Dnes Středa - skorojasno 1°C
Zítra Čtvrtek - jasno 2°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha 4 bude v roce 2022 hospodařit s výdaji 1,12 miliardy korun
Radnice Prahy 4 na Budějovické. Foto: archiv

Praha 4 bude v roce 2022 hospodařit s výdaji 1,12 miliardy korun

Zastupitelstvo Prahy 4 včera odpoledne schválilo rozpočet na rok 2022. Praha 4 bude podle něj v příštím roce hospodařit s rozpočtem přesahujícím 1 miliardu korun a její hospodaření bude zdrojově vyrovnané.

„Rozpočet Prahy 4 dokáže i ve zcela mimořádných podmínkách pandemie koronaviru a výpadku příjmů zajistit plnou šíři potřeb každodenního života naší městské části,“ uvedl Zdeněk Kovařík (ODS), první místostarosta pro finance, dopravu, evropské fondy.

„Prioritami jsou zejména školství, sociální oblast, sport a životní prostředí,“ podotkl. Rozpočet městské části na příští rok je podle něj stejně jako v loňském roce nastaven tak, aby byl se zapojením vlastních zdrojů městské části vyrovnaný.

„Značná část finančních prostředků jsou ty, které jsme získali v roce 2021 a kvůli pandemii jsme je nestihli použít," pokračoval.

Příjmy jsou navrženy konzervativně ve výši 781,79 milionu korun a výdaje ve výši 1,13 miliardy korun. Rozdíl tvoří vlastní prostředky městské části z roku 2021. Běžné výdaje budou 804,9 milionu a kapitálové 323 milionů korun.

Nejvíc peněz půjde na samotný chod městské části. Pro školství a vzdělávání je v běžných výdajích určeno přes 139 milionů, necelých 93 milionů půjde na ochranu životního prostředí a 46,78 milionu do sportu a zájmové činnosti. Doprava spolkne asi 32 milionů.

„Rozpočet je z hlediska užití finančních prostředků vyrovnaný a pokračuje v zodpovědné finanční politice Prahy 4,“ sdělil místostarosta Kovářík.

„Přestože městský rozpočet narostl v příjmech o více 11,5 procenta, tyto prostředky nejsou městským částem k dispozici, a proto budeme muset žádat o dotace,“ dodal.

Novinkou v příštím roce bude tzv. participativní rozpočet, kdy o využití části peněz rozhodnou občané. Radnice na to vyčlenila tři miliony. Peníze budou využity na projekty týkající se zeleně, opravy chodníků a parkovacích míst.


Autor: red

Praha 9: Ve svahu nad Pešlovou ulicí se budou kácet stromy

Včera v 15:00

Odbor životního prostředí radnice Prahy 9 informuje, že se od zítřka, 8. února, budou kácet stromy ve svahu nad ulicí Pešlova.

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

6. února 2023 v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Další články
Nahoru