dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - oblacno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Pražská politika

Praha 3: Zimní noclehárna pro lidi bez přístřeší

V Praze 3 se otevřela noclehárna na Vackově již v polovině listopadu. Provozuje ji nezisková organizace Naděje.

 „Ubytovna se otevřela v dvoutýdenním předstihu, aby již nyní poskytla lidem útočiště před nočními mrazy a lidé bez domova tak nezůstali bez pomoci jen proto, že zimní opatření oficiálně startují 1. prosince,“ vysvětlil radním pro sociální politiku MČ Praha 3 David Gregor.

V letošním roce dojde k otevření minimálně dvou takovýchto nocleháren s celkovou kapacitou 190 míst, které doplní celoročně fungující noclehárny a azylová centra. Druhá noclehárna se bude nacházet v Michli. V provozu budou také nízkoprahová denní a noční centra a v komunitách bezdomovců se budou pohybovat terénní týmy sociálních pracovníků. Ti budou informovat o rozšířené nabídce humanitární pomoci. V případě dlouhotrvajících extrémních mrazů je Praha připravena nechat otevřená denní nízkoprahová centra i přes noc, nebo jako nejkrajnější řešení postavit stany, které doplní kapacitu nocleháren.

Tel. číslo pro veřejnost v případě stížností: 778545670.

+420 778 545 670


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru