Dnes Pátek - jasno 0°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 3°C
Pátek 21. 1. 2022
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 3 se dohodla s FK Viktoria Žižkov ohledně nájmu stadionu
Žižkovský fotbalový stadion. Foto: Facebook FK Viktoria Žižkov

Praha 3 se dohodla s FK Viktoria Žižkov ohledně nájmu stadionu

Radnice Prahy 3 se dohodla s fotbalovým klubem Viktoria Žižkov na podmínkách nájemní smlouvy stadionu v Seifertově ulici. Klub by měl získat stadion do nájmu na 30 let za symbolickou korunu ročně a zároveň mít předkupní právo pro případ, že by se městská část rozhodla jej prodat. ČTK to potvrdili starosta Prahy 3 Jiří Ptáček (TOP 09) a předseda představenstva klubu Milan Richter. O smlouvě podle starosty bude hlasovat zastupitelstvo městské části začátkem příštího roku.

Klub koupil v lednu loňského roku podnikatel Martin Louda, který se poté neúspěšně pokoušel s radnicí dojednat odkup stadionu. Letos akcie odprodal předsedovi představenstva Milanu Richterovi a členovi představenstva Jiřímu Rývovi. Kvůli špatnému stavu stadionu klubu hrozilo, že přijde o druholigovou licenci, nakonec ji ale získal.

Vedení Prahy 3 se k možnosti prodeje stadionu stavělo negativně s odůvodněním, že klub nepředložil dostatečné záruky, že stadion a pozemek, na kterém se nachází, budou trvale sloužit ke sportu. Z vyjádření zástupců vedení radnice vyplývalo, že by preferovali dlouhodobý pronájem.

Na tom se podle Ptáčka nakonec s novými majiteli klubu radnice dohodla. „Jsme ve shodě s fotbalovým klubem, máme domluvené podmínky," řekl.

To ČTK potvrdil i Richter. „Smlouva vznikla na na základě čtyřměsíční, pětiměsíční práce a jednání," řekl. Návrh smlouvy počítá s třicetiletým pronájmem za symbolické nájemné a investicí 25 milionů korun ze strany městské části do rekonstrukce, a to do konce příštího roku.

Smlouva zahrnuje záruky, že stadion bude nadále plnit stávající sportovní funkci. Při splnění této podmínky také klub získá předkupní právo pro případ, že by se městská část v budoucnu rozhodla stadion prodat.

Návrh smlouvy budou příští týden řešit zastupitelé městské části, ale podle Ptáčka o něm ještě nebude hlasovat, protože je nutné dopracovat detaily. S ohledem na předkupní právo s ní podle něj bude muset souhlasit i pražský magistrát.

Starosta dodal, že i když nájemní smlouvu může schválit jen rada městské části, počítá s tím, že ji předloží k odsouhlasení zastupitelům. Ti by o ní podle něj měli hlasovat začátkem příštího roku.


Autor: ČTK

Praha má Strategii pro přechod na cirkulární ekonomiku

19. ledna 2022 v 07:53

Rada hl. m. Prahy dnes schválila klíčovou strategii, která má za cíl v hlavním městě výrazně snížit spotřebu primárních surovin, produkci odpadů a emisí skleníkových plynů. Strategie cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství navazuje na Klimatický plán Prahy do roku 2030. Principy...

Pětice aktivistů se spoutala řetězem na Nuselském mostě

18. ledna 2022 ve 14:56

Na Nuselském mostě se dnes ráno pět lidí spoutalo řetězem a zablokovali automobilovou dopravu ve směru do centra.

Pražská propagace očkování se stala nejlepší reklamní kampaní v Česku za rok 2021

18. ledna 2022 ve 13:18

Odborníci na marketing v rámci dlouhodobého projektu Reklamní katovna na webu mediar.cz vyhodnotili kampaň k očkování Magistrátu hl. m. Prahy od agentury DDB Prague jako jednu ze dvou nejlepších v České republice za uplynulý rok.

Evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy

17. ledna 2022 ve 14:14

V březnu se hlavní město bude moci pyšnit pořádáním největšího evropského vzdělávacího veletrhu pro učitele Science on Stage 2022. Uskuteční se poprvé v České republice, a to od 24. do 27. března. 

Praha vydává nový plán ochrany památkové rezervace

14. ledna 2022 v 18:00

Hlavní město knižně vydává nejdůležitější dokument pro ochranu památkové rezervace zapsané na seznam UNESCO. Management plán ochrany světového kulturního dědictví Historického centra Prahy 001 je závazným dokumentem, jenž obsahuje podrobný plán ochrany historického centra Prahy. Stanovuje také...

Další články
Nahoru