Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 4 chce sportování s trenéry rozšířit ze základních škol i do mateřinek
Projekt Čtyřka sportuje – sportujeme s trenéry odstartovala Praha 4 ve spolupráci se sportovními oddíly a základními školami v říjnu 2021. Foto: MČ Praha 4

Praha 4 chce sportování s trenéry rozšířit ze základních škol i do mateřinek

Před dvěma lety odstartovala čtvrtá městská část ve spolupráci se sportovními oddíly a základními školami projekt „Čtyřka sportuje – sportujeme s trenéry“, díky kterému se žáci prvních ročníků základních škol seznamují pod dohledem profesionálních trenérů s různými sporty. Praha 4 by tuto aktivitu ráda rozšířila i do mateřských škol. Server Pražský patriot o tom informovala 1. místostarostka Irena Michalcová (ANO), do jejíž kompetenci patří školství.

Celorepublikový program Trenéři do škol, který je realizován v řadě městských částí, Praha 4 uchopila po svém. Na podzim 2021 odstartovala pilotní projekt Čtyřka sportuje – sportujeme s trenéry. 

Na pěti základních školách – ZŠ Jílovská, Na Chodovci, Bítovská, Kavčí hory a Ohradní – se děti v prvních ročnících seznamují pod dohledem profesionálních trenérů s pěti sporty: fotbalem, atletikou, gymnastikou, florbalem a softballem (baseballem).

Projekt se osvědčil, a tak ho radnice postupně rozšířila na další školy. A nyní plánuje, že ho vyzkouší i v mateřinkách.

„Jednáme s jednou tělovýchovnou jednotou, zda by měla zájem realizovat projekt i ve školkách, a zda jen u dětí v předškolních třídách, nebo i u mladších. Zmapují si to, vyčíslí náklady a uvidíme, s čím přijdou, jakou budou chtít pomoc od radnice a případně rodičů,“ sdělila Irena Michalcová. Pro začátek je podle ní vytipována branická MŠ Mezivrší.

„Projekt dává smysl, protože čím dříve se u dětí začne se sportem, tím lépe. Cílem není vychovávat z dětí závodní sportovce, ale přivést je k pohybu,“ dodala místostarostka.


Autor: Jan Puci

Sobota u řeky: Život na Vltavě a rybářské řemeslo

Dnes ve 14:58

Rodinný den plný tradičních řemesel v malebném prostředí Podskalské celnice na Výtoni v Praze 2 v sobotu 15. června.

Den otevřených dveří Prakab a festival KoresponDance

Dnes v 09:21

Společnost Prakab zve na Den otevřených dveří a druhý den festivalu KoresponDance.

MINT Market léto

Dnes v 07:32

Sháníte nové šaty na léto, kabelku k vodě nebo nové náušnice? Přijďte v neděli 16. června od 10 do 18 hodin na MINT Market na Rašínovo nábřeží. Svou tvorbu zde představí více než 130 tvůrců a designérů z celé republiky i zahraničí.

Letní scéna Prahy 10: Diskotéka na kolečkách

Dnes v 07:07

Rodinný program na kolečkových bruslích pro děti i rodiče v neděli 16. června v 16 hodin na Korzu Skalka. Přijďte se naučit základy bruslení a vyzkoušet si tančení na bruslích nebo jiných vozítkach podle vlastního výběru.

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Třicet let Prahy 15: Výstava končí příští týden

Včera v 19:26

Už jen do 20. června je k vidění výstava v parku v Holoubkovské ulici k 30. výročí patnácté městské části.

Bitvy v UNYP Aréně: Vasil Ducár zraněn, nové hvězdy přichází na scénu!

Včera v 17:44

Vasil Ducár, který měl být jedním z hlavních taháků páteční akce v Unyp aréně, bohužel nebude moci nastoupit do ringu. Tuto informaci dnes oznámil na tiskové konferenci v Praze, kterou pořádaly organizace Patron Boxing a Heroes Gate, zodpovědné za událost The Ring 12.

Další články
Nahoru