dnes
Pátek - jasno
30°C
zítra
Sobota - zatazeno
18°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
18°C
Praha 4 by měla být městem ve městě, říká kandidát ODS na starostu Jaroslav Míth
Kandidát na starostu Prahy 4 Jaroslav Míth. Foto: jardamith.cz

Praha 4 by měla být městem ve městě, říká kandidát ODS na starostu Jaroslav Míth

Radní Prahy 4 Jaroslav Míth povede v Praze 4 ODS do říjnových voleb. Dle dosavadních vyjádřeních mu zdravé sebevědomí nechybí. Volby chce vyhrát, rád by se stal starostou. „Mým cílem je probudit Prahu 4 z letargie a vytvořit z ní nejlepší místo pro život,“ říká. Jak toho chce dosáhnout? Jaká je jeho vize budoucnosti „čtyřky“? A co che ještě stihnout do voleb ve funkci radního? Na tyto a další otázky odpovídal serveru Pražský patriot.

ODS v Praze 4 povede do podzimních komunálních voleb. Po sestavení kandidátky jste řekl, že chcete probudit čtvrtou městskou část z letargie. Jak jste to myslel?
Praha 4 ztratila vizi, kam směřuje, čtyři roky tady dojíždějí projekty z minula, dostavují se většinou kanceláře, nestaví se byty. Chybí tady tah na branku za jasně daným cílem. Pro nás jím je takzvaně město ve městě. Tedy Praha 4 jako moderní čtvrť s místy pro nakupování, odpočinek, kulturu i sport, kde jsou její obyvatelé rádi a nemají potřebu ji opouštět. Naopak do ní směřují pro její atraktivitu a příjemnou atmosféru obyvatelé jiných čtvrtí.

Považujete tým ODS v Praze 4, který kandidujte do zastupitelstva, za dostatečně silný k tomu, aby naplnil stanovené cíle?
Ano, jsem o tom hluboce přesvědčený. Síla ODS spočívá právě v tom, že umí postavit tým schopných lidí namíchaný z odborníků různého ražení a zároveň lidí s energií, drajvem, s chutí se angažovat v místě, kde žijí. Zároveň ale také z lidí zkušených a uvážlivých. Takový tým máme a je připravený rychle posouvat Prahu 4 vpřed.

V minulosti byla ODS v Praze 4 zrušena, a to kvůli podezření z netransparentního přijímání členů. Následně byla obnovena. Je už nyní ODS na čtyřce zdravá?
ODS v Praze 4 je zdravá, silná, s celou řadou nových a aktivních lidí. Je integrální součástí nynější koalice na radnici Prahy 4. A zde by určitě nemohla spolupracovat s bývalým silným kritikem ODS, starostou Petrem Štěpánkem, kdyby v ní bylo něco v nepořádku.

mith4 Cílem je podle Vašeho dřívějšího vyjádření vyhrát s občanskými demokraty volby. Pokud by Vám povolební situace umožnila být starostou, jaké by byly Vaše priority? Hovořil jste o potřebě dát veřejnosti jasně formulovanou a srozumitelnou dlouhodobou vizi…
Ano. Mojí prioritou je dát rozvoji Prahy 4 jasnou vizi kam se má vyvíjet. Jak už jsem řekl, ideálem je plně funkční takzvané „město ve městě“. Je především nutné začít Prahu 4 zkrášlovat, řešit její veřejný prostor, dotvářet infrastrukturní vybavení. Je potřeba začít ve velkém opravovat chodníky, městský mobiliář a parky, začít budovat parkurová a workoutová hřiště pro mládež.

Praha 4 je významným obchodním centrem, ale měla by být stejně důležitým společenským centrem. Jak toho chcete dosáhnout?
V prostoru Budějovické ulice se musí vytvořit předpoklady pro vznik těchto aktivit, jako je například vznik multikina, zábavního parku a podobně. A rozvinout se musí naprosto nezbytná aktivní spolupráce se zde působícími soukromými subjekty, které pak umí tyto představy uvést do života.

