Dnes Pátek - prehanky-dest 28°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 25°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 4 daruje na pomoc obětem zemětřesení v Turecku a Sýrii 50 000 korun

Praha 4 poskytne neziskové organizaci Člověk v tísni finanční dar ve výši 50 000 korun. Rozhodla o tom dnes Rada městské části Praha 4. Prostředky jsou určeny na humanitární pomoc obětem zemětřesení v Turecku a Sýrii.

„Finanční dar je projevem naší solidarity s lidmi, kteří v ničivém zemětřesení nepřišli jen o střechu nad hlavou, ale často ztratili také své blízké, sousedy a přátele. Žijí na ulici, ve stanových táborech a potřebují základní věci, aby přežili zimu,“ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS). 

Turecko a Sýrie byly zasaženy silným zemětřesením, došlo k velkým materiálním škodám, úmrtí a zranění tisíců lidí. Pracovníci Člověka v tísni začali okamžitě poskytovat obětem humanitární pomoc a za tímto účelem vyhlásili sbírku. 


Autor: red

Praha 9: Vyplnění dotazníku do 15. července

Dnes v 16:08

Až do pondělí 15. července zve Praha 9 k elektronickému vyplnění dotazníku, jehož cílem je poskytnout prostor k vyjádření představ obyvatel městské části o rozvoji vstupního prostranství do parku Zahrádky po obou stranách ulice Ivana Hlinky.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

Dnes v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Skončilo pátrání po dívce, která utekla z bohnické nemocnice

Dnes v 10:28

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne odvolali pátrání po třináctileté dívce, která dopoledne utekla z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Podařilo se ji nalézt, je v pořádku. Informovala o tom policejní mluvčí Kristýna Soukupová. V nemocnici byla dívka hospitalizována z důvodu jejího...

Na zastávce u motolské nemocnice ležel mrtvý muž

9. července 2024 ve 20:28

Pražští strážníci našli v úterý odpoledne mrtvého muže na autobusové zastávce v Kukulově ulici u motolské nemocnice. „Ohledáním na místě bylo zjištěno, že se jedná o náhlé úmrtí,“ řekl Novinkám policejní mluvčí Jan Daněk.

Další články
Nahoru