Dnes Čtvrtek - jasno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 4 bude v roce 2022 hospodařit s výdaji 1,12 miliardy korun
Radnice Prahy 4 na Budějovické. Foto: archiv

Praha 4 bude v roce 2022 hospodařit s výdaji 1,12 miliardy korun

Zastupitelstvo Prahy 4 včera odpoledne schválilo rozpočet na rok 2022. Praha 4 bude podle něj v příštím roce hospodařit s rozpočtem přesahujícím 1 miliardu korun a její hospodaření bude zdrojově vyrovnané.

„Rozpočet Prahy 4 dokáže i ve zcela mimořádných podmínkách pandemie koronaviru a výpadku příjmů zajistit plnou šíři potřeb každodenního života naší městské části,“ uvedl Zdeněk Kovařík (ODS), první místostarosta pro finance, dopravu, evropské fondy.

„Prioritami jsou zejména školství, sociální oblast, sport a životní prostředí,“ podotkl. Rozpočet městské části na příští rok je podle něj stejně jako v loňském roce nastaven tak, aby byl se zapojením vlastních zdrojů městské části vyrovnaný.

„Značná část finančních prostředků jsou ty, které jsme získali v roce 2021 a kvůli pandemii jsme je nestihli použít," pokračoval.

Příjmy jsou navrženy konzervativně ve výši 781,79 milionu korun a výdaje ve výši 1,13 miliardy korun. Rozdíl tvoří vlastní prostředky městské části z roku 2021. Běžné výdaje budou 804,9 milionu a kapitálové 323 milionů korun.

Nejvíc peněz půjde na samotný chod městské části. Pro školství a vzdělávání je v běžných výdajích určeno přes 139 milionů, necelých 93 milionů půjde na ochranu životního prostředí a 46,78 milionu do sportu a zájmové činnosti. Doprava spolkne asi 32 milionů.

„Rozpočet je z hlediska užití finančních prostředků vyrovnaný a pokračuje v zodpovědné finanční politice Prahy 4,“ sdělil místostarosta Kovářík.

„Přestože městský rozpočet narostl v příjmech o více 11,5 procenta, tyto prostředky nejsou městským částem k dispozici, a proto budeme muset žádat o dotace,“ dodal.

Novinkou v příštím roce bude tzv. participativní rozpočet, kdy o využití části peněz rozhodnou občané. Radnice na to vyčlenila tři miliony. Peníze budou využity na projekty týkající se zeleně, opravy chodníků a parkovacích míst.


Autor: red

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

Včera ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru