dnes
Pátek - obcasny-dest
15°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
10°C
pozítří
Neděle - zatazeno
13°C
Praha 3 spouští na Jarově Krizové centrum Vozovna
Kulturní centrum Vozovna bylo otevřeno před pěti lety. Foto: archiv

Praha 3 spouští na Jarově Krizové centrum Vozovna

Od zítřka otevře Praha 3 druhé krizové centrum, kde se bude soustředit pomoc pro potřebné. Nacházet se bude v pobočce městské knihovny v ulici Za Žižkovskou vozovnou.

Kromě sběru a distribuce šitých roušek a dalších ochranných pomůcek se zde lidé dozvědí aktuální informace o provozu a fungování úřadů městské části.

Kutlurní centrum vozuovna se dočasně přemění na Krizové centrum Vozovna, které bude otevřené v pracovní dny od 8 do 18 hodin, v sobotu od 10 do 18 hodin. Telefonní spojení je 222 510 796.

Od 17. března funguje Krizové centrum na náměstí Jiřího z Poděbrad. Od otevření dobrovolníci dodali na 3000 ručně šitých roušek, které byly dobrovolníky distribuovány především seniorům.

Dále také doktorům a sestrám do Polikliniky Jarov a Vinohradské nemocnice, sociálním pracovníkům Naděje a obchodním řetězcům pro hůře vybavené seniory v nákupních hodinách. Několik set roušek ušili také zaměstnanci městské části. Z centra dobrovolníci roznesli tisíce informačních letáků.


Volby: Telefonní čísla pro hlasování doma do přenosné volební schránky

Včera v 09:05

Ve dnech 2. a 3. října a v případě druhého kola ve dnech 9. a 10. října 2020 se v Praze uskuteční ve třech volebních obvodech volby do Senátu Parlamentu České republiky. Voličům v nařízené karanténě nebo izolaci je podle v srpnu schváleného zákona umožněno hlasovat u drive-in volebního stanoviště...

Další úlevy pro živnostníky připravuje Praha 1

23. září 2020 v 19:29

Radnice Prahy 1 připravuje zejména pro drobné živnostníky další finanční úlevu. Týkat se bude těch, kteří podnikají v nebytových prostorech ve správě městské části.

Praha 6 dezinfikuje veřejná prostranství

23. září 2020 v 19:23

Praha 6 přistoupila k dezinfikování veřejných prostranství. Postupně a dle vytíženosti jednotlivých lokalit jsou dezinfikovány veřejné lavičky, dětská hřiště a také vestibuly metra a stanice MHD. Krizový štáb městské části Praha 6 rovněž rozhodl o zakoupení čtyř kusů nových výkonných dezinfekčních...

V Thomayerově nemocnici je hospitalizováno třicet covid+ pacientů

23. září 2020 v 08:53

V Thomayerově nemocnici (TN) je v současné době hospitalizováno celkem 30 pacientů s onemocněním Covid-19 (stav k 22. 9.). Od vypuknutí koronavirové pandemie bylo v TN dosud léčeno více než 160 lidí s uvedenou virovou infekcí. 

Praha 10 svolala svou Bezpečnostní radu

23. září 2020 v 08:49

Praha 10 reaguje na zhoršující se epidemiologickou situaci, včera odpoledne proběhlo první distanční jednání její Bezpečnostní rady, kterého se zúčastnili i zástupci složek Integrovaného záchranného systému (IZS) působících na území Desítky. Skupina se bude scházet pravidelně každý...

Další články
Nahoru