Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - polojasno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 4 daruje na pomoc obětem zemětřesení v Turecku a Sýrii 50 000 korun

Praha 4 poskytne neziskové organizaci Člověk v tísni finanční dar ve výši 50 000 korun. Rozhodla o tom dnes Rada městské části Praha 4. Prostředky jsou určeny na humanitární pomoc obětem zemětřesení v Turecku a Sýrii.

„Finanční dar je projevem naší solidarity s lidmi, kteří v ničivém zemětřesení nepřišli jen o střechu nad hlavou, ale často ztratili také své blízké, sousedy a přátele. Žijí na ulici, ve stanových táborech a potřebují základní věci, aby přežili zimu,“ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS). 

Turecko a Sýrie byly zasaženy silným zemětřesením, došlo k velkým materiálním škodám, úmrtí a zranění tisíců lidí. Pracovníci Člověka v tísni začali okamžitě poskytovat obětem humanitární pomoc a za tímto účelem vyhlásili sbírku. 


Autor: red

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

Včera ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

Včera ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru