Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 5°C
Středa 14. 4. 2021
Svátek má Vincenc, Vincent
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 3 spouští na Jarově Krizové centrum Vozovna
Kulturní centrum Vozovna bylo otevřeno před pěti lety. Foto: archiv

Praha 3 spouští na Jarově Krizové centrum Vozovna

Od zítřka otevře Praha 3 druhé krizové centrum, kde se bude soustředit pomoc pro potřebné. Nacházet se bude v pobočce městské knihovny v ulici Za Žižkovskou vozovnou.

Kromě sběru a distribuce šitých roušek a dalších ochranných pomůcek se zde lidé dozvědí aktuální informace o provozu a fungování úřadů městské části.

Kutlurní centrum vozuovna se dočasně přemění na Krizové centrum Vozovna, které bude otevřené v pracovní dny od 8 do 18 hodin, v sobotu od 10 do 18 hodin. Telefonní spojení je 222 510 796.

Od 17. března funguje Krizové centrum na náměstí Jiřího z Poděbrad. Od otevření dobrovolníci dodali na 3000 ručně šitých roušek, které byly dobrovolníky distribuovány především seniorům.

Dále také doktorům a sestrám do Polikliniky Jarov a Vinohradské nemocnice, sociálním pracovníkům Naděje a obchodním řetězcům pro hůře vybavené seniory v nákupních hodinách. Několik set roušek ušili také zaměstnanci městské části. Z centra dobrovolníci roznesli tisíce informačních letáků.


Testovací centrum na covid-19 odbaví 180 lidí za hodinu bez rezervace a front

Včera v 09:00

Nové testovací centrum na covid-19 se otevřelo 28. března v Praze 11 ve zdravotnickém centru FYZIOklinika. Díky vlastní aplikaci pro rychlejší administraci sem může člověk přijít bez rezervace a po dvou minutách být hotov. Kapacity zdravotníků zvládají i nejvytíženější časy a firemní skupiny bez...

Praha 13 prominula podnikatelům poplatky z ubytování

Včera v 08:26

Vedení Prahy 13 svým aktuálním rozhodnutím prodloužilo dobu, ve které nemusí místní podnikatelé hradit poplatky z ubytování.

Praha 7 se zapojí do pilotního projektu PCR pooling testování

12. dubna 2021 v 16:55

Praha 7 ve spolupráci s hl. m. Prahou spouští v ZŠ Fr. Plamínkové pilotní testování metodou PCR poolingu. Systém průkazných a spolehlivých PCR testů nabízí možnost návratu všech dětí do škol při testování bezpečnou a šetrnou formou, cenově srovnatelnou se současnými antigenními...

Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

12. dubna 2021 v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Další články
Nahoru