dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Pražská politika

Praha 3 zveřejnila katalog neziskových organizací na pomoc občanům

Interaktivní katalog na webu MČ Praha 3 je součástí nové Koncepce rozvoje spolupráce Městské části Praha 3 s nestátními neziskovými organizacemi na období 2015 – 2018.

Vyhledávat neziskovou organizaci (NNO) lze v abecedně řazeném katalogu dle názvu, cílové skupiny (děti; děti a mládež; cizinci; sociálně znevýhodnění; dospělí; osoby v krizi; zdravotně handicapovaní) či působnosti (volný čas a sport; cizinci a ostatní; kultura; vzdělávání, poradenství, zdravotnictví; sociální služby, prevence, řešení krizových situací, senioři; příspěvkové a další organizace; charita).

Specifikovány jsou také projekty dotované v r. 2015.

Katalog, který bude průběžně aktualizován dle potřeby, vznikl na podnět radní Jaroslavy Sukové, která má NNO ve své gesci, za intenzivní spolupráce s místními organizacemi.  

Právě z tohoto důvodu vedení Prahy 3 oceňuje práci zástupců jednotlivých organizací, kteří se zapojili do přípravy katalogu či stále posílají upřesňující či nové informace. Radní Jaroslava Suková říká: „Přispět svou pomocí k finální verzi katalogu s tak velkým objemem zmapovaných služeb, které jsou pro občany Prahy 3 významné, si zaslouží poděkování všem, kteří se této práci podíleli. Jsem jim vděčná, protože tak prokázali, že chápou důležitost této služby pro veřejnost.“

Přibližně 250 NNO uvedených v katalogu přispěje k propojení a podpoře obyvatel z různých sociálních a zájmových skupin, umožní koordinaci společných zájmů a obecně napomůže v zdokonalení standardu poskytování služeb občanům MČ Praha 3. Radní Suková očekává v tomto směru výrazné zlepšení.

Současně radní žádá občany, kteří navštívili některou dotovanou aktivitu a mají pozitivní či negativní zjištění, aby radnici zaslali své poznatky, jako zpětnou vazbu, s kterou může MČ Praha 3 pracovat.  

Kompletní znění koncepce a katalog s přibližně 250 organizacemi ZDE.


Další články
Nahoru