Také jste oznámil, že chcete především řešit problémy s dopravou a parkováním. Zastupitelstvo Prahy 4 před časem nepodpořilo návrh exstarosty Pavla Caldra, aby došlo k odložení spuštění parkovacích zón z 1. července na 1. září. Radnice podle něj nezvládá nápor při vydávání oprávnění. Jaký je Váš názor?
My jsme návrh pana Caldra podpořili, protože jsme přesvědčeni, že nezvládnutým vydávání oprávnění k parkování v zónách občany zbytečně stresujeme. Navíc při stávající kapacitě výdejních míst není ani matematicky možné všechny zájemce do 1. července obsloužit. Je nám líto, že stejný názor a ochotu vyjít vstříc občanů nemělo více zastupitelů.

Jste spokojen s tím, jak jsou parkovací zóny v Praze 4 nastaveny? Očekáváte, že po vyhodnocení zkušeností s provozem dojde v dohledné době k úpravám?
Parkovací zóny jsou v celé Praze nastaveny nesmyslně a jejich podmínky pro uživatele jsou diskriminační. S kolegy z ODS jednoznačně požadujeme zásadní změnu režimu parkování, a to na zóny v soustředných kruzích, nikoliv podle městských čtvrtí, aby nevznikaly v Praze izolované ostrovy.

Ve vedení Prahy 4 máte na starosti školství a mládež. Co byste v této oblasti chtěl do voleb realizovat, popřípadě alespoň nastartovat?
Do voleb chci přenastavit systém údržby budov škol tak, aby při jejich zajišťování ubyla práce ředitelům a ti se mohli věnovat především výchově a vzdělávání dětí. Spustili jsme také soutěž na centrální dodavatele elektřiny a plynu a připravujeme veřejnou soutěž pro zajištění bankovních služeb pro školy. To vše by mělo školství v Praze 4 přinést úspory, které jim zůstanou a budou je moci použít například na nákup nového vybavení.


Diskuse: Kulturní a společenské centrum Nákladové nádraží Žižkov

18. září 2018 ve 21:08

Nákladové nádraží Žižkov jako kulturní a společenské centrum. V Galerii Mánes na Masarykově nábřeží se 20. září od 18 hodin setkají hosté z řad politiků: radní HMP pro kulturu Jan Wolf (KDU-ČSL, Spojené síly pro Prahu), starosta Prahy 3 Alexander Bellu (ODS / Koalice pro Prahu 3) , místostarosta...

Informační centrum Spojených sil pro Prahu bylo otevřeno v Galerii Mánes, zve na debaty

17. září 2018 ve 23:46

Koalice Spojené síly pro Prahu, kterou tvoří TOP 09 a STAN ve spolupráci s KDU-ČSL, LES a Demokraty Jana Kasla, dnes otevřela v Galerii Mánes na Masarykově nábřeží informační centrum, ve kterém se bude až do říjnových voleb konat série veřejných debat na různá témata.

Komunistům někdo zničil volební reklamy v Praze, podali trestní oznámení

13. září 2018 ve 22:34

Krajský výbor (KV) KSČM Praha podal dnes trestní oznámení na neznámého pachatele, který zřejmě v noci na středu 12. září odstranil a zcizil předvolební reklamu k podpoře kandidátů KSČM pro volby do pražského zastupitelstva a Senátu na Praze 2 a 3.

Spojené síly pro Prahu otevřou informační centrum v Galerii Mánes

13. září 2018 ve 13:57

Slavnostní otevření informačního centra volební koalice Spojené síly pro Prahu proběhne za přítomnosti lídrů kandidátky Jiřího Pospíšila (TOP 09), Hany Kordové Marvanové (STAN), Jana Wolfa (KDU-ČSL) a čestných hostů Karla Schwarzenberga a Romana Bělora v pondělí 17. září od 18 hodin v Galerii...

Nahraďme klasické kontejnery solárními, vyzývá kandidát na starostu Prahy 4 Jaroslav Míth

10. září 2018 ve 12:34

Radní prahy 4 pro oblast školství a mládeže Jaroslav Míth, který vede kandidátku ODS ve čtvrté městské části do nadcházejících komunálních voleb, se vyjádřil k problematice odpadů.

Další články
Nahoru