dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
13°C
Pražská politika

Praha 3: Senioři budou mít svého ombudsmana

První říjnový den začíná psát městská část Praha 3 novou kapitolu v přístupu k seniorům. Ombudsman pro osoby nad 65 let věku bude k dispozici 2×4 hodiny týdně, v úterý a čtvrtek na dvou adresách.   

MČ Praha spouští jako první v Praze projekt ombudsmana pro seniory, který bude pomáhat lidem nad 65 let věku z Prahy 3 ve složitých životních situacích. Usnadní např. řešení problematiky bydlení, komunikaci s okolím, pomůže při domácím násilí, právních záležitostech, řešení dluhů či vyřizování na úřadech.

Kromě další široké škály pomoci zprostředkuje třeba i doprovod při úředních jednáních nebo pomůže vybrat vhodné volnočasové aktivity.

Tato služba bude fungovat vždy v úterý, od 10 do 14 hodin, na ÚMČ Praha 3, Seifertova 559/51, 2. patro, kancelář č. 205 a ve čtvrtek mezi 10 a 14 hodinou, tentokrát v Ošetřovatelském domově Praha 3, Pod Lipami 44.

S nápadem a základním konceptem služby pro potřeby občanů v pokročilém věku, která je s velkou pravděpodobností v rámci muncipality jednou z prvních v republice a rozhodně první v Praze, přišel zastupitel MČ Praha 3 (hnutí Volba pro město), MUDr. Miroslav Procházka. Vedení radnice tuto iniciativu uvítalo a realizaci projektu začal řešit zástupce starostky, David Gregor, právě v úzké spolupráci s MUDr. Procházkou, který spuštění projektu kvituje a komentuje slovy:

„Přeji si, aby se ombudsman pro seniory stal skutečným pomocníkem a obhájcem potřebných. Děkuji i za pochopení ostatních zastupitelů a jejich pomoc při realizaci.“ MUDr. Procházku by současně potěšila zpětná vazba: „Velice uvítám informace od občanů, nakolik jsou s touto službou spokojeni.“

Zástupce starostky David Gregor od počátku projekt vítá. K jeho startu říká: „Institut ombudsmana pro seniory bude nejen službou, která mnohým ulehčí život, ale dokáže navíc pomoci lépe zmapovat potřeby této skupiny obyvatel. To nám do budoucna umožní cíleně zpracovávat další projekty. Navíc se nám podařilo tuto pozici realizovat v rámci stávajících kapacit Odboru sociálních věcí ÚMČ.“


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru