Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 4 chce podporovat sportovní kluby i děti mimo ně
Beachvolejbalové hřiště v areálu ZŠ Jitřní. Foto: archiv

Praha 4 chce podporovat sportovní kluby i děti mimo ně

Vedení Prahy 4 chce v dohledné době přijít s konceptem podpory sportu. Zaměří se nejen na podporu klubů, ale i na sportování dětí mimo ně. V rozhovoru pro server Pražský patriot to uvedl starosta městské části Ondřej Kubín (ODS).

„Koncept podpory sportu diskutujeme. V době, kdy se všude šetří a volnočasové aktivity jsou v rodinách s napjatými rozpočty ohrožené, nechceme dopustit, aby rodiny rušily sportování dětí z finančních důvodů,“ uvedl Kubín.

Podle něj se osvědčil projekt Čtyřka sportuje – sportujeme s trenéry (Trenéři do škol), takže v něm chce radnice pokračovat. Celkem pět základních škol se už loni zapojilo do pilotní fáze. V rámci projektu dochází do zapojených škol profesionální trenéři, kteří děti seznamují s vybranými sporty, například fotbalem, florbalem, basketbalem či atletikou.

Podle Kubína chce radnice nadále podporovat projekt Otevřená hřiště, v rámci kterého může veřejnost na desítce základních školách v určitých dnech a v časech po skončení výuky využívat sportoviště.

Praha 4 v rámci podpory sportovních klubů umožní po Novém roce tradičně žádat o dotace na provoz. „Pokud by nastala situace, že se nějaký klub dostane do existenčních problémů, tak pomůžeme a nenecháme ho padnout. Nicméně určitě v každém případě posoudíme hospodaření daného klubu, abychom viděli příčinu problémů,“ popsal starosta.

Městská část se podle něj zamýšlí i nad tím, jak podporovat sportování dětí, které zatím nejsou organizovány v klubech. „Těch možností je několik, řešíme i s vedením škol, jak co nejvíc dětí přitáhnout ke sportu. Jednou z možností je třeba rozšíření soutěže Sportovce Prahy 4, aby děti viděli co nejvíc pozitivních příkladů ve svých vrstevnících,“ dodal Kubín. 


Autor: Jan Puci

Nápad pro Šestku. Návrhy posílejte do konce října

Dnes v 07:43

Bydlíte v Praze 6 nebo zde pracujete a máte nápad, jak život v šesté městské části zlepšit, můžete se přihlásit do Nápadu pro Šestku. Do 30 října své návrhy posílejte na adresu napadprosestku.cz.

Radnice a spolek budou na tržišti radit, jak správně kompostovat

Dnes v 06:05

Na sobotu 30. září připravila radnice Prahy 10 ve spolupráci se spolkem Ekodomov poradnu k tématu kompostování.

Výstava hub na radnici

28. září 2023 ve 14:21

V obřadní síni radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí najdete výstavu hub. Od pátku 29. září do neděle 1. října si můžete nechat určit i donesené houby.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 40. týden

28. září 2023 ve 13:09

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Lovecká sezona na Kozím plácku v Praze 1

28. září 2023 v 08:49

V úterý 10. října můžete od 16 do 20 hodin přivítat podzim. Na Kozím plácku se bude šlapat zelí.

První ročník dopravního orienťáku na Šestce vzbudil velký zájem

28. září 2023 v 07:07

Praha 6 má svůj první dopravní orientační závod. Uspořádala jej po vzoru obdobných závodů v jiných městech u příležitosti Evropského týdne mobility. Na start pilotního ročníku se postavilo téměř padesát účastníků nejrůznějších věkových kategorií.

Oslavy 130 let vysvěcení sv. Ludmily

27. září 2023 ve 13:30

Se 130. výročím vysvěcení chrámu sv. Ludmily se pojí řada oslavných akcí, které připravila městská část Praha 2, Římskokatolická farnost u baziliky sv. Ludmily a Spolek přátel baziliky sv. Ludmily v Praze. Kromě slavnostního koncertu u příležitosti 130 let od vysvěcení chrámu sv. Ludmily v sobotu...

Praha 10: Vršovické hřbitovy známé i neznámé

27. září 2023 v 10:55

Na vycházce v neděli 1. října v 17 hodin navštívíte Vršovický hřbitov, který se nachází mezi ulicemi U Vršovického hřbitova a Moskevská. Seznámíte se s jeho historií, ale přiblížíme si také slavné osobnosti, jež jsou zde pochovány.

Plavecké závody O pohár MČ Praha 1

27. září 2023 v 09:31

Tradiční plavecké závody O pohár MČ Praha 1 se uskuteční v sobotu 7. října od 14:00 hodin v bazénu Tyršova domu.

Nápady pro Šestku proberte na radnici

27. září 2023 v 07:34

Workshop pro navrhovatele Nápadu pro Šestku se koná ve středu 27. září.

Další články
Nahoru