dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - zatazeno
3°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
4°C
Praha 4 bude mít rozpočet na rok 2020 s výdaji zhruba jedné miliardy korun
Stará Nuselská radnice (vlevo), ve které se scházejí zastupitelé Prahy 4. Foto: Richenza / Wikimedia Commons

Praha 4 bude mít rozpočet na rok 2020 s výdaji zhruba jedné miliardy korun

Radnice Prahy 4 bude příští rok hospodařit s příjmy 761,76 milionu korun a výdaji 1,09 miliardy korun. Rozdíl pokryje z vlastních zdrojů nebo peněz od města a státu. Na investice má jít 342 milionů. Návrhu rozpočtu dnes schválili zastupitelé městské části. Hlasovalo pro něj 23 ze 45 zastupitelů. Na letošek má městská část schválen rozpočet s příjmy zhruba 731,2 milionu a výdaji 996,7 milionu. Také letos rozdíl pokryje ze svých zdrojů a z peněz od města a státu.

Běžné výdaje mají příští rok činit 743,156 milionu. Nejvíc peněz půjde na fungování městské části. Na školství je vyčleněno 130 milionů, na ochranu životního prostředí přes 95 milionů a na sociální oblast 31 milionů korun. Po více než dvou desítkách milionů půjde na dopravu a tělovýchovnou a zájmovou činnost.

V investicích půjdou peníze do oprav škol. V dopravě bude radnice investovat mimo jiné do přechodů nebo parkování. Ve zdravotnictví je vyčleněno 33,6 milionu na relaxační centrum Kosmos. Radnice také investuje do svých bytů a domů.

Nejvyšší částku Praha 4 v příjmech získá v rámci takzvaných převodů mezi hlavním městem a radnicí, a to přes 530 milionů. Na daňových příjmech to bude zhruba 162 milionů. Další peníze získá z nedaňových příjmů.

Opozice kritizovala v diskusi mimo jiné to, že radnice nemá takzvaný rozklikávací rozpočet, kdy by veřejnost mohla na internetových stránkách radnice sledovat její hospodaření. Místostarosta Zdeněk Kovářík (ODS) řekl, že s jeho zavedením počítá vedení radnice v příštím roce.

Na letošní rok jsou naplánovány příjmy rozpočtu zhruba 731,2 milionu a výdaje 996,7 milionu korun.

Praha 4 má zhruba 130 000 obyvatel a je největší částí hlavního města. Zahrnuje katastrální území Nusle, Michle, Podolí, Braník, Hodkovičky, Krč a části obce Lhotka, dále části katastrálních území Záběhlic a několik domů na Vinohradech.


Praha 3 rozšiřuje úřední hodiny

Dnes v 11:47

Praha 3 se na mimořádném zasedání usnesla o rozšíření úředních hodin radnice po dobu trvání nouzového stavu. Cílem je zajištění poskytnutí služeb úřadu všem klientům za bezpečných a důstojných podmínek.

V Praze se otevírá Honorární konzulát Islandu

Dnes v 09:14

V úterý 1. prosince oficiálně otevírá Honorární konzulát Islandu v Praze. Honorární konzulkou je advokátka Klára Dvořáková z kanceláře Holubová advokáti, jediná oficiální zástupkyně Islandu v České republice.

Praha 5: Zasedne Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+

Včera ve 20:07

Zítra, 26. listopadu, bude od 14 hodin zasedat Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+. Prezentace analytické části Strategie rozvoje za jednotlivé Odborné skupiny Strategie proběhne formou online setkání přes platformu LifeSize.

Zasedání zastupitelstva. Praha 6 zveřejnila program

Včera v 16:29

V pátek 27. listopadu se od 10 hodin koná v kongresovém sálu Orea Hotelu Pyramida patnácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6.  

Vaříme za vás. Kampaň má pomoci pražským restauracím

Včera ve 13:18

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací (AHR ČR) a Svazem obchodu a cestovního ruchu (SOCR) připravil kampaň s názvem Vaříme za vás na podporu pražských restaurací. Jejím cílem je vyzývat Pražany, aby si kupovali jídlo a nápoje přímo z výdejních okének podniků a...

Sněmovna se rozsvítí červeně

Včera ve 13:13

Dnes se rozsvítí budova Poslanecké sněmovny červeným světlem. Stane se tak u příležitosti tzv. „Červené středy“ – mezinárodního dne lidí pronásledovaných pro svou víru.

Praha má koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most

Včera v 07:18

Radní Prahy na pondělním zasedání jmenovali koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most, který je dlouhodobě v neutěšeném stavu, a to zvláště kvůli složité koordinaci veškerých aktivit a projektů.

Další články
Nahoru