Dnes Pátek - polojasno 18°C
Zítra Sobota - oblacno 16°C
Pátek 27. 5. 2022
Svátek má Valdemar
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 3 vypsala tendr na opravu panelového domu u Olšanského náměstí
Panelový dům v Táboritské ulici. Foto: P3

Praha 3 vypsala tendr na opravu panelového domu u Olšanského náměstí

Radnice Prahy 3 vyhlásila tendr s odhadovanou hodnotou 188 milionů korun bez DPH na stavební úpravy a zateplení tří vchodů panelového domu v Táboritské ulici u zastávky tramvaje Olšanské náměstí. Dům je z přelomu 80. a 90. let minulého století. Zakázka by se měla realizovat na přelomu letošního a příštího roku.

Záměrem navržených rekonstrukční prací je odstranění konstrukčních závad objektů postavených na přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století. 

Součástí revitalizace je oprava a zateplení fasády objektu, výměna oken v nebytových a společných prostorách, výměna stávajícího zábradlí na lodžiích, oprava a zateplení střešního pláště. 

Dále úprava vstupů do objektu a sjednocení prosklených fasádních výkladců v úrovni komunikace do Olšanského náměstí a rozšíření průchodů do Sudoměřské a Baranovy ulice. 

„Opravami dojde ke zhodnocení celkového technického stavu, prodloužení životnosti i statické bezpečnosti objektů včetně nového architektonického vzhledu,“ uvedl radní pro investice a majetek Jan Materna (TOP 09). 

Praha 3 postupně rekonstruuje panelové domy určené k privatizaci. V únoru vybrala v soutěži firmu Subterra, která za 158,7 milionu korun bez daně rekonstruuje panelový dům v Blahoslavově a Roháčově ulici. Již dříve nechala městská část opravit domy v Jeseniově, Ostromečské, Ondříčkově nebo Roháčově ulici.

Po rekonstrukci Praha 3 byty prodává nájemníkům. V loňském roce zastupitelé městské části schválili prodej bytů v panelových domech v Roháčově a Ondříčkově ulici. Jejich nájemníci kritizovali to, že cena se proti předchozím privatizacím zvýšila na základě nových cenových posudků. Podle vedení radnice byla i tak velmi výhodná.


Autor: red

Prezidentka Zuzana Čaputová navštíví v pátek Prahu 3

25. května 2022 v 09:44

Prezidentka Slovenské republiky přijala pozvání starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka, aby 27. května společně uctili hrdiny z Čech a Slovenska, kteří se před 80 lety podíleli na operaci Anthropoid a atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Třetí městská část při této...

Další články
Nahoru