dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Praha 3 umístila na své území čtyři kontejnery na použité injekční stříkačky
Ilustrační foto: archiv MP

Praha 3 umístila na své území čtyři kontejnery na použité injekční stříkačky

V rámci širší prevence rizikových jevů na území třetí městské části byly ve čtvrtek 10. prosince ve vytipovaných lokalitách nainstalovány čtyři kontejnery FIXPOINT. Jsou primárně určeny uživatelům drog, kteří se chtějí podílet na bezpečné likvidaci použitých injekčních stříkaček.

Sekundárně je ale mohou využívat lidé, kteří injekční materiál používají v důsledku své nemoci, popřípadě pak náhodní nálezci stříkaček na území městské části.

novy-kontejner2-nahled „Kontejnery jsme nainstalovali tam, kde dochází k nejvyššímu počtu injekčních nálezů. Dva jsou umístěny na cyklostezce vedoucí od hlavního nádraží na Krejcárek, po jednom pak na Kostnickém náměstí a u stadionu Viktorie Žižkov. V těchto lokalitách jsou nacházeny injekční stříkačky v počtu desítek kusů měsíčně,“ uvedl zástupce starostky David Gregor.

Kontrola instalovaného kontejneru, jehož objem je necelých 6 litrů, probíhá jednou za 48 hodin, v zimě za 72 hodin. Odpadní materiál z kontejneru dopravují indigenní terénní pracovníci ve speciálních přenosných plastových kontejnerech do kontaktního centra.


Další články
Nahoru