dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražský život

Praha 3 uctí válečné veterány

Zítra od 13 hodin se při příležitosti Dne válečných veteránů uskuteční setkání k uctění památky padlých před školou v Chelčického ulici, kde byla umístěna první vzpomínková lavička na počest válečným veteránům v Praze. 

Pietního vzpomínkového aktu budu přítomni zástupci České rady dětí a mládeže a zástupce starostky Jan Materna, který při samotné instalaci první vzpomínkové lavičky 8. října 2015 osobně přiložil ruku k dílu.

Jan Materna vnímá uctění válečných veteránů jako významný akt: „Dne 11. října si připomínáme nejen tragickou smrt našich čtyř vojáků v Afganistánu v červenci 2014, ale činy všech ostatních válečných veteránů. Tato lavička, kterou jsme zde spolu s Českou radou dětí a mládeže instalovali, je symbolem, který nám je připomene pokaždé, když půjdeme okolo. A to si ti, kteří bojují za naši svobodu, ač daleko od domova, jednoznačně zaslouží.“

Starostka Vladislava Hujová bude tento den reprezentovat městskou část v průběhu slavnostního aktu na Vítkově, který se tradičně uskuteční pod jezdeckou sochou Jana Žižky za účasti čestných jednotek, historických praporů a představitelů politiky, armády a církví.
 


Další články
Nahoru