Dnes Sobota - jasno 5°C
Zítra Neděle - jasno 6°C
Sobota 6. 3. 2021
Svátek má Miroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 3 vypsala zakázku na rekonstrukci panelových domů na Žižkově
Jedna z dřívějších vizualizací, jak by panelové domy po revitalizaci mohly vypadat. Zdroj: P3

Praha 3 vypsala zakázku na rekonstrukci panelových domů na Žižkově

Radnice Prahy 3 vypsala zakázku na rekonstrukci panelových domů v Blahoslavově a Roháčově ulici na Žižkově. Práce s odhadovanou hodnotou 160 milionů korun jsou pokračováním řady rekonstrukcí, po jejichž skončení jsou bytové domy určeny k privatizaci. Práce by měly být zahájeny v únoru příštího roku, sdělila ČTK mluvčí městské části Lucie Bukovanská.

Rekonstrukce se týká pěti vchodů v Blahoslavově a jednoho v Roháčově ulici. „V souvislosti s předpokládaným rozsahem stavebních úprav počítáme, že do 12 měsíců bude projekt hotov. V rámci prováděného díla se zbuduje 13 bezbariérových obecních bytů," uvedla mluvčí.

Zakázka byla nyní vypsána podruhé, po volbách v roce 2018 nové vedení radnice v čele se starostou Jiřím Ptáčkem (TOP 09) tehdy vyhlášený tendr s odhadovanou hodnotou 173 milionů korun zrušilo s tím, že přezkoumá podmínky.

Kritizovala to opozice a předchozí starosta Alexander Bellu (ODS), podle kterého zrušení zakázky znamenalo zbytečný odklad oprav, a tím i privatizace bytů.

Radnice už dříve nechala opravit domy v Jeseniově, Ostromečské, Ondříčkově nebo Roháčově ulici. Některé už byly po opravě privatizovány, naposledy pak zastupitelé v návaznosti na plánovanou rekonstrukci schválili prodej téměř stovky bytů v panelových domech v Roháčově ulici.

Nájemníci kritizovali to, že cena se oproti minulým privatizacím zvýšila. Starosta Ptáček k tomu řekl, že je stále velmi výhodné koupit byt na Žižkově v opraveném domě za 40 000 korun za metr čtvereční.

Radnice plánuje opravy a prodeje panelových domů i v dalších ulicích. „Aktuálně se také pracuje na dokončení dokumentace pro provedení stavby domů v Táboritské a Kubelíkově," řekla Bukovanská. Celkové investice radnice do rekonstrukcí domů jsou ve stovkách milionů korun.

Pražské městské části spravují více než 23 000 bytů, dalších 7700 má ve správě magistrát. Metropole se v posledních letech potýká s bytovou krizí a rostoucími cenami bydlení.

Vedení magistrátu chce podle svých vyjádření problém řešit zrychleným povolováním staveb a dalšími opatřeními, jejichž součástí má být i zastavení privatizací městských bytů či podpora družstevní výstavby. Městské části si nicméně o svém bytovém fondu rozhodují samostatně a i magistrát po sporech v koalici v některých dříve schválených prodejích pokračuje.


Pražská plynárenská nabízí v době pandemie mobilní kancelář

3. března 2021 v 19:37

I když zákazníci Pražské plynárenské mohou veškeré záležitosti spojené s dodávkou energií řešit online a společnost toto řešení doporučuje, myslí i na ty, pro které je tato forma komunikace obtížně využitelná nebo složitá. Po dobu, kdy budou z důvodu pandemie covid uzavřeny obchodní kanceláře...

Lepší komunikace s neslyšícími na radnici Prahy 2

3. března 2021 v 10:46

U příležitosti Mezinárodního dne sluchu, který se letos slaví již 15. rokem, vylepší Praha 2 ve spolupráci se společností Transkript Online komunikaci s neslyšícími.

Kdy na radnici Prahy 13 v březnu

1. března 2021 v 16:37

V návaznosti na usnesení vlády se od pondělí 1. března mění úřední hodiny Úřadu městské části Praha 13.

Další články
Nahoru