Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Praha 4 daruje na pomoc obětem zemětřesení v Turecku a Sýrii 50 000 korun

Praha 4 poskytne neziskové organizaci Člověk v tísni finanční dar ve výši 50 000 korun. Rozhodla o tom dnes Rada městské části Praha 4. Prostředky jsou určeny na humanitární pomoc obětem zemětřesení v Turecku a Sýrii.

„Finanční dar je projevem naší solidarity s lidmi, kteří v ničivém zemětřesení nepřišli jen o střechu nad hlavou, ale často ztratili také své blízké, sousedy a přátele. Žijí na ulici, ve stanových táborech a potřebují základní věci, aby přežili zimu,“ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS). 

Turecko a Sýrie byly zasaženy silným zemětřesením, došlo k velkým materiálním škodám, úmrtí a zranění tisíců lidí. Pracovníci Člověka v tísni začali okamžitě poskytovat obětem humanitární pomoc a za tímto účelem vyhlásili sbírku. 


Autor: red

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

Včera v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru