Dnes Čtvrtek - mlha 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 4 bude nadále pomáhat Ukrajině

Dnes uplynul rok ode dne, kdy se lidé na Ukrajině probudili do ruské invaze a milionům z nich se život obrátil vzhůru nohama. Praha 4 patří k těm městským částem, které Ukrajině a Ukrajincům výrazně pomáhají.

„Dlouhých dvanáct měsíců ničí Rusko na Ukrajině životně důležitou infrastrukturu. Ruská armáda zabíjí civilní obyvatele, muže, ženy i děti. Zločinná válka vyhnala z domovů miliony lidí. To nelze přehlížet, a už vůbec to nelze tolerovat,“ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS). „Naše podpora statečně bojující Ukrajině je součástí solidarity demokratických zemí, které chtějí zastavit agresora.“

Už 28. února 2022 rozhodla Rada městské části Praha 4 na svém mimořádném jednání zajistit ubytování pro válečné uprchlíky. Za dobu trvání válečného konfliktu prošlo ubytovacími zařízeními městské části přibližně 340 uprchlíků. Aktuálně ubytovává 211 lidí, z toho 95 dětí. Většina uprchlíků jsou matky s dětmi.

Na začátku loňského března radnice bezplatně poskytla prostory organizaci Ukrajinsko Evropská Perspektiva pro zřízení humanitárního centra. Kromě sociální pomoci a poradenství ukrajinským uprchlíkům je toto centrum i nadále využíváno rovněž pro shromažďování, třídění a distribuci pomoci, zdravotnického a ochranného materiálu pro Ukrajinu.

Organizaci Ukrajinsko Evropská Perspektiva následně podpořila finančním darem ve výši 50 000 korun, který byl určen na nákup potřebného lékařského materiálu pro ukrajinské vojáky, nemocnice a polní špitály v rámci projektu Pomáháme Ukrajině spolu.

Zastupitelstvo městské části rozhodlo 2. března 2022 poskytnout finanční dar ve výši 500 tisíc korun organizaci Člověk v tísni na humanitární pomoc obyvatelům Ukrajiny a částku 1 milion 500 tisíc korun pak poskytnout zastupitelskému úřadu Ukrajiny v ČR na nákup obranného materiálu.

„Putinův režim neohrožuje jen nezávislost a územní celistvost Ukrajiny, ale stává se hrozbou pro mír a dobré vztahy v Evropě i ve světě. Demokratický svět si uvědomuje, že statečný boj Ukrajinců za svobodu a nezávislost je současně bojem za hodnoty, které současné Rusko bezohledně pošlapává. Proto chceme a budeme Ukrajinu a její obyvatele podporovat i nadále a chceme rozvíjet vztahy s nimi i na úrovni komunální politiky,“ uzavřel starosta Ondřej Kubín.“

I v letošním rozpočtu má městská část finanční prostředky na pomoc Ukrajině a jejím obyvatelům.


Autor: Hla

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

Další články
Nahoru