dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Pražská politika

Praha 3: Starostka svolává zasedání zastupitelstva kvůli grantům

Starostka Vladislava Hujová se rozhodla svolat na 30. dubna jednání Zastupitelstva městské části Praha 3 z důvodu zapracování novely zákona č. 250/2000 Sb. o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, která mimo jiné upravuje i závazné podmínky pro poskytování finančních částek z rozpočtu veřejných subjektů a dotýká se i již schválených grantů a darů pro rok 2015. 

Nejednotnost právních výkladů v době uvedení zákona v platnost způsobila problémy v řadě měst a obcí včetně městské časti Praha 3.

S ohledem na právní výklad, kterým MČ Praha 3 disponuje, je nyní nezbytně nutné, aby před samotným poskytnutím grantů a darů byly schváleny nové vzorové texty smluv, na základě kterých bude možno finanční částky vyplatit. Výše finančních prostředků bude jednotlivým příjemcům zachována ve stejné podobě, jak bylo již projednáno a schváleno na březnovém zastupitelstvu. 

Vedení městské části Praha 3 si uvědomuje vznik možných komplikací, které může způsobit zpoždění ve vyplacení prostředků příjemcům, a proto činí všechny kroky k  rychlému vyřešení administrativně-právního problému a zároveň se za vzniklou situaci omlouvá. 

O těchto skutečnostech jsou všichni příjemci informováni v dopise rozeslaném v tomto týdnu.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru