dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - polojasno
20°C
pozítří
Neděle - skorojasno
22°C
Praha 4 bude mít rozpočet na rok 2020 s výdaji zhruba jedné miliardy korun
Stará Nuselská radnice (vlevo), ve které se scházejí zastupitelé Prahy 4. Foto: Richenza / Wikimedia Commons

Praha 4 bude mít rozpočet na rok 2020 s výdaji zhruba jedné miliardy korun

Radnice Prahy 4 bude příští rok hospodařit s příjmy 761,76 milionu korun a výdaji 1,09 miliardy korun. Rozdíl pokryje z vlastních zdrojů nebo peněz od města a státu. Na investice má jít 342 milionů. Návrhu rozpočtu dnes schválili zastupitelé městské části. Hlasovalo pro něj 23 ze 45 zastupitelů. Na letošek má městská část schválen rozpočet s příjmy zhruba 731,2 milionu a výdaji 996,7 milionu. Také letos rozdíl pokryje ze svých zdrojů a z peněz od města a státu.

Běžné výdaje mají příští rok činit 743,156 milionu. Nejvíc peněz půjde na fungování městské části. Na školství je vyčleněno 130 milionů, na ochranu životního prostředí přes 95 milionů a na sociální oblast 31 milionů korun. Po více než dvou desítkách milionů půjde na dopravu a tělovýchovnou a zájmovou činnost.

V investicích půjdou peníze do oprav škol. V dopravě bude radnice investovat mimo jiné do přechodů nebo parkování. Ve zdravotnictví je vyčleněno 33,6 milionu na relaxační centrum Kosmos. Radnice také investuje do svých bytů a domů.

Nejvyšší částku Praha 4 v příjmech získá v rámci takzvaných převodů mezi hlavním městem a radnicí, a to přes 530 milionů. Na daňových příjmech to bude zhruba 162 milionů. Další peníze získá z nedaňových příjmů.

Opozice kritizovala v diskusi mimo jiné to, že radnice nemá takzvaný rozklikávací rozpočet, kdy by veřejnost mohla na internetových stránkách radnice sledovat její hospodaření. Místostarosta Zdeněk Kovářík (ODS) řekl, že s jeho zavedením počítá vedení radnice v příštím roce.

Na letošní rok jsou naplánovány příjmy rozpočtu zhruba 731,2 milionu a výdaje 996,7 milionu korun.

Praha 4 má zhruba 130 000 obyvatel a je největší částí hlavního města. Zahrnuje katastrální území Nusle, Michle, Podolí, Braník, Hodkovičky, Krč a části obce Lhotka, dále části katastrálních území Záběhlic a několik domů na Vinohradech.


Další články
Nahoru