Dnes Sobota - jasno 14°C
Zítra Neděle - skorojasno 23°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 4 bude mít rozpočet na rok 2020 s výdaji zhruba jedné miliardy korun
Stará Nuselská radnice (vlevo), ve které se scházejí zastupitelé Prahy 4. Foto: Richenza / Wikimedia Commons

Praha 4 bude mít rozpočet na rok 2020 s výdaji zhruba jedné miliardy korun

Radnice Prahy 4 bude příští rok hospodařit s příjmy 761,76 milionu korun a výdaji 1,09 miliardy korun. Rozdíl pokryje z vlastních zdrojů nebo peněz od města a státu. Na investice má jít 342 milionů. Návrhu rozpočtu dnes schválili zastupitelé městské části. Hlasovalo pro něj 23 ze 45 zastupitelů. Na letošek má městská část schválen rozpočet s příjmy zhruba 731,2 milionu a výdaji 996,7 milionu. Také letos rozdíl pokryje ze svých zdrojů a z peněz od města a státu.

Běžné výdaje mají příští rok činit 743,156 milionu. Nejvíc peněz půjde na fungování městské části. Na školství je vyčleněno 130 milionů, na ochranu životního prostředí přes 95 milionů a na sociální oblast 31 milionů korun. Po více než dvou desítkách milionů půjde na dopravu a tělovýchovnou a zájmovou činnost.

V investicích půjdou peníze do oprav škol. V dopravě bude radnice investovat mimo jiné do přechodů nebo parkování. Ve zdravotnictví je vyčleněno 33,6 milionu na relaxační centrum Kosmos. Radnice také investuje do svých bytů a domů.

Nejvyšší částku Praha 4 v příjmech získá v rámci takzvaných převodů mezi hlavním městem a radnicí, a to přes 530 milionů. Na daňových příjmech to bude zhruba 162 milionů. Další peníze získá z nedaňových příjmů.

Opozice kritizovala v diskusi mimo jiné to, že radnice nemá takzvaný rozklikávací rozpočet, kdy by veřejnost mohla na internetových stránkách radnice sledovat její hospodaření. Místostarosta Zdeněk Kovářík (ODS) řekl, že s jeho zavedením počítá vedení radnice v příštím roce.

Na letošní rok jsou naplánovány příjmy rozpočtu zhruba 731,2 milionu a výdaje 996,7 milionu korun.

Praha 4 má zhruba 130 000 obyvatel a je největší částí hlavního města. Zahrnuje katastrální území Nusle, Michle, Podolí, Braník, Hodkovičky, Krč a části obce Lhotka, dále části katastrálních území Záběhlic a několik domů na Vinohradech.


PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

5. května 2021 v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Další články
Nahoru