Dnes Úterý - zatazeno 8°C
Zítra Středa - obcasny-dest 7°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 4 bude mít v Podolí čtvrt roku kluziště, využijí ho školy i veřejnost
Ilustrační foto: Freeimages.com

Praha 4 bude mít v Podolí čtvrt roku kluziště, využijí ho školy i veřejnost

Praha 4 v letošním roce nabídne svým obyvatelům veřejné kluziště s umělým ledem. Bude umístěno ve sportovním areálu v ulici Podolská a v provozu bude od 1. prosince do 29. února. Rozhodlo o tom na svém středečním jednání vedení městské části. Provozování veřejného kluziště v areálu sportoviště Podolská zajistí společnost PERFECT ICE.  

„Protože zimy bývají v hlavním městě poměrně teplé a nemůžeme spoléhat jen přírodní led na přírodních vodních nádržích, rozhodli jsme se nabídnout našim obyvatelům hlavně dětem, umělé kluziště,“ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS). 

Veřejné kluziště bude otevřeno každý den od 9 do 21 hodin, na Štědrý den a na Silvestra od devíti do 15 hodin. V pracovních dnech, v době od 9 do 14 hodin, bude k dispozici pouze pro základní a mateřské školy, jejichž zřizovatelem je Praha 4. Veřejnost ho tedy v těchto dnech bude moci využít až od druhé hodiny odpoledne minimálně do osmi hodin večer. Naopak o víkendech už v době od 9 až do 20 hodin. 

„V době od 20 do 21 hodin je provozovatel oprávněn poskytovat kluziště třetím osobám k soukromému využití. Informaci o každém termínu vyhrazeného užívání poskytne provozovatel veřejnosti nejméně jeden den předem prostřednictvím vývěsky u provozního řádu kluziště,“ sdělil mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas. Bigas. 

Pro základní a mateřské školy zřizované Prahou 4 bude užívání kluziště v pracovních dnech od devíti do 14 hodin bezplatné. V ostatních dnech a hodinách je provozovatel kluziště oprávněn vybírat vstupné ve výši maximálně 90 korun na osobu a den, přičemž děti do šesti let budou mít vstup zdarma.


Autor: puc

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

Včera ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Kino Lucerna hostí festival japonského filmu

Včera ve 13:51

Sedmnáctý ročník japonského filmového festivalu Eigasai s podtitulem Postupujte podle instrukcí probíhá do 3. března v Kině Lucerna. Představí Japonsko a svět jeho specifických pravidel, přinese i oblíbené workshopy, kde si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet ryze japonské dovednosti. Všechny...

Praha 1: Protipovodňové cvičení na ochranu Žofína

Včera v 08:16

Praha 1 a Jednotka SDH Praha 1 zvou na protipovodňové cvičení ochrany Žofína.

Smetana Party na piazzettě

Včera v 07:57

Na piazzettě Národního Divadla se bude 2. března slavit 200. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany. Z Národního divadla na velkoplošnou obrazovku bude živě přenášen slavnostní koncert Smetana Gala.

Exkurze na Bubenečské nádraží

Včera v 07:14

Vlaky na druhém nejstarším nádraží v Praze nestaví už 10 let. Brzy se do jeho prostor opět vrátí společenský ruch. Prohlédněte si proměnu bývalé nádražní budovy ve víceúčelové společenské centrum ještě dříve, než budou zrekonstruované prostory oficiálně...

Praha 4: Setkání na téma výstavby linky metra D

Včera v 06:48

Ve středu 28. února proběhne veřejné setkání na téma výstavby linky metra D a k tomu navázanému rozvoji Dolní Krče.

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

20 dní v Mariupolu

26. února 2024 v 10:26

Dokumentární snímek 20 dní v Mariupolu (UA, EN, CZ, EN), který můžete vidět 29. února v Kině 35, byl je nominovaný na Oscara. Po filmu následuje diskuse s odborníky.

Čištění šachet na Vojířově rybníčku

26. února 2024 v 09:54

V týdnu do 26. února proběhne čištění dvou stávajících betonových šachet na Vojířově rybníčku na Petříně.

Velikonoce 2024 na Patnáctce

26. února 2024 ve 03:30

Radnice patnáctí městské části zve na Velikonoce na Patnáctce.

Jak na dokumenty. Přednášky v sále seniorů DPS

25. února 2024 ve 12:49

Na cyklus přednášek týkajících se dokumentů v digitální podobě a práce s nima zve radnice Prahy 15. 

Praha 4 podpořila cvičení na podporu lidí s roztroušenou sklerózou

25. února 2024 v 10:48

Starosta Ondřej Kubín (ODS) poskytl záštitu 13. ročníku MaRS maratonu. 24hodinový charitativní maraton cvičení pro lidi s roztroušenou sklerózu proběhne 22. – 23. března.

Další články
Nahoru