Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 4 hledá úspory v provozu škol, na energie jim uvolnila 10 milionů korun
Michelská základní škola v Bítovské ulici. Foto: archiv

Praha 4 hledá úspory v provozu škol, na energie jim uvolnila 10 milionů korun

V reakci na výrazný růst cen za energie nové vedení Prahy 4 na svém prvním jednání po vytvoření koalice uvolnilo necelých 10 milionů korun pro základní školy zřizované městskou částí. Zároveň chce v provozu škol hledat energetické úspory. Informoval o tom starosta Ondřej Kubín (ODS).

Deset milionů korun uvolnili radní Prahy 4 na svém jednání 23. listopadu na pomoc základním školám zřizovaným městskou částí. Jejich rozhodnutí minulý týden v pátek schválením rozpočtu na rok 2023 potvrdili zastupitelé.

„Školy plánovaly rozpočty loni, kdy byly úplně jiné ceny. Proto jim teď potřebujeme pomoct. Naše děti budou v teple a budou si svítit,“ sdělil starosta Kubín, podle kterého nehrozí, že by se hospodaření škol objevilo v problémech, že by nebylo dost financí na zajištění elektřiny a tepla pro výuku a fungování škol.  

Podle Kubína byla zřízena nová Komise pro adaptaci a energetickou soběstačnost, v rámci které se budou řešit různé úspory energií ve školách.

„Nové technologie obnovitelných zdrojů, fotovoltaiky, zateplování, dálkové regulační měříce, tepelná čerpadla, zelené střechy, opatření proti přehřívání učeben. Je dost možných opatření, kterými se dá ušetřit,“ řekl Kubín. Úkolem komise podle něj bude přicházet s podněty a navrhovat jednotlivá opatření.

„Vystudoval jsem udržitelný rozvoj na Fakultě tropického zemědělství ČZU, díky tomu i díky svým dalším životním zkušenostem mám blízko k enviromentálním tématům, takže k obdobným opatřením tíhnu a vidím v nich budoucnost,“ podotkl starosta.

Mezi Kubínovy kompetence patří dotační politika, starosta se podle svých slov bude snažit, aby městská část na zavádění opatření vedoucích k úsporám dosáhla na příspěvek od magistrátu, státu či Evropské unie.


Autor: puc

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru