dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - oblacno
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Pražská politika

Praha 3 umístila čtyři kontejnery na použité injekční stříkačky

Radnice Prahy 3 dnes instalovala ve čtyřech vytipovaných lokalitách kontejnery na použité injekční stříkačky. Primárně jsou určeny pro uživatele drog.

Sekundárně je ale mohou využívat lidé, kteří injekční materiál používají v důsledku své nemoci, popřípadě pak náhodní nálezci stříkaček na území městské části. Finančně je služba zajištěna z prostředků, které městská část každoročně vyčleňuje na realizaci terénních programů, které jsou koordinovány sociálním odborem ÚMČ Praha 3.

Zástupce starostky David Gregor upřesňuje „Kontejnery jsme nainstalovali tam, kde dochází k nejvyššímu počtu injekčních nálezů. Dva jsou umístěny na cyklostezce vedoucí od hlavního nádraží na Krejcárek, po jednom pak na Kostnickém náměstí a u stadionu Viktorie Žižkov. V těchto lokalitách jsou nacházeny injekční stříkačky v počtu desítek kusů měsíčně.“

Kontrola instalovaného kontejneru, jehož objem je necelých 6 litrů, probíhá jednou za 48 hodin, v zimě za 72 hodin. Odpadní materiál z kontejneru dopravují indigenní terénní pracovníci ve speciálních přenosných plastových kontejnerech do kontaktního centra. Konečnou likvidaci zajišťuje firma Ekom CZ a.s., která odpad ze sběrného místa pravidelně odebírá.

Projekt FIXPOINT na území Prahy 3 realizuje ve spolupráci s radnicí organizace Progressive již třetím rokem.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru