dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Pražský život

Praha 4 dá dva miliony do rekonstrukce pozemku v Jeremenkově

Praha 4 se dlouhodobě stará o to, aby měla dostatek zelených ploch pro sport a volný čas, a vítá proto každou iniciativu občanů, která směřuje k takovému využití volných ploch. Tak tomu je i v případě pozemků v blízkosti Jeremenkovy ulice, které v minulosti užívala místní základní škola. Starosta Pavel Caldr jednal a jedná o využití těchto pozemků se zástupci občanského sdružení Křoviny.

„Už na první schůzce se zástupci občanského sdružení jsme se dohodli, že se náš úřad postará o vyčištění zanedbaného areálu opuštěného školního pozemku na křižovatce ulic Gončarenkova a V křovinách a občané navrhnou nový způsob jeho využití,“ uvedl starosta Pavel Caldr. „A to se k mé radosti skutečně děje, zatím poslední jednání se uskutečnilo před týdnem a jsem si jist, že naše společné úsilí bude korunováno úspěchem.“

Městská část vyčistila pozemek od bioodpadu, starých pneumatik a dalšího nepořádku, který se tam v uplynulých letech nahromadil, a připravuje likvidaci opuštěných stavebních buněk. Rekultivace by měla současně zabránit výskytu nežádoucích osob, které se tam v minulosti zdržovaly. Občanské sdružení představilo svoji představu využití pozemku a oznámilo, že má architekta, který ji zpracuje do konkrétního projektu.

O tyto pozemky projevil v minulosti zájem soukromý investor, který na nich chtěl stavět. Starosta Pavel Caldr v prosinci loňského roku vyslechl zástupce obyvatel z domů sousedících s těmito pozemky, navrhl Radě městské části Praha 4, aby od záměru pozemky prodat ustoupila, a rada s tímto návrhem souhlasila.

Rada městské části Praha 4  schválila také návrh na změnu v platném územním plánu, konkrétně zařadit plochu části bývalého školního areálu do funkční plochy SP – sportu, kde je možné realizovat pouze stavby a zařízení pro sport a tělovýchovu. Nyní je podle platného územního plánu tato plocha v území s využitím všeobecně smíšené – SV, což znamená, že je zde možno stavět polyfunkční budovy nebo stavby pro bydlení, obchod, administrativu, kulturu, veřejné vybavení apod.

Navrhovaná změna tuto lokalitu do budoucna ochrání před nežádoucími stavebními záměry s funkcemi, které by ji mohly negativně zatížit. „Změna územního plánu je tak logickým vyústěním toho, na čem jsme se s občany dohodli,“ uzavřel starosta Pavel Caldr.

 


Další články
Nahoru