Dnes Pátek - snih -3°C
Zítra Sobota - snih 0°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha 3 vypsala tendr na opravu panelového domu u Olšanského náměstí
Panelový dům v Táboritské ulici. Foto: P3

Praha 3 vypsala tendr na opravu panelového domu u Olšanského náměstí

Radnice Prahy 3 vyhlásila tendr s odhadovanou hodnotou 188 milionů korun bez DPH na stavební úpravy a zateplení tří vchodů panelového domu v Táboritské ulici u zastávky tramvaje Olšanské náměstí. Dům je z přelomu 80. a 90. let minulého století. Zakázka by se měla realizovat na přelomu letošního a příštího roku.

Záměrem navržených rekonstrukční prací je odstranění konstrukčních závad objektů postavených na přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století. 

Součástí revitalizace je oprava a zateplení fasády objektu, výměna oken v nebytových a společných prostorách, výměna stávajícího zábradlí na lodžiích, oprava a zateplení střešního pláště. 

Dále úprava vstupů do objektu a sjednocení prosklených fasádních výkladců v úrovni komunikace do Olšanského náměstí a rozšíření průchodů do Sudoměřské a Baranovy ulice. 

„Opravami dojde ke zhodnocení celkového technického stavu, prodloužení životnosti i statické bezpečnosti objektů včetně nového architektonického vzhledu,“ uvedl radní pro investice a majetek Jan Materna (TOP 09). 

Praha 3 postupně rekonstruuje panelové domy určené k privatizaci. V únoru vybrala v soutěži firmu Subterra, která za 158,7 milionu korun bez daně rekonstruuje panelový dům v Blahoslavově a Roháčově ulici. Již dříve nechala městská část opravit domy v Jeseniově, Ostromečské, Ondříčkově nebo Roháčově ulici.

Po rekonstrukci Praha 3 byty prodává nájemníkům. V loňském roce zastupitelé městské části schválili prodej bytů v panelových domech v Roháčově a Ondříčkově ulici. Jejich nájemníci kritizovali to, že cena se proti předchozím privatizacím zvýšila na základě nových cenových posudků. Podle vedení radnice byla i tak velmi výhodná.


Autor: red

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

Včera ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

Včera v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Další články
Nahoru