Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 5°C
Úterý 6. 12. 2022
Svátek má Mikuláš
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha 3 se dohodla s FK Viktoria Žižkov ohledně nájmu stadionu
Žižkovský fotbalový stadion. Foto: Facebook FK Viktoria Žižkov

Praha 3 se dohodla s FK Viktoria Žižkov ohledně nájmu stadionu

Radnice Prahy 3 se dohodla s fotbalovým klubem Viktoria Žižkov na podmínkách nájemní smlouvy stadionu v Seifertově ulici. Klub by měl získat stadion do nájmu na 30 let za symbolickou korunu ročně a zároveň mít předkupní právo pro případ, že by se městská část rozhodla jej prodat. ČTK to potvrdili starosta Prahy 3 Jiří Ptáček (TOP 09) a předseda představenstva klubu Milan Richter. O smlouvě podle starosty bude hlasovat zastupitelstvo městské části začátkem příštího roku.

Klub koupil v lednu loňského roku podnikatel Martin Louda, který se poté neúspěšně pokoušel s radnicí dojednat odkup stadionu. Letos akcie odprodal předsedovi představenstva Milanu Richterovi a členovi představenstva Jiřímu Rývovi. Kvůli špatnému stavu stadionu klubu hrozilo, že přijde o druholigovou licenci, nakonec ji ale získal.

Vedení Prahy 3 se k možnosti prodeje stadionu stavělo negativně s odůvodněním, že klub nepředložil dostatečné záruky, že stadion a pozemek, na kterém se nachází, budou trvale sloužit ke sportu. Z vyjádření zástupců vedení radnice vyplývalo, že by preferovali dlouhodobý pronájem.

Na tom se podle Ptáčka nakonec s novými majiteli klubu radnice dohodla. „Jsme ve shodě s fotbalovým klubem, máme domluvené podmínky," řekl.

To ČTK potvrdil i Richter. „Smlouva vznikla na na základě čtyřměsíční, pětiměsíční práce a jednání," řekl. Návrh smlouvy počítá s třicetiletým pronájmem za symbolické nájemné a investicí 25 milionů korun ze strany městské části do rekonstrukce, a to do konce příštího roku.

Smlouva zahrnuje záruky, že stadion bude nadále plnit stávající sportovní funkci. Při splnění této podmínky také klub získá předkupní právo pro případ, že by se městská část v budoucnu rozhodla stadion prodat.

Návrh smlouvy budou příští týden řešit zastupitelé městské části, ale podle Ptáčka o něm ještě nebude hlasovat, protože je nutné dopracovat detaily. S ohledem na předkupní právo s ní podle něj bude muset souhlasit i pražský magistrát.

Starosta dodal, že i když nájemní smlouvu může schválit jen rada městské části, počítá s tím, že ji předloží k odsouhlasení zastupitelům. Ti by o ní podle něj měli hlasovat začátkem příštího roku.


Autor: ČTK

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

2. prosince 2022 v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru