Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 20°C
Zítra Pátek - bourky 20°C
Čtvrtek 18. 8. 2022
Svátek má Helena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 4 bude v roce 2022 hospodařit s výdaji 1,12 miliardy korun
Radnice Prahy 4 na Budějovické. Foto: archiv

Praha 4 bude v roce 2022 hospodařit s výdaji 1,12 miliardy korun

Zastupitelstvo Prahy 4 včera odpoledne schválilo rozpočet na rok 2022. Praha 4 bude podle něj v příštím roce hospodařit s rozpočtem přesahujícím 1 miliardu korun a její hospodaření bude zdrojově vyrovnané.

„Rozpočet Prahy 4 dokáže i ve zcela mimořádných podmínkách pandemie koronaviru a výpadku příjmů zajistit plnou šíři potřeb každodenního života naší městské části,“ uvedl Zdeněk Kovařík (ODS), první místostarosta pro finance, dopravu, evropské fondy.

„Prioritami jsou zejména školství, sociální oblast, sport a životní prostředí,“ podotkl. Rozpočet městské části na příští rok je podle něj stejně jako v loňském roce nastaven tak, aby byl se zapojením vlastních zdrojů městské části vyrovnaný.

„Značná část finančních prostředků jsou ty, které jsme získali v roce 2021 a kvůli pandemii jsme je nestihli použít," pokračoval.

Příjmy jsou navrženy konzervativně ve výši 781,79 milionu korun a výdaje ve výši 1,13 miliardy korun. Rozdíl tvoří vlastní prostředky městské části z roku 2021. Běžné výdaje budou 804,9 milionu a kapitálové 323 milionů korun.

Nejvíc peněz půjde na samotný chod městské části. Pro školství a vzdělávání je v běžných výdajích určeno přes 139 milionů, necelých 93 milionů půjde na ochranu životního prostředí a 46,78 milionu do sportu a zájmové činnosti. Doprava spolkne asi 32 milionů.

„Rozpočet je z hlediska užití finančních prostředků vyrovnaný a pokračuje v zodpovědné finanční politice Prahy 4,“ sdělil místostarosta Kovářík.

„Přestože městský rozpočet narostl v příjmech o více 11,5 procenta, tyto prostředky nejsou městským částem k dispozici, a proto budeme muset žádat o dotace,“ dodal.

Novinkou v příštím roce bude tzv. participativní rozpočet, kdy o využití části peněz rozhodnou občané. Radnice na to vyčlenila tři miliony. Peníze budou využity na projekty týkající se zeleně, opravy chodníků a parkovacích míst.


Autor: red

Zemřel Vladimír Prchlík, Sokol a čestný občan Prahy 4

Včera v 10:17

Ve věku 93 let zemřel čestný občan Prahy 4 Vladimír Prchlík, rodák ze Spořilova a dlouholetý aktivní člen spořilovského Sokola. U příležitosti životního jubilea – 90 let, obdržel Vladimír Prchlík v prosinci 2019 uznání za zásluhy o rozvoj sokolského hnutí stříbrný odznak Zasloužilého člena České...

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

16. srpna 2022 ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Proměnu dopravní sítě plánuje Praha 5, vytvořila nový generel

16. srpna 2022 v 19:12

Praha 5 má k dispozici nový koncepční dokument s názvem Generel dopravy MČ Praha 5. Základním předpokladem je zkvalitnění života místních obyvatel lepší nabídkou služeb městské mobility. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí městské části Lenka Abessi.

Další články
Nahoru