Dnes Úterý - zatazeno 22°C
Zítra Středa - obcasny-dest 21°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 4 chce podporovat sportovní kluby i děti mimo ně
Beachvolejbalové hřiště v areálu ZŠ Jitřní. Foto: archiv

Praha 4 chce podporovat sportovní kluby i děti mimo ně

Vedení Prahy 4 chce v dohledné době přijít s konceptem podpory sportu. Zaměří se nejen na podporu klubů, ale i na sportování dětí mimo ně. V rozhovoru pro server Pražský patriot to uvedl starosta městské části Ondřej Kubín (ODS).

„Koncept podpory sportu diskutujeme. V době, kdy se všude šetří a volnočasové aktivity jsou v rodinách s napjatými rozpočty ohrožené, nechceme dopustit, aby rodiny rušily sportování dětí z finančních důvodů,“ uvedl Kubín.

Podle něj se osvědčil projekt Čtyřka sportuje – sportujeme s trenéry (Trenéři do škol), takže v něm chce radnice pokračovat. Celkem pět základních škol se už loni zapojilo do pilotní fáze. V rámci projektu dochází do zapojených škol profesionální trenéři, kteří děti seznamují s vybranými sporty, například fotbalem, florbalem, basketbalem či atletikou.

Podle Kubína chce radnice nadále podporovat projekt Otevřená hřiště, v rámci kterého může veřejnost na desítce základních školách v určitých dnech a v časech po skončení výuky využívat sportoviště.

Praha 4 v rámci podpory sportovních klubů umožní po Novém roce tradičně žádat o dotace na provoz. „Pokud by nastala situace, že se nějaký klub dostane do existenčních problémů, tak pomůžeme a nenecháme ho padnout. Nicméně určitě v každém případě posoudíme hospodaření daného klubu, abychom viděli příčinu problémů,“ popsal starosta.

Městská část se podle něj zamýšlí i nad tím, jak podporovat sportování dětí, které zatím nejsou organizovány v klubech. „Těch možností je několik, řešíme i s vedením škol, jak co nejvíc dětí přitáhnout ke sportu. Jednou z možností je třeba rozšíření soutěže Sportovce Prahy 4, aby děti viděli co nejvíc pozitivních příkladů ve svých vrstevnících,“ dodal Kubín. 


Autor: Jan Puci

Staročeský jarmark v Praze 14

Včera ve 20:20

Tradiční staročeský jarmark plný zábavy a překvapení, ukázka historických řemesel a bohatý kulturní program ve farní zahradě v sobotu 25. května. Vstup zdarma.

Den s IZS: U dětí zvítězila hasičská pěna

Včera v 11:51

Profesionální a dobrovolní hasiči, policisté a záchranáři se o víkendu 18. května předvedli veřejnosti už podesáté na Dnu s IZS (Integrovaný záchranný systém). Akci pořádá městská část Radotín a zasloužilý hasič František Drož spolu se svou domovskou SDH...

Trhy na Slunečním náměstí se konají každé pondělí

Včera v 09:20

Na Sluneční náměstí v Nových Butovicích se vrátily tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost každé pondělí od 8 do 18 hodin nakoupit čerstvé zboží ve stáncích s ovocem, mléčnými a masnými výrobky, s uzeninami, rybami, zeleninou, pečivem, sladkostmi a nápoji, ale...

Květnový koncert Prahy 2 na Bastionu

Včera v 08:53

Cyklus Prahy 2 Hudba na hradbách na Bastionu je věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě.

Walking fotbal pro seniory

Včera v 08:10

Tréning pro seniory na hřišti SK Slavia ve středu 29. května.

Jedu v medu

Včera v 08:00

Akce v muzeu nabídne v sobotu 25. května medem provoněný program. Připravte se na medové dobroty, zajímavosti ze života včel i včelky živé. 

Toulky devítkou: Katedrály novověku

19. května 2024 ve 14:06

Devatenácté století se neslo ve znamení pokroku. Lidé se častěji než k Bohu obraceli k technice a vědě, jako víře nového věku. Již nevznikaly majestátní katedrály jako dřív, k nebi se počaly zdvíhat nové chrámy. Domy racionality a pořádku, dokonalé organizace a maximálního...

Veletrh sociálních služeb v Praze 10

19. května 2024 ve 12:14

Veletrh sociálních služeb představí organizace, které pomáhají v obtížných situacích.

Další články
Nahoru