dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - skorojasno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
0°C
Pražská politika

Praha 3: Rozhodnutí o dalším provozu MŠ Buková bude v červnu

Na 5. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 3 svolaném opozicí k MŠ Buková nedošlo ke schválení programu jednání, na kterém byl původně jediný bod. Na tomto základě bylo zasedání ukončeno.

Na pátek, 22. května, bylo starostkou městské části Praha 3 Vladislavou Hujovou svoláno 5. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 3, a to na základě čl. 3, odst. 2 Jednacího řádu ZMČ Praha 3.

Dle svolávajících opozičních zastupitelů byl v programu původně jediný bod: „MŠ Buková – rozhodnutí o dalším provozu ve školním roce 2015/2016, o dalším nakládání s objektem MŠ Buková a koncepce péče o děti předškolního věku v MČ Praha 3.

Rozprava k programu vyústila k jeho neschválení a ukončení zasedání. Rozhodnutí neschválit program bylo motivováno odpovědností zastupitelů vůči již přijatým usnesením.

Úkol z březnového zasedání ZMČ Praha 3, který Radu městské části Praha 3 zavazuje k projednání budoucnosti MŠ Buková, proběhne v řádném červnovém termínu ZMČ, jak je dlouhodobě plánováno.  

To již budou mít zastupitelé k dispozici výsledky jednání Výboru pro územní, Výboru pro výchovu a vzdělávání, souhrn stanovisek občanů či odborné veřejnosti. Všechny tyto podklady jsou podstatné k přijetí relevantního rozhodnutí pro zastupitele, kteří se cítí být vázáni odpovědností vůči veřejnosti.


Další články
Nahoru