dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská politika

Praha 3 si připomněla porušování lidských práv a povstání proti čínské okupaci Tibetu

Podvacáté se městská část Praha 3 zapojila do akce Vlajka pro Tibet, která má za cíl připomenout si porušování lidských práv v Tibetu. 

Minutou ticha a vyvěšením tibetské vlajky uctili přítomní hosté a představitelé třetí městské části na žižkovské radnici oběti čínské represe, během níž zahynulo 86 tisíc lidí.

Podle zástupce starostky Alexandera Bellu se žižkovská radnice zapojila do akce Vlajka pro Tibet jako jedna z prvních městských částí, a to již v roce 1995.

Zároveň zdůraznil, že vyvěšením tibetské vlajky v den výročí potlačení povstání Tibeťanů proti čínské okupaci městská část Praha 3 vyjadřuje solidaritu s tibetským lidem a připojuje se k celosvětové akci na podporu boje tibetského lidu za autonomii a dodržování lidských práv.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru