Dnes Pondělí - skorojasno 26°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 3 zakládá úklidovou firmu, která se bude starat o veřejná prostranství
Společnost se bude starat také o čistotu cest v parcích. Foto: P3

Praha 3 zakládá úklidovou firmu, která se bude starat o veřejná prostranství

Praha 3 zakládá vlastní úklidovou společnost „Čistá Trojka“. Ta se bude nejen starat o veřejná místa svěřená městské části, ale do budoucna v roli přímého partnera převezme údržbu chodníků ve správě hlavního města. Založení úklidové společnosti schválilo v úterý zastupitelstvo Prahy 3. Informoval o tom mluvčí radnice Jiří Hannich.

Založením vlastní úklidové firmy Praha 3 reaguje na současnou organizaci údržby veřejného prostoru. Správa naprosté většiny chodníků na území třetí městsk části je v kompetenci Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK), která si na jejich úklid sjednává úklidové firmy.

Výjimku představují komunikace v parcích či na náměstích, jež jsou – na rozdíl od ulic – svěřeny městské části. Na jejich úklid si městská část rovněž najímá externí subjekty.

„Stávající systém úklidu veřejných míst, kde figuruje řada subjektů, přičemž některé služby financuje Praha 3 a jiné zase TSK, bohužel není příliš přehledný a v určitých ohledech nevyhovuje potřebám městské části. Někdy je totiž složité vyvodit odpovědnost za nedostatky v úklidu či operativně zasáhnout v případě nenadálé události, jakou je například sněhová kalamita. Proto přebíráme v této věci iniciativu,“ uvedl starosta Prahy 3 Michal Vronský (TOP 09).

Úklidová firma Čistá Trojka, jež vznikne v právní formě společnosti s ručením omezeným, by se nejprve měla ujmout činností v kompetenci městské části a hrazených z obecního rozpočtu.

Začne se tak starat o komunikace v zeleni, údržbu náměstí a parků. Převezme také stejnojmennou službu, která v Praze 3 na podněty občanů řeší náhlé závady ve veřejném prostoru – poškozená dětská hřiště, poničený mobiliář, nepořádek kolem kontejnerů apod.

Za údržbu veřejných míst městská část v posledním desetiletí vynakládá částku kolem 30 milionů korun ročně.


Autor: red

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru