Dnes Sobota - obcasny-dest 22°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 3 se dohodla s FK Viktoria Žižkov ohledně nájmu stadionu
Žižkovský fotbalový stadion. Foto: Facebook FK Viktoria Žižkov

Praha 3 se dohodla s FK Viktoria Žižkov ohledně nájmu stadionu

Radnice Prahy 3 se dohodla s fotbalovým klubem Viktoria Žižkov na podmínkách nájemní smlouvy stadionu v Seifertově ulici. Klub by měl získat stadion do nájmu na 30 let za symbolickou korunu ročně a zároveň mít předkupní právo pro případ, že by se městská část rozhodla jej prodat. ČTK to potvrdili starosta Prahy 3 Jiří Ptáček (TOP 09) a předseda představenstva klubu Milan Richter. O smlouvě podle starosty bude hlasovat zastupitelstvo městské části začátkem příštího roku.

Klub koupil v lednu loňského roku podnikatel Martin Louda, který se poté neúspěšně pokoušel s radnicí dojednat odkup stadionu. Letos akcie odprodal předsedovi představenstva Milanu Richterovi a členovi představenstva Jiřímu Rývovi. Kvůli špatnému stavu stadionu klubu hrozilo, že přijde o druholigovou licenci, nakonec ji ale získal.

Vedení Prahy 3 se k možnosti prodeje stadionu stavělo negativně s odůvodněním, že klub nepředložil dostatečné záruky, že stadion a pozemek, na kterém se nachází, budou trvale sloužit ke sportu. Z vyjádření zástupců vedení radnice vyplývalo, že by preferovali dlouhodobý pronájem.

Na tom se podle Ptáčka nakonec s novými majiteli klubu radnice dohodla. „Jsme ve shodě s fotbalovým klubem, máme domluvené podmínky," řekl.

To ČTK potvrdil i Richter. „Smlouva vznikla na na základě čtyřměsíční, pětiměsíční práce a jednání," řekl. Návrh smlouvy počítá s třicetiletým pronájmem za symbolické nájemné a investicí 25 milionů korun ze strany městské části do rekonstrukce, a to do konce příštího roku.

Smlouva zahrnuje záruky, že stadion bude nadále plnit stávající sportovní funkci. Při splnění této podmínky také klub získá předkupní právo pro případ, že by se městská část v budoucnu rozhodla stadion prodat.

Návrh smlouvy budou příští týden řešit zastupitelé městské části, ale podle Ptáčka o něm ještě nebude hlasovat, protože je nutné dopracovat detaily. S ohledem na předkupní právo s ní podle něj bude muset souhlasit i pražský magistrát.

Starosta dodal, že i když nájemní smlouvu může schválit jen rada městské části, počítá s tím, že ji předloží k odsouhlasení zastupitelům. Ti by o ní podle něj měli hlasovat začátkem příštího roku.


Autor: ČTK

Šestka rozšiřuje kapacity škol

Včera v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru