Dnes Pondělí - polojasno 4°C
Zítra Úterý - skorojasno 3°C
Úterý 18. 1. 2022
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 4 bude v roce 2022 hospodařit s výdaji 1,12 miliardy korun
Radnice Prahy 4 na Budějovické. Foto: archiv

Praha 4 bude v roce 2022 hospodařit s výdaji 1,12 miliardy korun

Zastupitelstvo Prahy 4 včera odpoledne schválilo rozpočet na rok 2022. Praha 4 bude podle něj v příštím roce hospodařit s rozpočtem přesahujícím 1 miliardu korun a její hospodaření bude zdrojově vyrovnané.

„Rozpočet Prahy 4 dokáže i ve zcela mimořádných podmínkách pandemie koronaviru a výpadku příjmů zajistit plnou šíři potřeb každodenního života naší městské části,“ uvedl Zdeněk Kovařík (ODS), první místostarosta pro finance, dopravu, evropské fondy.

„Prioritami jsou zejména školství, sociální oblast, sport a životní prostředí,“ podotkl. Rozpočet městské části na příští rok je podle něj stejně jako v loňském roce nastaven tak, aby byl se zapojením vlastních zdrojů městské části vyrovnaný.

„Značná část finančních prostředků jsou ty, které jsme získali v roce 2021 a kvůli pandemii jsme je nestihli použít," pokračoval.

Příjmy jsou navrženy konzervativně ve výši 781,79 milionu korun a výdaje ve výši 1,13 miliardy korun. Rozdíl tvoří vlastní prostředky městské části z roku 2021. Běžné výdaje budou 804,9 milionu a kapitálové 323 milionů korun.

Nejvíc peněz půjde na samotný chod městské části. Pro školství a vzdělávání je v běžných výdajích určeno přes 139 milionů, necelých 93 milionů půjde na ochranu životního prostředí a 46,78 milionu do sportu a zájmové činnosti. Doprava spolkne asi 32 milionů.

„Rozpočet je z hlediska užití finančních prostředků vyrovnaný a pokračuje v zodpovědné finanční politice Prahy 4,“ sdělil místostarosta Kovářík.

„Přestože městský rozpočet narostl v příjmech o více 11,5 procenta, tyto prostředky nejsou městským částem k dispozici, a proto budeme muset žádat o dotace,“ dodal.

Novinkou v příštím roce bude tzv. participativní rozpočet, kdy o využití části peněz rozhodnou občané. Radnice na to vyčlenila tři miliony. Peníze budou využity na projekty týkající se zeleně, opravy chodníků a parkovacích míst.


Autor: red

Evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy

Včera ve 14:14

V březnu se hlavní město bude moci pyšnit pořádáním největšího evropského vzdělávacího veletrhu pro učitele Science on Stage 2022. Uskuteční se poprvé v České republice, a to od 24. do 27. března. 

Praha vydává nový plán ochrany památkové rezervace

14. ledna 2022 v 18:00

Hlavní město knižně vydává nejdůležitější dokument pro ochranu památkové rezervace zapsané na seznam UNESCO. Management plán ochrany světového kulturního dědictví Historického centra Prahy 001 je závazným dokumentem, jenž obsahuje podrobný plán ochrany historického centra Prahy. Stanovuje také...

Radní Kavalírek: Praha 5 má největší rozpočtovou úsporou v novodobé historii

12. ledna 2022 ve 21:36

O sto milionů korun (12,8 procenta) nižší provozní výdaje v roce 2022 prosadil radní Prahy 5 pro oblast financí Jan Kavalírek (TOP 09). Městská část to uvedla v tiskové zprávě.

Další články
Nahoru