Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha 4 chce podporovat sportovní kluby i děti mimo ně
Beachvolejbalové hřiště v areálu ZŠ Jitřní. Foto: archiv

Praha 4 chce podporovat sportovní kluby i děti mimo ně

Vedení Prahy 4 chce v dohledné době přijít s konceptem podpory sportu. Zaměří se nejen na podporu klubů, ale i na sportování dětí mimo ně. V rozhovoru pro server Pražský patriot to uvedl starosta městské části Ondřej Kubín (ODS).

„Koncept podpory sportu diskutujeme. V době, kdy se všude šetří a volnočasové aktivity jsou v rodinách s napjatými rozpočty ohrožené, nechceme dopustit, aby rodiny rušily sportování dětí z finančních důvodů,“ uvedl Kubín.

Podle něj se osvědčil projekt Čtyřka sportuje – sportujeme s trenéry (Trenéři do škol), takže v něm chce radnice pokračovat. Celkem pět základních škol se už loni zapojilo do pilotní fáze. V rámci projektu dochází do zapojených škol profesionální trenéři, kteří děti seznamují s vybranými sporty, například fotbalem, florbalem, basketbalem či atletikou.

Podle Kubína chce radnice nadále podporovat projekt Otevřená hřiště, v rámci kterého může veřejnost na desítce základních školách v určitých dnech a v časech po skončení výuky využívat sportoviště.

Praha 4 v rámci podpory sportovních klubů umožní po Novém roce tradičně žádat o dotace na provoz. „Pokud by nastala situace, že se nějaký klub dostane do existenčních problémů, tak pomůžeme a nenecháme ho padnout. Nicméně určitě v každém případě posoudíme hospodaření daného klubu, abychom viděli příčinu problémů,“ popsal starosta.

Městská část se podle něj zamýšlí i nad tím, jak podporovat sportování dětí, které zatím nejsou organizovány v klubech. „Těch možností je několik, řešíme i s vedením škol, jak co nejvíc dětí přitáhnout ke sportu. Jednou z možností je třeba rozšíření soutěže Sportovce Prahy 4, aby děti viděli co nejvíc pozitivních příkladů ve svých vrstevnících,“ dodal Kubín. 


Autor: Jan Puci

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Policisté uspořádali sbírku pro děti

26. ledna 2023 v 09:36

Příslušníci Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy již šestnáctým rokem uspořádali sbírku pro dětské oddělení.

Natáčejte a hlaste se. Začíná Antifetfest 2023

24. ledna 2023 v 17:17

Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2023 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež.

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT

24. ledna 2023 ve 13:30

Den otevřených dveří, který se koná na Fakultě stavební ČVUT v Praze v sobotu 28. ledna, nabídne uchazečům o studium informace o přijímacím řízení, přijímacích zkouškách, možnostech přípravných kurzů a jednotlivých bakalářských studijních programech. 

Komici z Vtípečků se zelím rozesmějí Bar B52

24. ledna 2023 v 09:05

Mladé a neokoukané tváře české stand up komedie zavítají do pražského Baru B52. Diváky rozesmějí nevšedními pohledy na život, absurdními úvahami a neočekávanými pointami. Představení se koná v neděli 29. ledna od 19 hodin.

Do Toulcova dvora s průvodcem

23. ledna 2023 v 09:36

Pokud se chcete dozvědět něco více o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, přijďte v sobotu 28. ledna na prohlídku.

Praha 11 zve na swingové melodie

22. ledna 2023 v 11:11

Ve středu 25. ledna se koná oblíbená Hudební kavárna v Komunitním centru Matky Terezy. Od 19 hodin si můžete vychutnat swingové melodie, italskou kávu nebo sklenici dobrého vína.

Praha 6: Procházka k rekonstrukci Říčanovy ulice a revitalizaci náměstíček

21. ledna 2023 v 10:52

Praha 6 a starosta Jakub Stárek (ODS) zvou místní obyvatele ve společnému setkání na téma rekonstrukce Říčanovy ulice a související revitalizace tří břevnovských náměstíček. Setkání se uskuteční přímo v terénu 25. ledna od 17 hodin. Sraz je na rohu ulic Říčanova a 8. listopadu. Setkání se...

Další články
Nahoru