Dnes Čtvrtek - polojasno 25°C
Zítra Pátek - zatazeno 26°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 3 vysazuje nové stromy v ulicích a parcích
Úpravy parku Rajská zahrada. Foto: P3

Praha 3 vysazuje nové stromy v ulicích a parcích

Radnice Prahy 3 nechala za poslední zhruba rok vysadit v ulicích a parcích 65 stromů, další výsadba bude následovat nyní na podzim a příští rok na jaře. ČTK to řekl radní městské části Jan Bartko (Piráti). Radnice podle něj také připravuje náročnější projekt budování nových stromořadí v ulicích na dolním Žižkově, kde stromy dosud nikdy nerostly.

Zatím se budování nových stromořadí podle radního týká z projekčního hlediska jednodušších lokalit, jako je Ohrada nebo Jarov, případně parku Parukářka. Dále je v plánu výsadba v ulici Na Hlídce v úseku mezi ulicemi Na Balkáně a Biskupcova a v ulici Za Žižkovskou vozovnou mezi ulicemi Biskupcova a V Domově.

Radní městské části k tomu nedávno schválili výsledek tendru, podle kterého stromy zasadí za zhruba 3,9 milionu korun bez DPH firma Environmental Building.

Kromě toho radnice podle Bartka připravuje náročnější projekt výsadby na dolním Žižkově, která vyžaduje spolupráci s památkáři a městskou Technickou správou komunikací (TSK).

Městská část k tomu připravuje studii, která by měla být hotova do konce roku. Následně radnice nechá připravit projekt a výsadbu pak převezme TSK, řekl radní. „Byli bychom rádi, kdyby se to stihlo do konce volebního období," dodal.

Výsadba stromů je podle zástupců pražských samospráv důležitá z pohledu ochlazování města s ohledem na klimatické změny. V minulém volebním období nechalo město vysázet zhruba 500 000 stromů zejména v nově budovaných lesích.

I současná magistrátní koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), Pirátů a STAN má v programovém prohlášení, že bude pokračovat ve výsadbě dalších 500 000 stromů v ulicích, na sídlištích nebo v nově založených parcích a lesoparcích.


Autor: ČTK

Zákaz nočního vjezdu do centra začal platit

Včera v 15:41

Na základě dlouhodobých stížností obyvatel Prahy 1 na rušení nočního klidu a hlučný provoz na území centrální městské části iniciovala MČ Praha 1 opatření zakazující vjezd v nočních hodinách do ulic v části Starého Města. Opatření se stává, rozmístěním posledních potřebných značek dne...

Magistrát na týden vyvěsí při příležitosti Prague Pride duhové vlajky

Včera v 15:28

Pražský magistrát vyvěsí od 5. do 12. srpna na budovách Nové radnice na Mariánském náměstí a Škodova paláce v Jungmannově ulici duhové vlajky při příležitosti festivalu o životě leseb, gayů, bisexuálů či translidí a queer lidí (LGBT+) Prague Pride. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili...

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov má dva nové expertní týmy

Včera v 11:19

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT v Praze, které letos slaví 10 let od zahájení své výzkumné činnosti, rozšířilo své aktivity o dva odborné týmy. První z nich se zabývá Cirkulárním stavebnictvím, druhý pak Moderní energetikou. Celkem tak v UCEEB působí již...

V Zoo Praha se narodilo mládě velblouda dvouhrbého domácího

Včera v 10:37

Do skupiny velbloudů dvouhrbých domácích v pražské zoo přibylo mládě. Samce, který se narodil v sobotu 20. července, mohou lidé spatřit ve venkovním výběhu spolu s ostatními členy stáda. Mládě i matka dobře prospívají, malému velbloudovi sílí nohy. ČTK to sdělila kurátorka kopytníků Zoo Praha...

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

23. července 2024 ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

23. července 2024 v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Další články
Nahoru