část tvořila daň z nemovitosti. Nedaňové příjmy byly asi 95,2 milionu korun. Další peníze získala radnice na kapitálových příjmech.

Ve výdajích tvořily větší část běžné výdaje, a sice více než miliardu korun. Nejvíc peněz zamířilo na samotné fungování městské části. Radnice investovala více než 164 milionů korun, nejvíc peněz dala do vzdělávání a do škol. Druhou nejvytíženější oblastí byla ochrana životního prostředí a po necelých deseti milionech vydala na sport a bydlení.

Praha 4 zahrnuje celá katastrální území Braník, Hodkovičky, Krč, Lhotka a Podolí a části katastrálních území Nusle, Michle, Záběhlic. 

 


Autor: ČTK

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru