Dnes Středa - mlha 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 4 chce sportování s trenéry rozšířit ze základních škol i do mateřinek
Projekt Čtyřka sportuje – sportujeme s trenéry odstartovala Praha 4 ve spolupráci se sportovními oddíly a základními školami v říjnu 2021. Foto: MČ Praha 4

Praha 4 chce sportování s trenéry rozšířit ze základních škol i do mateřinek

Před dvěma lety odstartovala čtvrtá městská část ve spolupráci se sportovními oddíly a základními školami projekt „Čtyřka sportuje – sportujeme s trenéry“, díky kterému se žáci prvních ročníků základních škol seznamují pod dohledem profesionálních trenérů s různými sporty. Praha 4 by tuto aktivitu ráda rozšířila i do mateřských škol. Server Pražský patriot o tom informovala 1. místostarostka Irena Michalcová (ANO), do jejíž kompetenci patří školství.

Celorepublikový program Trenéři do škol, který je realizován v řadě městských částí, Praha 4 uchopila po svém. Na podzim 2021 odstartovala pilotní projekt Čtyřka sportuje – sportujeme s trenéry. 

Na pěti základních školách – ZŠ Jílovská, Na Chodovci, Bítovská, Kavčí hory a Ohradní – se děti v prvních ročnících seznamují pod dohledem profesionálních trenérů s pěti sporty: fotbalem, atletikou, gymnastikou, florbalem a softballem (baseballem).

Projekt se osvědčil, a tak ho radnice postupně rozšířila na další školy. A nyní plánuje, že ho vyzkouší i v mateřinkách.

„Jednáme s jednou tělovýchovnou jednotou, zda by měla zájem realizovat projekt i ve školkách, a zda jen u dětí v předškolních třídách, nebo i u mladších. Zmapují si to, vyčíslí náklady a uvidíme, s čím přijdou, jakou budou chtít pomoc od radnice a případně rodičů,“ sdělila Irena Michalcová. Pro začátek je podle ní vytipována branická MŠ Mezivrší.

„Projekt dává smysl, protože čím dříve se u dětí začne se sportem, tím lépe. Cílem není vychovávat z dětí závodní sportovce, ale přivést je k pohybu,“ dodala místostarostka.


Autor: Jan Puci

Praha 1 prodlouží ubytování ukrajinským uprchlíkům

Včera v 18:03

Radní Prahy 1 v úterý odsouhlasili prodloužení nájmu ubytovacích prostor pro ukrajinské občany, kteří uprchli před ruskou agresí.

Fakulta strojní ČVUT v Praze se chystá na strojírenský veletrh

Včera v 15:09

Také letos bude Fakulta strojní ČVUT prezentovat na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně Smart produkty a výsledky studentských projektových týmů.  

Zvony paměti pro Františku Zemínovou

Včera ve 12:38

Probouzení dějinné paměti a zvyšování povědomí o zločinech spáchaných totalitními režimy ve 20. století je smyslem projektu Zvony paměti.

Zámek Veleslavín i jeho park se otevřou veřejnosti

Včera v 11:43

V rámci Dne architektury si lidé mají možnost v sobotu a neděli 30. září a 1. října prohlédnout i zámek Veleslavín na Praze 6. Dny architektury jsou v posledních letech prakticky jedinou příležitostí, kdy lze park i zámek navštívit.

Haló ven!

Včera v 10:10

Spolek za Veselejší Střížkov zve na akci Haló ven kterou spolupořádá s radnicí Prahy 9. Akce proběhne 21. října od 16 hodin na Střížkově.

Na veletrhu EXPO REAL v Mnichově se společně představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj

Včera v 09:25

Na jednom z nejvýznamnějších investičních veletrhů světa, EXPO REAL v Mnichově, se prezentují desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí. Letos, podobně jako v předešlých letech, se ve společné expozici představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj. Jejich společná expozice s názvem Czech Cities...

Břevnovské posvícení 2023

Včera v 08:31

V pátek 6. října odpoledne bude u Břevnovského kláštera v provozu většina stánků, pouťové atrakce a večer se koná diskotéka a v sobotu 7. října začne od rána pravé posvícení. Ve stáncích si budete moci zakoupit pečená žebra, sýry, řeznické speciality, bramborové placky, burgery, šašlik, palačinky...

Tajemství Noci vědců bude ČVUT odhalovat na několika místech v Praze

Včera v 07:34 | Aktualizováno v 11:34

Na dalším ročníku oblíbené vědecko-popularizační akce Noc vědců představí ČVUT v Praze coby jeden ze spolupořadatelů opravdové taje vědy. Noci vědců se zúčastní sedm z osmi fakult univerzity, k tomu Ústřední knihovna ČVUT, Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, třešničkou na dortu...

Další články
Nahoru