Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - skorojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 3 vypsala tendr na opravu panelového domu u Olšanského náměstí
Panelový dům v Táboritské ulici. Foto: P3

Praha 3 vypsala tendr na opravu panelového domu u Olšanského náměstí

Radnice Prahy 3 vyhlásila tendr s odhadovanou hodnotou 188 milionů korun bez DPH na stavební úpravy a zateplení tří vchodů panelového domu v Táboritské ulici u zastávky tramvaje Olšanské náměstí. Dům je z přelomu 80. a 90. let minulého století. Zakázka by se měla realizovat na přelomu letošního a příštího roku.

Záměrem navržených rekonstrukční prací je odstranění konstrukčních závad objektů postavených na přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století. 

Součástí revitalizace je oprava a zateplení fasády objektu, výměna oken v nebytových a společných prostorách, výměna stávajícího zábradlí na lodžiích, oprava a zateplení střešního pláště. 

Dále úprava vstupů do objektu a sjednocení prosklených fasádních výkladců v úrovni komunikace do Olšanského náměstí a rozšíření průchodů do Sudoměřské a Baranovy ulice. 

„Opravami dojde ke zhodnocení celkového technického stavu, prodloužení životnosti i statické bezpečnosti objektů včetně nového architektonického vzhledu,“ uvedl radní pro investice a majetek Jan Materna (TOP 09). 

Praha 3 postupně rekonstruuje panelové domy určené k privatizaci. V únoru vybrala v soutěži firmu Subterra, která za 158,7 milionu korun bez daně rekonstruuje panelový dům v Blahoslavově a Roháčově ulici. Již dříve nechala městská část opravit domy v Jeseniově, Ostromečské, Ondříčkově nebo Roháčově ulici.

Po rekonstrukci Praha 3 byty prodává nájemníkům. V loňském roce zastupitelé městské části schválili prodej bytů v panelových domech v Roháčově a Ondříčkově ulici. Jejich nájemníci kritizovali to, že cena se proti předchozím privatizacím zvýšila na základě nových cenových posudků. Podle vedení radnice byla i tak velmi výhodná.


Autor: red

Praha 1: Uzavření úřadu

14. října 2021 v 10:47

Radnice první městské části informovala, že v pátek 29. října bude úřad městské části Praha 1 u provozně-technických důvodů uzavřen.

Praha 1 zřídila kontaktní místo pro řešení problémů s krátkodobým ubytováním

13. října 2021 v 10:39

Obyvatelům Prahy 1, postiženým negativními dopady krátkodobého ubytování v bytech, je určeno nové kontaktní místo zřízené při Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Zastupitelstva Prahy 1.

Téma předškolního a školního vzdělávání na setkání v Praze 5

12. října 2021 ve 23:07

Tisková konference a setkání s aktéry MAP se bude konat 14. října od 16 hodin v ZŠ a MŠ Kořenského. Tématem bude předškolní a školní vzdělávání.

Veřejné projednání návrhů participativního rozpočtu Prahy 15

12. října 2021 ve 14:01

Pokud vás zaujaly návrhy v participativním rozpočtu a máte k návrhům otázky a připomínky, přijďte a diskutujte o nich s navrhovateli a zástupci radnice Prahy 15.

Další články
Nahoru